mustafa_kemal19Kitaplardan Atatürk resmi ve İstiklal Marşı neden çıkarıldı?

Cumhuriyeti, Vatanı koruyacak düşüncesi ile CHP’ye oy atan seçmenlerin sesini İlk Kurşun duyuruyordu:

“EY CHP MİLLETVEKİLLERİ NERDESİNİZ, SAĞ MISINIZ, YAŞIYOR MUSUNUZ?”


Seçilmek için karış karış yurdu gezen ADD Genel Merkezi yöneticileri ise vatanın bağrına hançer saplanmış dururken, Atatürk ilkeleri her geçen gün yer ile yeksan edilirken hala suskunluğunu koruyor, ne bir eylem var ne de bir basın açıklaması…

ADD GENEL MERKEZİNİN BÖYLE BİR EYLEMİNİ DUYARSAK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE DUYURUSUNU YAPACAĞIMIZI İLAN EDİYORUZ…..

Haberimize dönecek olursak sonunda bir CHP milletvekili kendisinden bekleneni yaptı; çok önemli bir konuyu gündeme getirdi…

CHP Milletvekili Adnan Keskin, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e, “Bakanlıkça hazırlanıp, ilköğretim öğretmenlerine gönderilen kılavuz kitaplarından, Atatürk’ün resmi, Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı niçin çıkartılmıştır” diye sordu.

CHP Denizli Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Adnan Keskin, TBMM Başkanlığı’na Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Keskin, Milli Eğitim Bakanı’na şu soruları yöneltti:

- Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Yasası’nda KHK ile yapılan değişiklikle Bakanlığın görevleri arasında yer alan ‘Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı öğrenci yetiştirme ve Cumhuriyetin niteliklerini benimsetme’ ibaresi yasadan çıkartılmıştır. Bu ibare yasadan niçin çıkartılmıştır? Yapılan değişiklikle ne amaçlanmaktadır?

- Önümüzdeki ders döneminde öğrenciler hangi ilkeler doğrultusunda eğitilip yetiştirilecek?

- 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı için Bakanlıkça hazırlanıp, ilköğretim öğretmenlerine gönderilen kılavuz kitaplarından, Atatürk’ün resmi, Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı niçin çıkartılmıştır?

-Bu yeni düzenleme ile Cumhuriyetin ideolojik ve felsefi temellerinin ortadan kaldırılması mı amaçlanıyor?

- Aydınlanma devrimleri zihinlerden silinmek mi isteniyor?

Not : Ayrıca Feysbukta “Eğitim Bakanlığı kitaplarını iade edelim!” adında güçlü bir protesto eylemi başlatıldı.

Aşağıdaki Bağlantıdan Ulaşabilirsiniz

http://www.facebook.com/event.php?eid=126737960761542

İlk Kurşun - 22 Eylül 2011

Son Yazılar