tarsus_sehit_cenazesi_besbinkisi_katildi

Şehidin kardeşi AKP'lileri çadırdan kovdu!

Tarsus'ta şehidin kardeşi AKP'li milletvekillerine "Defolun. Ne yüzle geliyorsunuz" dedi. Tepki üzerine Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun köyden ayrıldı. Kiraz'daki şehit töreninde yurttaşlar ardı ardına Tayyip Erdoğan'ı tenkit etti. AKP'nin değil milletvekili ilçe başkanı bile törende yoktu.


Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindePKK'lıların  düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuşlar Özgür Küçük ve Hüseyin Kıraç'ın cenazesi memleketlerinde toprağa verildi.

uzman_cavus_huseyin_kirac_mersintarsus2ekim2011

Uzman Çavuş Hüseyin Kıraç'ın Mersin'in Tarsus İlçesi'ndeki cenaze töreninde şehidin kardeşi Serkan Kıraç, taziye çadırını ziyarete gelen AKP Mersin Milletvekilleri Nebi Bozkurt ve Ahmet Uzun'a "defolun" dedi. Nebi Bozkurt dua okutacağı sırada Kıraç, "Defolun buradan, ne işiniz var? Ne yüzle geliyorsunuz? Burada gösteri yapmayın" diyerek tepki gösterdi. Kıraç'ın tepkisine köyün gençleri de destek verdi. Polis milletvekillerini uzaklaştırdı.

Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun tepki üzerine köyden ayrıldı. Nebi Bozkurt ise "Terör acısı düştüğü yeri yakıyor. Biz de hükümet olarak terörü bitirmek için çaba gösterip, kararlı şekilde mücadelemizi sürdürüyoruz" diyebildi.

300 nüfuslu Yalamık Köyü'nde şehidi 5 bin kişi uğurladı.

Aydınlık - 02 Ekim 2011

Son Yazılar