suriye_dayanisma_mitingi

Haydi Suriye ile Dayanışma Mitingi'ne!

25 Haziran Cumartesi 18.00'de Antakya Uğur Mumcu Meydanı'nda

25 Haziran 2011, Cumartesi günü Hatay’da Suriye’yle dayanışma mitingi düzenliyoruz.

Suriye’de yaşananlar, yarın Türkiye’de yaşanacakların provasıdır. Suriye’yi savunmak, Türkiye’nin birliği ve güvenliğini savunmaktır. Bölünmüş Türkiye, Suriye’ye Haçlı Saldırısı’nda cepheye sürülmektedir.

Ankara’daki BOP Eşbaşkanlığı, İslam dünyasının bin yıllık medeniyet merkezi Şam’a da bir CIA ajanı yerleştirmek için, kardeş Suriye’yi karıştıran sinsi tertibi yürütmektedir.

Suriye’ye destek olmak, tertibi bozmak, Türkiyemizin birliği ve güvenliği için düzenlenen mitinge İl Örgütlerimiz azami güçlerini seferber ederek katılacaklardır.

Yürüyüş ve Miting Programı
ANTAKYA

Miting, 25 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’de başlayacak eski Maksim Gazinosu önünden başlayacak yürüyüşün ardından saat 18.00’de Uğur Mumcu Meydanında yapılacaktır.

Ayrıca aynı gün saat 12.00’de İskenderun İlçe Merkezinde kitlesel bir basın açıklaması yapılacaktır.

MİTİNG BİLDİRİSİ

DÜN IRAK BUGÜN SURİYE YARIN TÜRKİYE

Haydi Suriye ile Dayanışma Mitingine!

Irak’a ihanet Türkiye’ye ihanet oldu!

Budan 20 yıl önce TBMM’de Amerika’nın Çekiç Güç’üne onay verenler , Irak’ı böldüler ama aslında Türkiye’nin bölünmesine giden yolu açtılar.

Türkiye’nin Amerikancı yönetimleri komşu Irak’a ihanet ederken, Türkiye’ye ihanet ediyorlardı.

Bugün Libya’ya yönelik Haçlı Tezkeresi’ne onay verenler Türkiye’nin bölünmesini daha da derinleştirdiler.

BOP Eşbaşkanlığı, Şam’a CIA ajanı yerleştirme tertibinde!

Şu anda Türkiye, Suriye’ye yönelik Haçlı Saldırısı’nda da cepheye sürülmektedir. Ankara’daki BOP Eşbaşkanlığı, İslam dünyasının bin yıllık medeniyet merkezi Şam’a da bir CIA ajanı yerleştirmek için, kardeş Suriye’yi karıştıran sinsi tertibi yürütmektedir.

Bu nasıl Müslümanlık?

Yurtseverlik, milliyetçilik, mazlumların birliği, komşuluk, Müslüman kardeşliği, vicdan, namus, sadakat; ezcümle bütün manevî değerler, çoktan ABD işgalcilerinin ayakları altına serilmiştir.

Varsayalım, eski ihanetler unutuldu; Cezayir’e, Mısır’a, bütün İslam dünyasına ihanetler tarih oldu sayalım. Diyelim ki, Müslüman halkımız, Afganistan’da kandırıldı; Irak’ta kandırıldı, Libya tezkeresinde kandırıldı; hâlâ mı kandırılıyor?

Dün, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin’in şehit edilmesini, bütün peygamber soyunun katledilmesini seyredenler de “Müslüman”dı. Emevî saltanatı, peygamber kanı dökülerek kuruldu.

Bugün de Türkiye’de Gladyo-Mafya-Tarikat saltanatı, Afganlı, Iraklı, Libyalı ve şimdi Suriyeli Müslüman kanı dökülerek kurulmuştur.

Kardeşe ihanetin ağır manevî yükü!


Bugünün Haçlı Seferi, yalnız İslam dünyasına değil, bütün insanlığa karşıdır ve Haçlı Seferlerinin en kanlısıdır.

Ön cephe, Türkiye’dir.

Türkiye, bunca emperyalist-kapitalist kültürel yozlaşmadan sonra, kardeşe ihanetin manevî yükünü kaldıramaz.

Türk milletinin binlerce yıllık imparatorluk geleneği ve son iki yüzyılın devrim geleneği, Türkiye’nin her şeyidir; asıl büyük varlığıdır. Büyük devletlerin piyonu olmak, Türk milletini de bitirir; Müslümanlık söylemlerini de.

Birinci Çağrı: Büyük Milletimize


Türk milletinin bu kadar aşağılanmasına, bu kadar küçültülmesine, itilip kakılmasına, emperyalizmin vurucu gücü haline getirilmesine izin veremeyiz.

Bu kendimizi inkârdır; manevî çözülme ve dağılmadır. Bunun altından kalkmak çok zor olur.

İkinci çağrı: Bütün müminlere

Müslüman kardeşin kanına bulaşmış ellerinizi açıp da kime dua edeceksiniz ve kimden ne isteyeceksiniz? Bu ikiyüzlülüğe, bu inanç düşkünlüğüne artık bir son verilmelidir.

Üçüncü çağrı: CHP ile MHP’ye ve AKP-BDP’li vicdan sahiplerine

Türkiye’nin Libya ve Suriye’ye Haçlı Seferinde vurucu güç olarak kullanılmasına karşı, hep birlikte her şeyi yapmalıyız.

Dördüncü çağrı: TSK komutanlarına

TSK, bunca itibar kaybından sonra, Suriye ve Libya’ya karşı Haçlı Ordusunun bir bölüğü olamaz. Olursa, Türk Ordusunu bitirme ve Türk milletini köleleştirme ve vatanı parçalama planına dahil olur.


Bize gelince;

İşçi Partisi olarak milletimizin namus ve vicdanına sesleniyoruz;

Ey Millet Uyan!
Suriye’de Türkiye’yi Bölmenin Provası Yapılıyor!
Suriye’nin bütünlüğü Türkiye’nin Bütünlüğüdür!
Tayyip Suriye’ye Burnunu Sokma!
Amerika Suriye’den Defol!
Alevi Sünni Kardeştir, Bölücüler Kalleştir!
Türk Arap Kardeştir, Emperyalizm Kalleştir!
Türkiye Suriye Kardeştir, Amerika Kalleştir!


İşçi Partisi - 22 Haziran 2011

Son Yazılar