bayrakEy Türk Milleti!!! Bu Alçaklığı Unutma!!

İki Türk askeri Yüksekova’da sokak ortasında şehit edildi.

Yüksekova’da kahpe saldırı

Hakkari’nin Yüksekova ilçe merkezinde sabah saatlerinde görev yerlerine gitmek üzere sokakta yürürken silahlı saldırıya uğrayan iki uzman çavuş şehit oldu.


Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıda iki uzman çavuş şehit oldu. Görev yerine gitmek için sabah saatlerinde evlerinden çıkan sivil giyimli Jandarma Uzman Çavuş Yahya Karakaya (27) ile Murat Özkozanoğlu (25) Yeşildere mahallesi Nedim Zeydan Caddesi’nde yürüdükleri sırada kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda yaralanan ve ambulansla hastaneye kaldırılan askerler, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Operasyon başlatıldı

Yüksekova 21. Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı’nda görevli uzman çavuşlar Murat Özkozanoğlu ile Yahya Karakaya’nın, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerin düzenlediği silahlı saldırıda şehit olmasının ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince olay yerinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Saldırganların yakalanması için İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin katılımıyla bölgede geniş çaplı operasyon başlatan polislere, helikopterler de havadan destek sağladı. Saldırının gerçekleştiği bölgeyi güvenlik kordonu ile çeviren güvenlik güçleri, olay yerinde şüpheli gördükleri bir kişiyi de gözaltına aldı. Saldırıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Şehitlerin baba evine ateş düştü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde birlikte şehit olan Murat Özkozanoğlu ile Yahya Karakaya’nın baba ocaklarına ateş düştü. Adana’nın Kozan ilçesi Türkeli Mahallesi Türkeli Caddesi 35 numaralı evde oturan şehit Murat Özkozanoğlu’nun ailesine acı haberi, Jandarma Yüzbaşı Kubilay Ünal, Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaim Akınoğlu sağlık görevlilerinin nezaretinde birlikte verdi. Kozan Belediyesi Zabıta Müdürü Mutlu Dağlı ve Türkeli Mahallesi Muhtarı Hüseyin Bozkurt da şehidin baba evine Türk bayrağını birlikte astılar.

Baba olacaktı

Hüseyin ve Hülya adlı iki kardeşi olan Murat Özkozanoğlu’nun annesi Arseven Özkozanoğlu, haberi duyunca rahatsızlanarak Kozan Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alındı. Güçlükle ayakta duran baba Yaşar Özkozanoğlu ise yanındakilere sarılarak uzun süre ağladı. Şehidin kız kardeşi Hülya Özkozanoğlu, “Ne olur yapmayın, olmasın.” diye feryat etti. İki yıllık evli olan Murat Özkozanoğlu’nun eşi Neziha Özkozanoğlu’nun ise 3 aylık hamile olduğu öğrenildi. Adana’ya getirilen Özkozanoğlu’nun cenazesinin, bugün Adana Sabancı Camii’nde kılınacak cenaze namazına müteakip Kozan Aile Mezarlığı’nda toprağa verileceği belirtildi.

20 günlük evliydi

Şehit Uzman Çavuş Yahya Karakaya’nın, Kayseri TOKİ Demokrasi Mahallesi’ndeki baba evine de acı haber, askeri görevliler tarafından ulaştırıldı. Çocuklarının şehit olduğu haberini alan baba Kamil ile anne Salime Karakaya, göz yaşlarına boğuldular. Yahya Karakaya’nın, 14 Mayıs Cumartesi günü Funda Feride Karakaya ile dünya evine girdiği ve TOKİ’den aldığı eve ailesini taşıdıktan sonra 15 Haziran’da görev yeri Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gittiği öğrenildi. Funda Feride Karakaya’nın ise 3 gün önce hava yolu ile Hakkari’ye eşinin yanına gittiği belirtildi. Şehit Karakaya için bugün Pınarbaşı ilçesi Büyükgürleyen köyünde cenaze töreni düzenleneceği bildirildi. Şehit evinin bulunduğu TOKİ Demokrasi Mahallesi’ndeki binaya dev Türk bayrağı asıldı.

İlk Kurşun - 05 Temmuz 2011

Son Yazılar