ulusalkanal_arama19agustos2011_2

Asıl baskın merkez medyaya yapıldı ve farkında bile değiller…

Ergenekon soruşturmaları kapsamında, İstanbul Ulusal Kanal merkezi, Aydınlık Gazetesi ve İşçi Partisi il merkezi ile birlikte toplam 10 adrese 19 Ağustos sabahı arama başlatıldı.

Arama yapılan yerlerden biri de 4 yıldır zaten cezaevinde olan Doğu Perinçek’in eviydi.

Evet, gündemde Irak’ın kuzeyine yapılan operasyon da vardı ama bu da önemli bir haberdi. Fakat haber kanallarının hiçbiri yapılan aramalarla ilgili bir altyazı bile geçmedi. İşçi Partisi Genel Merkezi önünde yapılan basın toplantısı haber kanallarında aynı saatlerde yer bulamadı.

Haber öğleye doğru NTV’de kısacık yer buldu. Bu atlanacak bir haber değildi. İstiklal Caddesi’nde yüzlerce insan toplanmıştı. Polis her yeri kordon altına almıştı. Ulusal Kanal canlı yayın yapıyordu ama diğer kanallar bunu nedense görmedi bile.

Bursasporlu futbolcu Gökçek Vederson’un evinde yapılan arama bile son dakika olarak duyuruldu ama bir televizyon, bir gazete ve bir siyasi partiye yapılan aramaya karşı adeta bir körlük, sağırlık vardı.

Haber Türk televizyonu haberi ancak saat 12.00 haberlerinde bir canlı bağlantıyla duyurdu. Aynı bültenlerinde NTV ve CNN haberi görmediler.

Saat 13.10’da Ulusal Kanal canlı yayınına katılan Cüneyt Ülsever bu durumu şöyle açıkladı:

“Web sayfasında değişiklik yapmak çok kolay olduğu halde şu saat itibarıyla gazetelerin internet siteleri bu olayı henüz görmediler.

Bence bu durum Türkiye’nin resmini anlatmaya yetiyor.

Kendi meslektaşları, bir basın kuruluşunda arama yaparken buna kulaklarını ve gözlerini kapıyor. Bir gün kimlerin neleri yazmadığının hesabının da tarih önünde verilmesi gerekir…”

Ülsever’den sonra canlı yayına bağlanan CHP Milletvekili Emine Ülker Tarhan da basının olaya ilgisizliğinden söz etti.

Bütün bunlara bakılınca ortaya bir sonuç çıkıyor.

Merkez medyaya bu haberin yapılması yapılmaması için bir operasyon yapıldı!

Herhalde bir talimat verildi…

Çünkü bu önemli bir haberdir ve görmezden gelinmesi başka türlü açıklanamazdı.

Demek…

Birileri…

“Bu haberleri görmezden gelin” demişti.

Yoksa…

Biz bir açıklamasını bulamadık.

Dünyanın neresinde bir TV, bir gazete ve bir siyasal partiye polis baskını olacak ve bu haber olarak haber kanallarında ve internet sitelerinde görülmeyecek!

Asıl baskın merkez medyaya yapıldı ve farkında bile değiller…

Mehmet YİĞİTTÜRK - 21 Ağustos 2011 - Odatv

Son Yazılar