tayyip_komutanlar"Tayyip Erdoğan'ın Elindeki TSK Arşivi..."

Tayyip Erdoğan'ın Türk Ordusundaki terfi ve atamalarla ilgili elinde özel bir arşiv olduğu ortaya çıktı. Vatan gazetesi yazarı Bilal Çetin, Erdoğan'ın elindeki "özel arşivde" ne olduğunu, nasıl ve kimler tarafından oluşturulduğunu kaleme aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alan tertiplerde kullanılan "Asker Dosyası"nın nasıl hazırlandığı konusunda önemli bilgiler açığa çıktı. Bilal Çetin, emekli bir subayla yaptığı konuşmaya dayanarak, "Asker Dosyası"nın kimler tarafından ve nasıl hazırlandığını yazdı.

DOSYANIN İÇERİĞİNDE NE VAR?

Tayyip Erdoğan'ın elindeki "Asker Dosyası"nda, Silahlı Kuvvetler açısından hayati önemde bilgi ve belgeler yer alıyor. General ve amiraller başta olmak üzere komutanların sicil bilgileri, kim oldukları, nereden nereye geldikleri, başarı ve başarısızlıkları, kimlik ve karakter analizleri bu dosyada bulunuyor.

28 Şubat döneminden itibaren sızdırılan bilgi ve belgelerle hazırlanmış bu dosyanın, şu ana kadarki en kapsamlı asker dosyası olduğu belirtiliyor.

"ASKER DOSYASI"NI KİM HAZIRLADI?

Erdoğan'ın elindeki "Asker Dosyası"nı kimin hazırladığı önemli. Dosya, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış özel örgüt ile 28 Şubat sürecinde irtica nedeniyle Ordudan atılan asklerler tarafından sızdırıldı.

Üst komutanlar hakkındaki bu bilgi, belge ve karakter analizleri AKP'ye ulaştırıldı. MİT ve Emniyet İstihbarat'ın elindeki bilgi ve belgeler ile TSK'dan sızdırılanlar birleştirildi. Ve Tayyip Erdoğan'ın elindeki kapsamlı "Asker Dosyası" böylece oluşturuldu.

ŞANTAJ İÇİN KULLANILIYOR

Tayyip Erdoğan'ın elindeki "Asker Dosyası", ABD'nin dayatmalarını Türk Ordusu'nun generallerine kabul ettirmek amacıyla kullanılıyor. Tayin ve terfi dönemlerinde, general ve amirallerden hangisinin önünün kesileceği ve hangisinin önünün açılacağı da bu dosyayla belirleniyor.

Asker Dosyası, Amerika ve AKP'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedef alan her operasyonunda masaya konuluyor. "Asker Dosyası"ndaki bilgi ve belgeler, Türk Ordusu'nun komutanlarına şantaj malzemesi olarak kullanılıyor.

Ulusal Kanal - 04 Ağustos 2011

Son Yazılar