kurecik_mitingi_2011ekim02

Kürecik'te 40 Yıl Sonra İlk Eylem

Türkiye'nin bağımsızlık ve bütünlüğü, özgürlük ve kardeşlik için bugün Malatya Kürecik'te güzel bir adım atıldı. Amerika'nın Füze Kalkanı, bugün Malatya'da Kürecik'te çok geniş bir cepheyi yürüttü. Kürecik'ten "Kahrolsun ABD işbirlikçi AKP" sloganları yükseldi...

Binlerce yurttaş "Kalkan yapma boşuna yıkacağız başına" sloganlarıyla Kürecik'i inletti. Amerika, Füze Kalkanı kuracağı yeri yanlış seçti.

Kürecik bugün tarihi bir eyleme evsahipliği yaptı. Malatya başta yurdun dört bir köşesinden ve yurtdışından Küreciğe gelen binlerce vatansever Füze Kalkanı'na hayır eylemi için yürüdü.

kurecik_halki_direniyor

CHP, BDP, İP, TKP ÖDP, KESK, ADD,TGB, CKD, Halk Cephesi ile çeşitli illerden Kürecikliler ve Malatyalılar dernekleri Füze Kalkanı'na hayır eyleminde buluştu.

Karahan geçidi'nde üç kilometrelik zorlu bir yürüyüşün ardından, kalkanın kurulması düşünülen tepeye ulaşıldı..

Yürüyüşün ardından Saat 13.00'te konuşmaların yapılacağı alanda toplanıldı. Kartondan yapılmış füzeler ve çeşit çeşit dövizler dikkat çeken görüntüleriydi.

CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba eylemi değerlendirdi.

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Hasan Basri Özbey, bugün Nurhak'ta bir çoban ateşi yakıldığı değerlendirmesinde bulundu.

Ulusal Kanal - 02 Ekim 2011

Son Yazılar