cumhuriyet_koyu_sehidi7

Cumhuriyet Köyü Şehidini Toprağa Verdi!

Toprak ağalığına karşı mücadele eden Diyarbakır Aslanoğlu Köyü, Hakkari Çukurca'da PKK pususunda şehit düşen evladını toprağa verdi. Şehit Er Mehmet Tangören için dün akşam saatlerinde tören düzenlendi.

Burası Diyarbakır Bismil İlçesi Aslanoğlu Köyü... Türkiye onları ellerinde Türk bayraklarıyla ağalığa karşı verdiği toprak mücadelesiyle tanıdı.


Aslanoğlu köyü toprak uğruna şehitler verdi.

Aslanoğlu köyü dün bir şehit daha verdi. Askerliğini yapan Mehmet Tangören, Hakkari'nin Çukurca ilçesi 49. Hudut Taşı bölgesinde araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit oldu.

Şehidin cenazesi dün akşam saatlerinde getirildi köyüne. Diyarbakır Askeri Hastanesi'nde düzenlenen törenin ardından da toprağa verildi.

cumhuriyet_koyu_sehidi

Bu görüntüler Aslanoğlu köyünden.

Ağanın adamlarınca 2008 yılında katledilen İşçi Partisi Aslanoğlu Köyü temsilcisi Muhyettin Öksün'ün ölümünün 1 yıl dönümü. Köyde ise tören hazırlıkları var.

Şehit Er Mehmet
Tangören, neden evlerinin çatısına Türk Bayrağı astığını anlatıyor.

Mehmet şehit oldu ancak O'nun toprak ağalığına karşı verdiği mücadele Bismil'in Arslanoğlu Köyü'nde "Ağa Terörü"ne rağmen devam ediyor.

Ulusal Kanal - 16 Ekim 2011

************************************************************
cumhuriyet_koyu_sehidi2

Diyarbakırlı şehit, köyünü bayraklarla donatmış!

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde mayına basarak şehit olan Diyarbakırlı er 21 yaşındaki Mehmet Tangören’in, daha önce köyündeki şehit cenazesi evlerinin çatısına bayrak asarken görüntülendiği ortaya çıktı. Tangören, bayrak asarken kameraya, "Şehitlerimiz için astık. Taziyeye gelen misafirlerimizin ve mevlit okuyacaklara, onun için astık. Cumhuriyet için astık. Bu köyde Cumhuriyet olduğu için astık" dedi.

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki 49’uncu Hudut Taşı yakınlarında dün devriye görevi yaparken, PKK’lılar tarafından daha önce araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Diyarbakırlı er Mehmet Tangören’in oturduğu eve ’ateş’ düştü. Merkez Kayapınar İlçesi’nde oturan aileye acı haber verildikten sonra aile Diyarbakır Asker Hastanesi’ne oğullarının cenazesini karşılamaya gitti. Şehit Tangören’in yakınlarının oturduğu Bismil İlçesi’nin Arslanlı Köyü’ndeki evlerine de Türk bayrakları asıldı.

mehmet_tangoren_cumhuriyet_koyu_sehidi

’KUŞLARIN YERİNE MERMİLER HAVADA UÇUŞUYOR’

Şehit er Mehmet Tangören, sosyal paylaşım sitesi Facebook’a yazdığı mesajlarda yürekleri dağladı. Tangören, bir mesajında, "Nereye düşmüşüm ben de bilmiyorum. Neyse gelmeme az kaldı" diye yazdı. Tangören, 26 Temmuz günü de şu mesajı yazdı:

"Burası ne cennet, ne de harikalar diyarı. Burası insanların sustuğu, silahların konuştuğu, kuşların yerine mermilerin havada uçtuğu, pirinç yerine mayınların ekildiği, Zap Suyu’nun yerine kanlarını aktığı, akrepler, yılanların yan yana yattığı, kurtların bile yuva yapmaya korktuğu yer :-) Hakkari-Çukurca"

ŞEHİTLER İÇİN BAYRAK ASMIŞ

Şehit Mehmet Tangüner’in daha önce şhit düşen bir asker hemşehrisi için Bismil’in Arslanlı Köyü’ndeki evine bayrak astığı ortaya çıktı. Bayrak aserken fotoğraf çektirip, kameraya konuşan Tangören, "Şehitlerimiz için astık. Taziyeye gelen misafirlerimizin ve mevlit okuyacaklara, onun için astık. Cumhuriyet için astık. Bu köyde Cumhuriyet olduğu için astık" dediği belirlendi.

Şehit Tangören’in cenazesinin Diyarbakır’a getirileceği, ailesinin kararına göre Bismil İlçesi ya da il merkezinde toprağa verileceği belirtildi.

Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)

*********************************************
cumhuriyet_koyu_sehidi3

Facebook mesajı yürekleri yaktı!

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde mayına basarak şehit olan Diyarbakırlı er 21 yaşındaki Mehmet Tangören, sosyal paylaşım sitesinde yazdığı mesajda, "Burası ne cennet, ne de harikalar diyarı. Burası insanların sustuğu, silahların konuştuğu, kuşların yerine mermilerin havada uçtuğu, pirinç yerine mayınların ekildiği, Zap Suyu'nun yerine kanlarını aktığı, akrepler, yılanların yan yana yattığı, kurtların bile yuva yapmaya korktuğu yer" dedi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ndeki 49'uncu Hudut Taşı yakınlarında dün devriye görevi yaparken, PKK'lılar tarafından daha önce araziye döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Diyarbakırlı er Mehmet Tangören'in acı haberi oturduğu eve ateş düşürdü. Merkez Kayapınar İlçesi'nde oturan aileye acı haber verildikten sonra aile Diyarbakır Asker Hastanesi'ne oğullarının cenazesini karşılamaya gitti. Şehit Tangören'in yakınlarının oturduğu Bismil İlçesi'nin Arslanlı Köyü'ndeki evlerine de Türk bayrakları asıldı.

'KUŞLARIN YERİNE MERMİLER HAVADA UÇUŞUYOR'


Şehit er Mehmet Tangören, sosyal paylaşım sitesi Facebook'a yazdığı mesajlarda yürekleri dağladı. Tangören, bir mesajında, "Nereye düşmüşüm ben de bilmiyorum. Neyse gelmeme az kaldı" diye yazdı. Tangören, 26 Temmuz günü de şu mesajı yazdı: "Burası ne cennet, ne de harikalar diyarı. Burası insanların sustuğu, silahların konuştuğu, kuşların yerine mermilerin havada uçtuğu, pirinç yerine mayınların ekildiği, Zap Suyu'nun yerine kanlarını aktığı, akrepler, yılanların yan yana yattığı, kurtların bile yuva yapmaya korktuğu yer :-) Hakkari-Çukurca"

cumhuriyet_koyu_cocuklari

AĞAYA KARŞI MÜCADELE VERMİŞLER

Şehit Mehmet Tangüner'in daha önce Bismil'in Sinan Köyü'nde toprak anlaşmazlığı yüzünden ağaya karşı başlattığı mücadeleye, yaşadıkları Arslanlı Köyü'nünde destek verdiği ortaya çıktı. Köylülerin ağa Kemal Sinanlı'ya karşı başlattığı mücadele sırasında 2008 yılında yaşanan silahlı kavgada 1 kişi ölmüştü. Şehit Tangören'in ölen kişinin anma yıldönümünde evine Türk bayrağı astığı ve fotoğraf çektirip, kameraya konuştuğu görüntüler ortaya çıktı. Kameraya konuşan Tangören, "Şehitlerimiz için astık. Taziyeye gelen misafirlerimizin ve mevlit okuyacaklara, onun için astık. Cumhuriyet için astık. Bu köyde Cumhuriyet olduğu için astık" dediği belirlendi.

Şehit Tangören'in cenazesinin Diyarbakır'a getirileceği, ailesinin kararına göre Bismil İlçesi ya da il merkezinde toprağa verileceği belirtildi.

Son Yazılar