turkiye_turklerindir

Biz Bu Emperyalist Oyunu Daha Önce Görmüştük, Etnik Çatışma Kışkırtılıyor…

17 TEMMUZ’DA YURTÇAPINDA TERÖRE KARŞI; İNTERNET ÜZERİNDEN KENDİLİĞİNDEN GELİŞEN ŞEHİTLERİ ANMA YÜRÜYÜŞLERİ;

BAZI YERLERDEKİ KÜÇÜK GERGİNLİKLER VE SAĞDUYULU YURTTAŞLARCA ÖNLENEN BDP BİNASINA YÜRÜMEK GİBİ GİRİŞİMLER DIŞINDA OLAYSIZ GEÇMİŞTİ.

ANCAK YİNE DE BAZILARI BÖLÜCÜLÜK YANLISI MEDYAYA MALZEME OLACAK FOTOĞRAFI VERMİŞTİ…

EMPERYALİZMİN TAŞERONU IRKÇI BÖLÜCÜ PARTİ BDP’NİN TAHRİKLERİNİN VE BU TAHRİKLERE KARŞILIK KIŞKIRTICILIK YAPAN VATANSEVERLER İÇİNDEKİ BAZI MİLLİYETÇİ MASKESİ TAKANLARIN DA TÜM AMACI BU :

ETNİK ÇATIŞMA ORTAMINI İYİCE HAZIRLAMAK…

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ HASSAS SÜREÇ; DUYGULARLA DEĞİL, AKILLA HAREKET EDİLMESİNİ ZORUNLU KILIYOR, TÜM KÜRTLERİ PKK’LILARLA EŞDEĞER GÖREN BİR ANLAYIŞ YILLARDIR BÖLÜCÜ IRKÇI YAYINLAR VE MEDYACA DAYATILDI...

KÜRTLERİ PKK İLE AYNI GÖREN ANLAYIŞTAN EN ÇOK BESLENEN YİNE TERÖR ÖRGÜTÜ OLACAKTIR, ÜLKEMİZİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ, TEK DEVLET, MİLLET ANLAYIŞINI SÜRDÜRMEK İSTİYORSAK BU OYUNA GELMEMEK ZORUNDAYIZ…


EMPERYALİZM, ALEVİ - SÜNNİ DİYE BÖLDÜ, SAĞ-SOL DİYE AYNI SİLAHLA TÜRK GENÇLERİNİ BİRBİRİNE KIRDIRDI...

ŞİMDİ DE OYNANAN OYUN AÇIK..

TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR TANIMLAMASI DA YANLIŞTIR...

ÇÜNKÜ BU ADLANDIRMA ETNİK BİR TANIM OLAN KÜRTLÜĞÜN YANINA TÜRKLÜĞÜ DE ETNİK OLARAK ALGILATMAKTADIR, OYSAKİ BİZ TÜRKLÜĞÜ ETNİSİTE DEĞİL, MİLLETİN ADI OLARAK GÖRÜYORUZ…

MİLLET AYRI,IRK VE ETNİSİTE AYRI KAVRAMLARDIR…

BİZ AYNIYIZ NİYE TÜRK - KÜRT DİYE AYRILALIM…

BU MİLLET ELBETTE AYRILMAZ BİR BÜTÜNDÜR VE AYNI BEDENDİR, TÜRK KÜRT DİYE AYRI DEĞİLDİR…

ŞEHİTLERİMİZ ARASINDA BİRÇOK KÜRT KÖKENLİ DE VARDIR…

IRKÇILIK BÖLÜCÜLÜK PKK’NIN EN ÇOK İŞİNE GELEN ŞEYDİR…

EMPERYALİZM TÜRK MİLLETİNİN BİRBİRİNİ KIRMASINI ZEVKTEN DÖRT KÖŞE İZLEYECEKTİR…

MİLLETİMİZİ ÖNCE BÖLECEK SONRA YUTACAKTIR…

BUNA İZİN VERMEMEK DUYGUSAL DEĞİL AKILCI TEPKİLERLE OLUR…

DÜŞMAN EMPERYALİZM VE ONUN TAŞERONU PKK’DIR,BARZANİ’DİR..

ZEYTİNBURNU’NDA OYNANAN OYUN AÇIK…

TÜM VATANSEVERLERİ UYARIYORUZ…

KONTROLSÜZ, DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNCE DÜZENLENMEMİŞ, HİÇBİR EYLEMİN İÇİNDE OLMAYINIZ

KURTULUŞ SAVAŞIMIZ SIRASINDA MUSTAFA KEMAL KÖKENİNE, MEZHEBİNE BAKMAKSINIZ TÜM MİLLETİ TEK BİR AMAÇ İÇİN BİRLEŞTİRMİŞTİ :

İŞGALCİLERİ YURDUMUZDAN KOVMAK..

O ZAMAN DA İŞGALCİ DEVLETLER; KÜRT TEALİ CEMİYETLERİ GİBİ BÖLÜCÜ ÖRGÜTLER KURDURMUŞ,KULLANMIŞ,İSYANLAR ÇIKARTMIŞTI…

YİNELİYORUZ NE MUTLU KAFATASI TÜRK OLANA DEĞİL ( O NASIL ÖLÇÜLÜYORSA),

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

dünya48 - İlk Kurşun - 21 Temmuz 2011

dünya48 Yorum

Zeytinburnu’nda BDP ilçe örgütünün önünde toplanan terör örgütü yandaşı bir grubun korsan gösteri yapması, çöp bidonlarını yol ortasına getirerek ateşe vermesi, mahalledeki bazı apartmanların da camlarını kırarak ara sokaklarda eylemlerini sürdürmesi karşısında mahallelinin sokağa dökülmesi  karşı çıkılamayacak bir meşru müdafa eylemidir. Bu tür
meşru müdafa eylemlerini destekliyoruz yoksa meydan, bu bir avuç ırkçı-faşist -emperyalistlerin korumasındaki- besleme teröristlere bırakılamaz.

Aşağıda Bu Konu İle İlgili Haberi Okuyunuz. Tıklayınız.

Zeytinburnu’nda PKK lılara Karşı Mahalle Savunması

********************************************************************************

Y  o  r  u  m  l  a  r

1)    NURİ BABA 22 Temmuz 2011 01:11 :

İşte budur….İşte budur….Bu kadar net ve bu kadar açık olarak uyarı, işte budur…Ne duygusallık var, ne de abartma…Gerçekler ancak böyle güzel ve anlaşılır biçimde dile getirilebilirdi ve getirilmiştir….

Dikkat ediniz…Dilinden, eğitiminden, ezilmişliğinden,ötekileştirildiğinden sözedenlere dikkat ediniz….Hepsi, satılık ve aşağılık kürt ırkçılarıdırlar…Hepsi, ekmeğini yedikleri bu topraklara düşmandırlar….Olmayacak bir şey ama varsayalım ki oldu….Ülkemiz Amerika tarafından işgal edildi ve çeşitli bölgelere İngiliz Valiler yerleştirildi…Yani, iktidar değişti ama düzen yine aynı….

Evet, şaşıracaksınız ama bir günde kürtçülerin sesi kesilecektir…Ve işgal kuvvetlerine yalakalıkta sınır tanımayacaklar ve “Başbakana dokunmak bile ibadettir” diyenlerle yarışacaklardır….

Peki neden ? Zira onlar, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetine karşıdırlar…Onlar, emperyalizmin başlarında ki bir kaç ajana öğrettiklerini papağan gibi yinelerler…Onlar “insan” bile değillerdir…Dağda ki tüm kızları özgürleştiren (!) soysuz bebek katiline biat edenlere insan denebilir mi ?

Gözümün bebeği kızımın eşi, Bitlisli bir kürt kökenli ailenin çocuğu…Ailesi ve akrabaları içinde, pkk denen onun bunun çocuklarına sempatiyle bakan bir kişi bile – olsada – ben tanımıyorum….Ömrümün en güzel yılları, Kürt devrimcileri ve Kürt sosyalistleriyle birlikte Toprak Ağalığına, Şeyhliğe, Şıhlığa ve Aşiretlerin faşist baskısına karşı savaşım vermekle geçti…Üstelik de uzaktan değil, yerinde…

Ve bana, kendilerine ezberletilen ve her onun bunun çocuğunun ağzına sakız olan sözcükleri yineliyorlar…..” Ulusalcı ırkçı faşist “….Bu söz üzerine onların sitesinde ” Ahmaklar sürüsü…Literatürde böyle salaklık olmaz…Söyleyin sizi kullananlara da size başka soytarılık bulsun…” dedim ve ağızlarında ki baklayı çıkardılar…

“Siz Kemalistler, hepiniz ulusalcı ırkçı faşistsiniz”….

İşte yazıda çok net vurgulandığı gibi, milyonlarca kürt kökenli insanımızla, anası belli, babası elli olanları karıştırmamak gerekmektedir…!!!

2) özgür 22 Temmuz 2011 01:38 :

Cebinde türk kimliği taşıyan
bir insanının şu mu, bu mu
tartışması hiç olurmu?
….TERÖR ayrımı önemlidir.
Teroristmi?
…..Dünyaca legal, meşru yani
legitim terörle mücadele şekli
bellidir.Dünya milletleri nasıl
mücadele ediyorsa aynısınıda
sen yapacaksın eğer dünyada
bir devlet isen.
….Bilmiyorlarsa telefon edip bir
başka devlete sorsunlar.
Yukardaki yazıyı tekrar okumakta
fayda var. İşi çatışmaya götürmek
isteyenlerde teroristtir.
Yoksa yürüyüş veya protesto
demokratik bir haktır.

3) özgür 22 Temmuz 2011 01:55 :

TERÖRle mücadele (mi?)
…Hiçbir zaman taviz verilmez.
Almanya’da Schleier kaçırıldı.
Koruması bertaraf edilerek.
Taviz verilmedi.
KASET çekmişler tv de yayınlandı.
Yalvarış, yakarış. ..
Hiçbir alman ölmesini istemedi.
Taviz vermediler.
Adamı öldürdü teroristler.
Kendileride zamanla yakalandı.
..Uçak kaçırdı arablar. Son durak
Afrika’da modegişu. Pilotu öldürdüler.
Yine taviz yok. Yolcuları kurtardılar.
..İsrailli sporcuları kaçırdı arablar.
Yine taviz olmadı.
…Demekki terörle mücadele belli.
Bir devlet anlayışı var ise.

4) Güner-İzmir 22 Temmuz 2011 08:08 :

Emperyalistler ve onların destekledikleri örgütler gözlerini dört açmışlar bekliyorlar.Bir yerlerde kanlı olay çıksa da “zavallı ezilen azınlık kürt halkı!”öldürülüyor diye dünyayı ayağa kaldırmaya,yaptırım kararı aldırmaya olanak hazırlansa,bölünme ve özerklikleri tanınma yoluna konulsa diye Türk Milleti’ni tahrik etmeye,sınırlarını zorlamaya yönlendiriyorlar.O olay çıkaran Pkklıların peşinden koşanların içinde kim bilir kaç tane ajan vardır?Bu günlerde hiç bir aklı başında Türk evladı ucu başka noktalara açılan eylemlere yüz vermez.Mitingini yapar,bayrağını açar,Milli marşını söyler ve dağılır.

5) ramo 22 Temmuz 2011 09:04 :

hazırlık tamam!…
BÖLÜNME OYUNU..
yasal pkk!
şikeli milliyetçi!
karşılıklı paslaşıyor…
AMAÇ
GERÇEK YURTSEVERİ
OYUNA SOKMAK!..
sonrası
yeni bir
12 eylül! mü?..
ya da
YUGOSLAVYA’ mı ?..
BENCE
19 MAYIS 1919….

6) sadik 22 Temmuz 2011 12:28 :

BDP binasına yürümek neden yanlış olarak düşünülüyor. Yürümek, onlara göğüs germek için daha ne yapmalarını bekliyoruz? Adamlar ulu orta konuşuyor, dayak atıyor, insan vuruyor biz onların bürosuna dayanmak için bile çekiniyoruz..

7) rahşan ekler 22 Temmuz 2011 12:33 :

Türk ordusu hakkındaki hassaiyetinize aynen katılıyorum.Ta Osmanlı zamanından beri bir çok yenilikler ordu vasıtasıyla girmiştir,ordumuzun böyle bir yenilikçi tarafı da vardır.Bu özelliğinden dolayı ve anayasada verilen görev gereği 1923 te kurulan Cumhuriyetimizi koruma gereği duyar.

Ama bu görevi yaparken darbe de yaparlar.Bir çok siyasi parti 27 mayıs darbesini tu kaka ilan eder fakat 12 eylül darbesine karşı çıkıyormuş gibi yapıp onun nimetlerinden yararlanırlar.

Ordumuz,cumhuriyeti koruma görevi yaparken zaman zaman durumdan vazife çıkarak müdahalede bulunur,bunuda haklı göstermek için zaten bahaneler de hazırdır.Ordu,kurum olarak böyle yaptığı gibi kişisel olarakta durumdan vazife çıkartıp,üniforma ve devlet gücünü kendi gücü vehmederek yasa ve hukuka aykırı bir çok olay olmuştur,bunlar şikayet konusu dahi edilememiştir.Askerliğini yapan herkes,ne kadar keyfi uygulamalarla karşılaşır ama çözüm ve şikayet hususunda herkes duvara çarpar.Halk bu tip bireysel hataları bildiğinden,bunlar kurumun kendi içinde giderilemediğiden AKP nin hoyratça orduya saldırısı destek buluyor.

Gerek eski iktidarlar gerek ordu,bu tip bireysel görülen hataları zamanında giderebilseydi,halkın orduya ve bireysel olarak görevlilere bakışı başka olmaz mıydı?Güya AKP bunları düzeltme,orduyu da demokratikleştirme bahanesiyle sizin de değindiğiniz husuların yerine getirilebilmesi için stabilize yol yapıyor;eğer dedikleri bir anayası da kabul ettirebilirlerse stabilize yolu asfaltlayacaklar.

Ordunun,yenilikçi ve ulusalcı damarını kırmak için yapılıyor tüm bunlar.İyi niyetlerine ve hukuka uygunluğuna güvenmiyorum.

Sayın Terziahmetoğlu’da çok güzel özetlemiş ve formüle (DDE) etmiş.Bu üçleme bana bir anımı hatırlattı.Bizler yetiştirilirken kendimizi ülkücü olarak görüyorduk(Mekûreci Muallim kitabından da çok etkilenmiştik).Sonra bu sözcüğe başka anlam ve eylem yüklendi.1970 li yıllardı,Nadir Nadi’nin “Ben Atatürkçü Değilim” kitap isminden den etkilenmiş olacağım ki,birgün bir sohbette:

”Demirel,bizi Atatürkçülükten;Türkeş,Ülkücülükten vaz geçirdi,Erbakan’da müslümanlıktan vaz geçirecek”

dediğimde çok gülünmüş ve çok beğenilmişti.Bilmiyorum,neden bu noktalara geldiğimizi anlatmama yetti mi acaba.Saygılarımla

8) seyide 22 Temmuz 2011 17:35 :

Arkadaşlar bu konu ile ligisi yok gibi görünse de

yurtseverler arasında ayrışmayı körükleyici yazılar Güncel Meydan adlı bir sitede yer almaktadır.

Bu site sürekli Aydınlık gazetesine ve Doğu Periçek’e saldırmaktadır.

Şu anda durup dururken geçmişi öne sürerek yurtseverlerin birlikteliği önlenmeye çalışılmaktadır.

Yazı yazan kişiler emperyalistlerden söz etmemektedirler.

Milliyetçi gözüken bu sitede garip şeyler oluyor.

Şu anda TSK’ya en çok sahip çıkan Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesidir.

Bu yazıları yazan kişilere dikkat!

Türkiye bir kırılma yaşıyor.Birlik için hangi görüşten olursa olsun çalışma yapılması gerekirken neden karalama yapılyor?

Son Yazılar