suriyeli_yurtseverler_ayakta2

Şehitlerimize Saygı ve Suriye ile Savaşa Hayır! Mitingi

18 EYLÜL PAZAR Günü saat 14:00’de KADIKÖY İskele Meydanı’nda Buluşalım!

sehitlerimize_saygi

ŞEHİTLERİMİZE SAYGI ve SURİYE ile SAVAŞA HAYIR! MİTİNGİ.

YÜZBİNLERİN KATILIMI BEKLENİYOR…
KATILIM ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR…
SAĞ SOL DEMEDİLER BİRLEŞTİLER…

Miting komitesinden yapılan açıklama şöyle:

11 Eylül’de; Küresel oyunların sahnelendiği, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın işgal planlarının ilk adımı olan günün 10. yıl dönümünde bölgemizi kana bulama niyetindeki sırtlanlara haykırıyoruz!

18 Eylül’deki büyük buluşma öncesi; her cenahtan gençler 11 EYLÜL PAZAR günü Taksim Meydanı’ndaki Heykel’in önünde saat 14:00’de biraraya gelecek ve ortak BASIN AÇIKLAMASI’nı okuyacaklardır. Değerli basın mensuplarını ve tüm İstanbul halkını bekleriz…

NATO JANDARMASI OLMAYA H A Y I R!

KOMŞULARIMIZLA SAVAŞA H A Y I R!

AMERİKAN FÜZELERİNE H A Y I R!

H A Y I R! DEMEK İÇİN BİRARAYA GELİYORUZ!

MİLLİYETÇİ - SOLCU - DİNDAR GİBİ SAHTE AYRIMLARA DÜŞMEDEN, VATAN İÇİN, YEDİ DÜVELİN OYUNLARINA KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTİYORUZ!

suriye_ile_savasa_hayir2

Türkiye her gün kan kaybediyor! PKK’nın arkasında batı var! Suriye’yi karıştıran terör örgütlerinin arkasında duran aynı odaklar! Ayrılıkçı teröristleri mazlum, emperyalizme direnen devletleri katliamcı gösteren, yalan haberler üreten/servis eden odaklar aynı! Halkımız aldatılıyor!

NATO, Libya operasyonunu İzmir’den yönetiyor! Hükümet Kandil’e müdahale edemezken, mehmetçiğimiz Libya’ya, Suriye’ye karşı, batının jandarması olmaya itiliyor!

Vatan topraklarına Amerikan üsleri dikiliyor, komşularımızla aramıza nefret tohumları atılıyor…

Amerikan ve Nato füzeleri bugün komşularımızı, yarın Türkiye’yi hedef alıyor.

Küresel çetelerin getirmeye kalktığı sahte demokrasi; sağcı, solcu, milliyetçi, dindar demeden milyonlarca cana kıyıyor, bir o kadar canı göçe zorluyor, yüzbinlerce kadına tecavüz ediyor, yüzbinlerce çocuğu sokaklarda yaşatıyor…

Halklar köleleştiriliyor, vatansız bırakılıyor…

Ülkemiz; komşularımızdan bize sıçrayacak bir iç savaş tehdidi ile karşı karşıyadır.

Unutmayalım!

KOMŞULARIMIZ DÜŞERSE TÜRKİYE DÜŞER!


suriyeli_yurtseverler_ayakta

Kaderlerimiz birbirine bağlı.

Biz, bu vatana aşkla bağlı olanlar, bu coğrafyada kan akmasına karşı direneceğiz!

Yedi düvelin; komşu, kardeş, dindaş ve akraba milletlerin arasına kama sokmasına izin vermeyeceğiz!

18 Eylül Pazar günü Kadıköy İskele Meydanı’nda, her partiden , sağ-sol demeden, her dernek, sendika, sivil toplum örgütünden vatanseverlerin katılımıyla biraraya geleceğiz, şehitlerimize saygı sunacak ve Batı’nın müslümanı müslümana kırdırma oyununa HAYIR! diyeceğiz.

Davetlisiniz!…

Ey sendikalar, ey sivil toplum örgütleri, ey siyasi partiler, ey partiler üstü düşünenler ve ey Türk milleti! Şimdi birlik, dayanışma zamanı!

Hepinizi göreve çağırıyoruz, gün bugündür!

18 EYLÜL PAZAR GÜNÜ SAAT 14:00’DE emperyalizmin ve işbirlikçilerinin oyununa HAYIR! diyelim! Uyumadığımızı, FARKINDA OLDUĞUMUZU ve KARŞI ÇIKTIĞIMIZI yedi düvele gösterelim….

Sonsuza kadar YURT’TA SULH, CİHAN’DA SULH! diyelim…

SURİYE İLE SAVAŞA HAYIR PLATFORMU 0532 6321515 Sibel

http://www.facebook.com/event.php?eid=198473210218565

KONUŞMACILAR:

ABİDİN BAYSAL Eğitim-İş Sendikası + ALPARSLAN KALLİMCİ Türk Ocakları Kadıköy Şubesi + Prof. MEHMET YUVA Türkiye Suriye Dostluk Komitesi Başkanı + BANU AVAR -ERDAL SARIZEYBEK-İLKER YÜCEL TGB Başkanı + İSMAİL ŞANAL Saadet Partisi Gençlik Kolları + SİBEL ERSOY Tertip Komitesi Başkanı + YUNUS DURDU Tek Gıda İş 2. Şube başkanı

İLK KURŞUN
http://www.ilk-kursun.com/

**********************************************************************************

18 EYLÜL KADIKÖY MİTİNGİNDEN ÇEKİLİYORUZ…

Basın Açıklaması – 12 Eylül 2011


Son günlerde gözlenen gelişmeler, ABD ve Avrupa’nın Suriye konusunda ağız değiştirdiğini, Suriye’ye ‘acil müdahale’ söyleminin ertelendiğini göstermektedir. Suriye halkının dış müdahaleye karşı gösterdiği kararlı tavır ve sözde ‘muhalifleri’ - batı istihbaratı görevlilerini- ortaya çıkarması sonucu batı şimdilik geri adım atmıştır. Suriye meselesi nadasa bırakılmış, birkaç ay içinde yeterince istihbarat ‘çalışması’ yapıldıktan sonra, tepesine üşüşme kararı verilmiştir.

Yaptığımız son değerlendirme ve özellikle Küresel çetenin yaptığı açıklamaları göz önüne aldığımızda Suriye gündemden düşürülmüştür.

11 Eylül'de Taksim Meydanı'nda yapılan "Şehitlerimize saygı ve Komşularımızla savaşa HAYIR!" basın açıklamasına gösterilen ilgi de gündem kaymasına işaret etmektedir.

Ayrıca Sendikalar, STK'lar, Baro ve çeşitli kurumların katılım için olumlu cevap vermemeleri, 18 Eylül'de de, Kadıköy Meydanı'nda yeterli katılımcının olmayacağı duygusu oluşturmaktadır.

Bunun geniş kitlede yaratacağı hayal kırıklığı gözönüne alınarak, konuşmacılar Banu AVAR (Gazeteci-Yazar), Erdal SARIZEYBEK (Em. Asker, Yazar), Abidin BAYSAL (Eğitim-İş Sendikası), Yunus DURDU (Tek Gıda İş 2. Şube Başkanı), İlker YÜCEL (Türkiye Gençlik Birliği), Kenan KARABULUT (MHP), Buket MÜFTÜOĞLU (CHP), İsmail ŞANAL (SP) ve Prof. Mehmet YUVA (Türkiye Suriye Dostluk Komitesi Koordinatörü) 18 Eylül mitinginden çekildiğimizi bildiririz.

Çok daha örgütlü ve geniş katılımlı bir toplantı için gereken adımları atmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla

Son Yazılar