aclik_grevi_9iscipartili

9 İşçi Partili Açlık Grevine Başladı...

Ergenekon Tertibi kapsamında dün gözaltına alınan ve İstanbul Emniyeti'nde tutulan 9 İşçi Partili, polise ifade vermeyi reddederek açlık grevine başladı...


Ergenekon Tertibi Kapsamında göz altına  alınan İşçi Partisi Genel Başkanvekili Mehmet Bedri Gültekin, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Turhan Özlü, Aydınlık çalışanları Ruhsar Şenoğlu, Özlem Konur Usta, Mehmet Bozkurt, Caner Taşpınar, Ulusal Kanal muhabiri İlyas Gümrükçü ve İÜ Araşırma Görevlisi Mehmet Perinçek polise ifade vermeyi reddederek açlık grevine başladı...

Ulusal Kanal - 20 Ağustos 2011

***************************************

Devrimciler Açlık Grevinde

Mehmet Bedri Gültekin’in Türk Milleti’ne açıklaması:

İşçi Partisi, Türkiye’yi savunmaya devam edecek!

Amerika kaybedecek, F Tipi çete kaybedecek, AKP kaybedecek.

Biz kazanacağız, Türkiye Kazanacak

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, bugün (20 Ağustos 2011) Avukatı aracılığıyla aşağıdaki metni Türk Milleti’ne açıklamıştır.

Emperyalizm, F Tipi çete ve AKP iktidarı Türkiyemizi Suriye üzerine sürme çabası içindeyken, yurtseverliğin kalesi İşçi Partisi’ne, Ulusal Kanal’a ve Aydınlık gazetesine yönelik yasa tanımaz saldırılarını da sürdürüyor.

Anayasal güvence altında olan İşçi Partisi’ne yönelik son polis operasyonu, iktidarın yasa tanımaz tutumunun son örneğidir.

Bu yasa tanımaz tutumu kabul etmiyoruz. Ben ve arkadaşlarım gözaltına alındığımız andan itibaren açlık grevindeyiz ve polise ifade vermeyeceğiz.

Herkesi yasalara uymaya çağırıyoruz.

Çabaları boşunadır. Dört yıldır her türlü suça batarak sürdürdükleri saldırıdan sonuç alamadılar.

İşçi Partisi, Türkiye’yi savunmaya devam edecek!

Amerika kaybedecek, F Tipi çete kaybedecek, AKP kaybedecek.

Biz kazanacağız, Türkiye Kazanacak

Mehmet Bedri GÜLTEKİN - 20 Ağustos 2011 - İşçi Partisi

***************************************

ULUSAL, AYDINLIK VE İP TEMSİLCİLERİ DE "AÇLIK GREVİ"NE BAŞLADI

İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi'ne dün yapılan operasyonda gözaltına alınan 9 kişi, açlık grevinde...

3 kurumun İstanbul'daki çalışanları arasından seçilen temsilciler de, emniyette süren eyleme destek için "açlık grevine" başlama kararı aldı.

Ulusal Kanal çalışanlarının da aralarında olduğu temsilciler yaptıkları açıklamayla Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi'nin bulunduğu Deva Çıkmazı'nın girişinde açlık grevine başladıklarını duyurdu.

Ulusal Kanal - 20 Ağustos 2011

***************************************

ULUSAL KANAL OPERASYONLARI TARİHÇESİ

İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık'a dün yapılan operasyon ilk değil!.. Bu üç kurum; Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik saldırıların arttığı 2008 yılı ve Tayyip Erdoğan'ın karanlık ilişkilerini ortaya çıkardığı 2009 yılında da şafak baskınlarıyla karşılaştı... Şimdi ise, Türkiye'nin komşularına yönelik saldırılara göğüs gerdikleri için tertipçilerin hedefi oldular.

İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık'a yönelik ilk operasyon 21 Mart 2008'de düzenlendi. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever ve Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk ile birçok yönetici gözaltına alındı.

Bu süreç, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik saldırıların yoğunlaştığı dönemlere denk geliyordu.

İkinci operasyonun tarihi ise 19 Ekim 2009'di. Aydınlık Genel Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım ve Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya'nın evlerinde arama yapıldı.

Baskından bir gün önce Aydınlık'ta yayınlanan telefon konuşması; Tayyip Erdoğan'ın, KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat'la yaptığı, "KKTC'yi bitirme planını" ortaya çıkarmıştı.

Bu baskın, karanlık planları ortaya çıkaran haberleri durduramadı. Aydınlık bir sonraki hafta; "Remzi Gür'ün, Tayip Erdoğan'ın gizli kasası olduğunu" belgeledi.

1 Kasım 2009 tarihli Aydınlık'ta yayınlanan; Tayip Erdoğan'la Kadir Topbaş'ın telefon konuşması ise, AKP'nin medyayı kontrol altına alma çabasını açığa çıkardı.

Bu yayınların ardından, tertip merkezi bir kez daha harekete geçti. Deniz Yıldırım ve Ufuk Akkaya, 8 Kasım 2009'da gözaltına alındı. Yıldırım ve Akkaya hakkında 1 gün sonra tutuklama kararı çıkarıldı.

Cesur yayınlarına devam eden iki kurum, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni ve yurtseverleri hedef alan tertiplere karşı durmayı sürdürdü. Aydınlık, bir süre sonra Türkiye'de faaliyet gösteren 35 CIA ajanının konuşlandığı merkezi açıkladı.

Aydınlık daha sonra "PKK TANIK, TSK SANIK" başlıklı haberiyle, TSK'nın nasıl sanık sandalyesine oturtulduğunu açıkladı. Derginin sorumlu yazı işleri müdürü Ruhsar Şenoğlu haberin yayımlanmasının ardından, 5 Mart 2010'da gözaltına alındı.

İşçi Partisi, Ulusal Kanal ve Aydınlık; şimdi de Türkiye'ye ve komşularına yönelik ABD merkezli kuşatmaya göğüs geriyor. Türk medyası Suriye ile Türkiye arasında gerginliği kışkırtırken, İşçi Partisi Ulusal Kanal ve Aydınlık Gazetesi emperyalist planları ortaya çıkardı. Suriye'ye karşı saldırı hazırlıklarının sürdüğü bir süreçte, bu 3 kurumun yeniden hedef alınması dikkat çekti.

Ulusal Kanal - 20 Ağustos 2011

Son Yazılar