ihanet_gorusmesi_mit_pkk_sessiz_kalinamaz

İhanete Suçüstü : Tayyip Erdoğan – Abdullah Öcalan Anlaşması!

• Oslo’daki MİT-PKK görüşmesi, aslında CIA denetiminde, Tayyip Erdoğan - PKK görüşmesidir.
• PKK’nın silahlı güçlerini korumasında anlaşılmıştır.
• Tayyip Erdoğanlar, Bölünme Anayasasını PKK ile birlikte hazırlıyor.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Nusret Senem, bugün Ankara’da yaptığı basın açıklamasında, Tayyip Erdoğan ile PKK arasındaki görüşmeleri değerlendirdi.

ihanet_gorusmesi_mit_pkk

Senem’in açıklaması şöyle;

TAYYİP ERDOĞAN–PKK GÖRÜŞMESİ

Norveç’in Başkenti Oslo’daki MİT-PKK görüşmesi, aslında, ABD denetiminde ve CIA gözetiminde, Tayyip Erdoğan - PKK görüşmesidir. MİT Müsteşarı Hakan Fidan, “Başbakan'ın doğrudan görevlendirmesiyle” Tayyip Erdoğan adına toplantıya katıldığını ve “Başbakanın siyasi risk aldığını” itiraf etmiştir.

Tayyip Erdoğan’ın “Devlet görüşüyor” sözünün yalan olduğu da böylece açığa çıkmış bulunuyor.

akp_pkk_gizli_gorusmeler

Görüşmenin “taraf”larının Tayyip Erdoğan ve PKK olduğu kayıtlarda açıkça ifade edilmektedir.

HABUR’LA BAŞLAYAN SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Görüşme kayıtlarından, Habur rezaletinden sonra başlatılan “yeni müzakere sürecinin”, daha önce anlaşmaya varılan maddeler üzerinden ve “Başbakan'ın doğrudan görevlendirmesiyle” başlatıldığı anlaşılmaktadır.

“Siyasi çözüm için, siyasi iradenin inisiyatif aldığı” vurgulanmaktadır. Bu yeni “sistematik müzakere sürecinde” devletle PKK arasında “kriz yönetimi” oluşturulması, “yeni iletişim kanallarının” kurulması kararlaştırılmıştır.

ANLAŞMA TAMAMLANMIŞ

Görüşme kayıtlarından “taraflar” arasında anlaşmanın tamamlandığı anlaşılmaktadır. Ancak “taraflar”dan Tayyip Erdoğan, biraz daha zamana ihtiyaç duydukları ricasında bulunmaktadır. “Taraflar” aşağıdaki hususlar anlaşmışlardır.
“Demokratik özerkli” ihanetinde anlaşmışlar ve halkı hazırlamak için zaman konusunda uzlaşma aramaktadırlar.

Anayasa değişikliğinde anlaşmışlardır. Önümüzdeki günlerde TBMM ve halkın önüne getirilecek Anayasa, bu uzlaşmanın ve ihanetin ürünüdür. PKK’ye geniş bir özgürlük alanı yaratılmıştır. Bölünme Anayasası’nın mimarları içinde Tayyip Erdoğanlarla birlikte PKK de vardır.

PKK silahlı gücünü koruyacaktır. PKK'nın “imkân ve kabiliyetleri yerinde duracak”tır. Ayrıca PKK silahlı gücünün Türkiye'nin her tarafında var olması da konuşulmaktadır.

Ana dilde eğitimde ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın kaldırılmasında anlaşmışlardır.
Abdullah Öcalan ve KCK’lılara af konusunda anlaşmışlardır.
İhanetin boyutu bundan ibaret değildir.

Yine görüşmede, Habur olayını, “taraf”ların, yani Tayyip Erdoğan ve PKK’nın birlikte planladıkları ve Türk hukukunu ortadan kaldırdıklarını, PKK ile savaşan komutanları içeri attıklarını itiraf etmişlerdir. Şehitlerimize ihanet edilmiştir.

MİT’E ÖCALAN’A KURYELİK GÖREVİ

Görüşmede, Abdullah Öcalan’ın dağ kadrolarıyla iletişiminin MİT görevlileri aracılığıyla yapılacağı kararlaştırılmış, böylece MİT’e Öcalan için kuryelik görevi verilmiştir.

SÜKÛT İKRARDAN GELİR

Görüşmeler CIA’nın denetiminde yapılmaktadır. Görüşme süreci ve ihanet olup bitmiş bir olay değildir. İhanet sürmektedir. İnternet sitelerine düşen sesler ve görüşmeler yalanlanmamştır.

Başbakan Yardımcısı Atalay siyasi sorumluluktan kaçmak, suçu gizlemek telaşı içinde açıklamayı MİT’in yapacağını söylemektedir. Sukut ikrardan gelir.

MİT ise, görüşmenin içeriği ile ilgili açıklama yapmayacağını belirtmektedir.

HÜKÜMET TESLİM OLMUŞTUR

Görüşmede, “Valiler, Emniyet müdürleri” PKK'ya zorluk çıkartmamaları kararlaştırılmıştır. PKK’nın televizyon kurması, yayın yapması vb. için gerekli resmi izinler sağlandığı anlaşılmaktadır.

GEREĞİ YAPILMALIDIR

İhanet ve suç karşısında sessiz kalınamaz. Sesini yükseltmeyenler, ihanete ortak olur.

Süreç devam ediyor. Suç sabittir. Bütün yetkili makamlar, görevini yapmak zorundadır.

Tayyip Erdoğan derhal istifa etmelidir.

Yargıtay C. Başsavcısı ve yetkili C. Savcıları görevlerini yapmalıdır.

TBMM’de gurubu bulunan partiler görevlerini yapmalıdır.

Nusret SENEM - 14 Eylül 2011 - İşçi Partisi

Son Yazılar