hayri_kivrikogluYeni Komutanları Tanıyalım :

Bekir KALYONCU Esrarı,Yeğen KIVRIKOĞLU…

BEKİR KALYONCU SÜPRİZİ..

YANDAŞ BASININ HEDEFİNDEYDİ…

NAZLI ILICAK ORG.BEKİR KALYONCU’YU HEDEF ALAN YAZILARINDA ŞU BAŞLIĞI ATMIŞTI : “BEKİR KALYONCU ESRARI”

GÜL’Ü KARŞILAMAMIŞTI

Hayri Kıvrıkoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrünnisa Gül’ü Kıbrıs’taki Ercan Havalimanı’nda karşılamayışıyla gündeme gelmişti.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir Cumhurbaşkanı, Ercan Havalimanı’nda askeri törenle karşılanmamış, Gül için askeri tören Hayrünnisa Gül’ün katılmadığı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılmıştı.

Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu (1948 – …. )
1948 yılında Konya’da doğmuştur. Babası emekli Tuğgeneral Mustafa Kıvrıkoğlu‘dur. 1969 yılında Kara Harp Okulundan, 1970 Yılında İstihkam OKulundan mezun olmuştur.


1977 yılında kadar Kara Kuvvetlerine bağlı çeşitli birliklerde Takım ve Bölük Komutanlığı yapan Kıvrıkoğlu, 1979 yılında Kara Harp Akademisinden mezun olmuş, ardından Kurmay Subay olarak; 3’ÜNCÜ ORDU KOMUTANLIĞINDA KARARGÂH SUBAYLIĞI, 8’İNCİ KOLORDU ELAZIĞ, MALATYA, BİNGÖL, TUNCELİ İL SIKIYÖNETİM KOMUTAN YARDIMCILIĞI EMRİNDE KARARGÂH SUBAYLIĞI, NATO GÜNEYDOĞU MÜTTEFİK KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI İSTİHBARAT DAİRE İSTİHBARAT ŞUBE KARARGÂH SUBAYLIĞI, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ GÜVENLİK KUVVETLERİ ÖZEL İSTİHBARAT BAŞKANLIĞI DIŞ İSTİHBARAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ, 66’NCI ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI KURMAY BAŞKANLIĞI, BELÇİKA/MONS’DA AVRUPA MÜTTEFİK KUVVETLERİ YÜKSEK KARARGÂHI(SHAPE)’NDA HAREKÂT BAŞKANLIĞI TATBİKAT VE DEĞERLENDİRME ŞUBE İRTİBAT KISIM AMİRLİĞİ VE SİLAH KONTROL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLE 4’ÜNCÜ KOLORDU 229’UNCU MOTORLU PİYADE ALAY MUHAREBE GRUP KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞTÜR.

1996 yılında Tuğgeneralliğe terfi etmiştir. Tuğgeneral rütbesi ile 3’üncü Ordu Komutanlığı Harekât Kurmay Başkanlığı ve 8’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı görevlerind ebulunmuş, 2000 yılında Tümgeneralliğe terfi etmiştir.

TÜMGENERAL RÜTBESİ İLE 3’ÜNCÜ MEKANİZE PİYADE TAKTİK TÜMEN KOMUTANLIĞI VE BELÇİKA MONS’DA MİLLÎ ASKERÎ TEMSİL HEYETİ (NMR) BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTMÜŞ, 2004 yılında Korgeneralliğe terfi etmiştir. KORGENERAL RÜTBESİ İLE 9’UNCU KOLORDU KOMUTANLIĞI VE KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDUKTAN SONRA, 30 AĞUSTOS 2008 TARİHİNDEN GEÇERLİ OLARAK ORGENERALLİĞE TERFİ ETMİŞ VE EGE ORDUSU KOMUTANLIĞI GÖREVİNE ATANMIŞTIR.

30 Ağustos 2010 terihinden geçerli olarak 1. Ordu Komutanlığı görevine atanmıştır.

Bayan Asiye Hale Kıvrıkoğlu ile evli olan Hayri Kıvrıkoğlu’nun iki çocuğu vardır. Genelkurmay Eski Başkanlarından Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun kuzeni olan Hayri Kıvrıkoğlu İngilizce bilmektedir.

Genelkurmay Başkanı ve üç kuvvet komutanının görevi bırakmasının ardından yapılan Yüksek Askeri Şura Toplantısı sona erdi.

BEKİR KALYONCU YANDAŞ BASININ HEDEFİNDEYDİ


Toplantıda Jandarma Genel Komutanlığı’na Orgeneral Bekir Kalyoncu atandı. Bu göreve Orgenaral Servet Yörük’ün atanması bekleniyordu.

BEKİR KALYONCU KİMDİR?
Bekir Kalyoncu, 1972 yılında Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Bekir Kalyoncu, Kara Harp Okulu Öğrenci Alay komutanlığı yaptı. Kalyoncu, 1997 yılında Tuğgeneralliğe yükseltildi.

Kalyoncu 2001 yılında tümgeneralliğe, 2005′te ise korgeneralliğe yükseldi.

Kalyoncu 2003′te Süleymaniye’de Türk askerlerin rehin alındığı operasyondan sonra ABD’yle yapılan görüşmelerde aktif rol almıştı.

Kalyoncu, 2007′de 7. Kolordu Komutanlığı görevini geldi. Kalyoncu, TSK’nın 21 Şubat 2008′de başlattığı Güneş Harekatı’nın sorumlu komutanı olmuştu.

Kalyoncu, 2009 yılında Orgeneral rütbesiyle Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanlığı’na atanmıştı.

BEKİR KALYONCU ESRARI

http://www.samanyoluhaber.com/yazar-133759.html

KALYONCU’NUN BAŞKANLIK YOLU AÇIK

Kalyoncu’nun Genelkurmay Başkanlığı yolu da açık bulunuyor. İki yıl sonra Kalyoncu en kıdemli orgeneral olacağı için Kara Kuvvetleri’ne oradan da Genelkurmay Başkanlığı’na atanabilecek.

TUTUKLU SUBAYLARA 1 YIL UZATMA


Balyoz davasından yargılanan 14 tutuklu subayın görev süresi 1 yıl uzatıldı.

KORGENERAL MEHMET ERTEN KİMDİR?

Hava Pilot Tümgeneral Mehmet Erten, 1948 yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde doğdu.

İlk ve orta öğrenimini Milas’ta tamamlayan Erten, 1968 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu.

1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatına katılan Erten, 1975-1979 yılları arasında 4.’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı 142.’inci Filo Komutanlığı’nda görev yaptı.

Hollanda’da Nato Havadan İhbar-Kontrol Teşkilatı’nda görev yapan Erten, Genelkurmay Lojistik Plan Şube Müdürlüğü’ne atandı.

Erten, 1999 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Plan Program Daire Başkanı oldu.

Mehmet Erten, 2001 yılında ise 12.’inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’na atandı.

2003’te Tümgeneralliğe terfi ederek Hava Lojman Komutanlığı Kurmay Başkanı olarak atanan Erten, 2006 tarihinde 2.’nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı görevine getirildi.

2007’de korgeneral olan Mehmet Erten, Genelkurmay Başkanı Lojistik Başkanı olarak atandı.

Evli olan Mehmet Erten’in 1 çocuğu bulunuyor. Erten, İngilizce biliyor.

ORAMİRAL EMİN MURAT BİRGEL KİMDİR?

Oramiral Emin Murat Bilgel 1952 yılında Üsküdar/istanbul’da doğdu. 1970 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun olmuş, iki yıl subay olarak öğrenime devam ederek 1972 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda fiilen göreve başladı.

1978 yılına kadar Deniz Kuvvetleri’ne bağlı çeşitli gemilerde branş subaylığı yapan Koramiral Bilgel, 1980 yılında Deniz Harp Akademisi’nden mezun oldu. Ardından kurmay subay olarak; TCG Karayel Komutanlığı, TCG Piyalepaşa Seyir Harekât Subaylığı, Deniz Kuvvetleri Harekât Başkanlığı Plan ve Teşkilat Daire Başkanlığı Plan Şube Müdürlüğü NATO plan subaylığı, TCG Doğan Komutanlığı, Napoli/İtalya’da Güney Avrupa Müttefik Kuvvetleri Karargâhı (AFSOUTH) İstihbarat Başkanlığı Plan Harekât Tatbikat ve Eğitim Şube Deniz İstihbarat Subaylığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Özel Sekreterliği, TCG Yıldırım II’nci Komutanlığı, TCG Yıldırım Komutanlığı, TCG Yavuz Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Harekât Başkanlığı’nda Eğitim Yönetim ve Kıymetlendirme Şube Müdürlüğü, Tatbikat Eğitim Plan Program Şube Müdürlüğü ile 1’inci Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini yürüttü.

İlk Kurşun - 04 Ağustos 2011

Son Yazılar