odatv_logoOdatv : KILIÇDAROĞLU’nun Rakibi "Sosyalist ÖCALAN" dır Tartışmasına Devam Ediyoruz

Vay... Vay... Vay...
Gördünüz mü Odatv ne yapmış; Öcalan’ın CHP’nin başına geleceğini yazmış!

Aydınlık’tan Kurtul Altuğ makalesine şu başlığı koydu:

“İşte asıl amaç: Apo’lu bir CHP!”

Yazar için zor olan, makalesini bir kez daha anlatmak zorunda kalmasıdır. İyi niyetle düşünelim; meramımızı anlatamamışız diyelim.

Şunu söylüyoruz:

1-Baykal bitmiştir, artık rakip değildir.
2-Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal olamaz.
3-Kılıçdaroğlu’lu CHP’nin soldaki rakibi artık, doğal lideri Öcalan olan ve yeni kurulacak olan çatı partisidir. Yıllardır alternatifsizlikten, baraj sorunu nedeniyle CHP’ye oy verenler artık bu sol çatı partisine gidecektir.

Yani Kılıçdaroğlu’nun rakibi bu oluşumdur.
Şimdi yazıyı açıp bir daha okuyun, nerede Apo’lu CHP’de bahsettik? Böyle bir değerlendirmeyi yapmak için ya cahil ya da CHP düşmanı artniyetli olmak gerekir.
Peki hatalı okuma nereden kaynaklanıyor; analizimizin başlığında mı ya da Kurtul Altuğ gibi merkez siyasette yer almış isimlerin yeni CHP’ye kuşkulu bakmalarından mı?
Ayrıca...
Olguyu analiz ederken, ona katılıp katılmamayı düşünmezsiniz. Gerçek neyse odur.
Kurtul Altuğ kuşkusuz kabul etmeyecektir, kendi siyasal çizgisiyle bu tutarlıdır; ancak “doğal lideri” Öcalan olan bir sol çatı partisi kurulacaktır.
Yazdığımız gibi; bu olguyu yazmak, bu gelişimi destekliyor ya da desteklemiyor anlamına gelmez.
Hakikat bu.
Tıpkı gün gelip Öcalan’ın adını bile telafuz edemezken Türkiye’de artık neleri konuşmaya, tartışmaya başladığımız gibi.
Nesnel olmak zorundayız; duygularımızla değil somut olgularla düşünmek zorundayız.
Ve hele hele her tartışmayı demogoji yaparak siyasete “malzeme” yapmamalıyız.
Sonuçta:
Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değil, sosyalist solun doğal lideri yapılacak Öcalan’dır.
Bunu zaman gösterecek.
Öncü olmak, bir hakikati ilk yazmak, ilk tespit etmek zordur.

NOT: Kurtul Altuğ belki anımsamak istemiyordur; Öcalan 1990 başında Türk ve Kürt sosyalistlerinin çatı partisi girişiminde bulunmuş ve bu nedenle bu “birleşik cephe” politikasına sıcak bakan Doğu Perinçek ve Yalçın Küçük gibi isimlerle görüşmüştür.
Aynı Öcalan’ın bu tezini bu kez başkalarıyla hayata geçireceğini iddia ediyoruz. Hepsi bu

Odatv - 21 Haziran 2011

******************************
Y  o  r  u  m  l  a  r

Misafir - AKIL

Bu stratejik plan Amerikanın planıdır. Ve önce '80'lerde bir gurubu kullandı. Sonra Dinsel gurubu kullandı. Şimdi bunu söylediğiniz gurupla aşarak fazla minnet altında kalmamak istemektedir. Irakta hergün adliyeden adliyeye taşınan dağlarda saklanan: TALABANİ ye ne buyrulur. Getirdi Cumhurbaşkanı yaptı. Yaptı mı yaptı. Hani yapamazdı? Nüfusun %5 ini oluşturan bir cemaatin liderini cumhurbaşkanı yaptı. Azcık akıllı olmalı ve okumalı yazmalı. Kurtul Altuğ bey büyüğümüz okuduğunu ne yazık ki anlayamamış.

2011-06-25 14:29:29

Misafir - Nevzat Dağlı

Ezber bozma heveslilerine Demagoglar devir sizin konuşun, Ezberimiz bozuluyor ha gayret. Planları baronlara danışın, Ezberimiz çiziliyor ha gayret. Hesabını düşünmeyin bu demin, Bugünü yaşayın yarından emin. Ulusal ne varsa öldürün gömün, Ezberimiz kazılıyor ha gayret. Fonlardan beslenen yalan ekin siz, Kafa karıştıran bir baş çekin siz. Donmuş acılara bol tuz dökün siz, Ezberimiz çözülüyor ha gayret. Vatan, ulus, bayrak anlamsız sizde, Küresel damga var düşüncenizde. Sizden ayrı yolda oluşan izde, Ezberimiz yazılıyor ha gayret. Numaralı cumhuriyet kurun siz, AB kapısında susta durun siz. Kutsallara aldırmayın vurun siz, Ezberimiz sızılıyor ha gayret. Sonra görmek için gelinen yeri, Yeniden yazın siz silinenleri. Kevgirden geçirin bilinenleri, Ezberimiz süzülüyor ha gayret. Kimileri sizden dersini aldı, Ezberi savunmak Nevzat’a kaldı. Düne göre bugün daha çoğaldı, Ezberimiz kuzuluyor ha gayret. Halk Ozanı Karamanlı Nevzat

2011-06-24 17:27:58

Misafir - OLGUN ARDAN

Bu yazıyı kim ele aldıysa açıkçası çok zor durumda kalmıştır ve çevir kazı yanmasın mantığı ile yorum yapmaktadır, adını yazmak zor herhalde... Bırakın Sn.Altuğu, ne diyorsunuz; PKK başı solun lideri olacakmış mış, 20 yıl önceki tezler doğru olsaydı ABD şimdiye kadar çoktan yıkılmıştı. Bu örgütlenmenin çatısı olsa olsa marjinal bir Kürt partisi olur yoksa sosyalist solun bunlarda S'si bile yok ne diye Altuğ'a saldırılıyor anlamadım. Bence asıl konu bu tartışmayı ortaya atanın soldan ve sosyalizimden ne anladğıdır? bıraksın Öcalanı...

2011-06-24 17:16:15

Wiki Kukla

İnatla çatı kurgusu yapan yazarımız, ben yazının gizli içeriğini anladım, bu da cevap; Türkiye gerçekleri 12 Haziranda görülmedi ise ne zaman görülür daha ki? Kurgu yanlış, olgular yanlış.. 1- Baykal ve Güven Partisi; Ecevit kasetle gelmedi, İnönüyü yolda bırakmadı. 2- Bayklaın Kılıçdaroğluna rakip olması: Baykal Kılıçdaroğlu gitsin demiyor, PM'deki "kimliksizler" gitsin diyor. 3-Yıllardır alternatifsizlikten CHP'ye oy veren kitle kimdir sayısı nedir? Allah aşkına CHP'ye oy veren kaç Komunist, Sosyalist var... Eğer demek istediğiniz Alevi oyları ise tez antitezini üretir ve sağlam bir duruşa sahip Demdkratik sol veye Baykalın Anadolu Solu söylemini çok iyi kullanacak bir lider, Atatürkçü, Milliyetçi, Ulusalcı, Türkçü kesimin oylarnı toparlar. Yazıdaki Gizli mesaj Alevi oyları ise ben de derim ki; bir zamanlar Ali Haydar Veziroğlu her ilçe teşkilatına bir minibüs almıştı, kaç oy geldi? Ayrıca Alevileri pkk terör örgütü ile kolkola gireceğini düşünmek abesle içtigaldir.

2011-06-24 17:15:59

denizkızı

Sayın İlgili, 2 gündür This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.'a, sizde kayıtlı olan mail adresimden üyeliğimin iptali talebimi dile getiren mail'ler yollamaktayım. Elinize mi geçmiyor, dikkate mi almıyorsunuz? Bir kez daha yineliyorum: ÜYELİĞİMİ SİLİNİZ! Bu gerçekleşinceye dek yayınladığınız her haberin yorum kısmında bu talebimi tekrarlayacağım!

2011-06-24 07:07:50

Misafir - akliye

Lionwomanın hakaretlerine yönelik cevabi nitelikteki son iki yorumu mu neden yayınlamadığınızı sorabilir miyim?Korumaya mı alındı bayan?

2011-06-23 14:16:29

Misafir - şeytanın avukatı

''Kılıçdaroğlu’lu CHP’nin soldaki rakibi artık, doğal lideri Öcalan olan ve yeni kurulacak olan çatı partisidir. Yıllardır alternatifsizlikten, baraj sorunu nedeniyle CHP’ye oy verenler artık bu sol çatı partisine gidecektir. Yani Kılıçdaroğlu’nun rakibi bu oluşumdur.'' Kurtul Altuğ'un ne anlayıp ne anlamadığını bilemem,ama isimsiz tartışmalı yazarımızın, ana fikrini yukarıdaki gibi özetlediği şu cümlenin neresinden tutsanız elinizde kalır. Doğruları anlatan bir analiz olmaktan öte, bir arzu, bir özlem değil de nedir? yıllardır alternatifsizlikten chp'ye oy verenler kimdir? terör örgütünün uzantısı olan bir parti var, adı bdp, ve bdp iki dönemdir mecliste iken, alternatifsizlikten o partiye oy vermeyen chp liler, teröristbaşının kuracağı yeni partiye, sol diye, sosyalist diye oy verecek öyle mi? bu özlemi dile getiren uyuşuk beyinlinin adını açıklamasını kimse beklemesin artık, o cesarette biri olsaydı, kendisini savunmak yerine başkasına ok atmayı bırakır, şu saçmalıkların cevabını vermeye çalışırdı, adını da açıklayarak. adını açıklaması artık imkânsız, bu saatten sonra söylediği yazdığı hiç bir şey dikkate alınmaz çünkü, bunu o da biliyor, oda da biliyor.

2011-06-23 10:19:50

Misafir - AdALILAR

Eyvallah odatv.. Hakaret yok, küfür yok ama yine de yoruma yer vermiyorsunuz. N'o neden alındınız; Öcalan'a cani diyemiyorsanız Sivas'ta Maraş'ta olanlara nasıl katil diyebiliyorsunuz sözüne mi yoksa.. Ya da kuşkuyu vurgulayan kelimlere mi? Yeni Birleşik Cephe anlayışınıza mı veya.. asıl kahrolmamızın nedenini dile getiren şiir gibi söze mi yoksa.. Girdiğiniz yol anlaşılmıştır. Tarife gerek yok fakat sizlere başarı dileyemeceğim.. Yaklaşık 3 yıldır takip ettiğim bir site idi.. Devam etmek anlamsızlaşmıştır artık.

2011-06-22 21:43:42

Batısöz

"Sol kültürün temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! " Kim ne derse desin kesinliğinde, 'doğal' lider yani sosyalizmi yaratan misali yapıcı fikirleri olan birisi tarif edilmiş. Yazının başındaki Öcalan ın ismini çıkartın kesin CHE dirilmiş gelmiş dersiniz. Peki nedir tüm bunlar NeoCHP'nin açılımı için ağız yoklaması mı bilinmez ama sol mu sağ mı derken iman gücüyle aldıkları %50 sonrası kalan %50 nin kimyası bozuldu orası kesin. Bu yazı Taraf imzalı olsa kimse şaşırmazdı ancak altında OdaTV'nin imzası olunca 'doğal' olarak hapiste çürümeye bırakılmış birine biçilmeye çalışılan siyaset kıyafeti insanların midesini bulandırdı. Hele hele '68 kuşağından sosyalist Öcalan' gibi bir final ile bitirilen yazı sonrası okurun kulakları biji biji sesleri duyar gibi oldu. Haksız da sayılmaz çünkü bahsedilen uyuşturucu trafiğini yönlendiren, CIA ve MOSSAD güdümlü bir örgütün binlerce Mehmetçiğin katlinin emrini veren kurucusu ve lideri. Ancak yapılan açıklamalar üslubun yanlışlığını kabul etmekten ziyade içeriği açıklamaya kalkmıştır. İçerikte zaten yazılıp çizilmiş bir plan bunu her OdaTV okuyucusu az çok tahmin etmiştir. Ancak yazıyı yazan şahsın Öcalan taraftarı izlenimi vermesi ve sol'un mağrur lideri portresi çizmeye çalıştığı açıktır. Yapılan bu yanlışı itiraf etmek şu an için yapılacak en büyük erdem olacaktır.

2011-06-22 15:56:49

Misafir - Devrim

Bu yazıda doğru noktalar var. Bu anlatım bence ya art niyetli ya da bu yazıyı yazan arkadaş aklındakileri çok iyi anlatamıyor. Türkiye'deki siyasi gidişat iç açıcı değil. Siyasi partilerin içlerine sinen bölücülük ruhu, MHP hariç(MHP’de ayrı bir noktada incelenebilir bu bölücülük oyununda) meclise giren AKP-CHP-BDP üçlüsünde görülüyor. Irk siyaseti yapanlar sözde sosyalist geçinirken OdaTV'nin Apo'yu sosyalist biri olarak kabul etmesini ben kabul edemiyorum. Apo Kürt ırkçısıdır bu kadar basit kendisi ne kadar ben sosyalistim dese de yaptığı faaliyetler söylemleri hep kürt kökenli insanlar için söylenen sözler ve yapılan faaliyetlerdir. Bu insanlar Türk halkının bilincine sosyalizmin bir terör ideolojisi olduğunu yerleştirmek için seçilen insanlardır faaliyetlerinin sosyalizmin “S” ile alakası yoktur. Karl Marx’ın en çok eleştirildiği noktalardan biridir “ırk”, Karl Marx ırk sorunu olmayan, ırkçılık olmayan, insanların birbiri için çalıştığı bir ütopya ile sosyalizmi oluşturmuştur. DEHAP-DTP-BDP gibi kapatılıp açılan ve kendine sosyalist imajı veren bütün partiler ırk siyasetinden öteye gidememiştir. Hitler’de sosyalisti. Peki, farkı neydi? Alman ırkını yüce görmesidir. O yüzden ona sosyalistler tarafından faşist-ırkçı damgası yapıştırılmıştır. Sen Hitlere ırkçı der, Apo’ya da sosyalist dersen tamamen kendinler çelişmiş olursun. Hitler ne kadar ırkçıysa Apo’da o kadar ırkçıdır. Evet… Türkiye siyasetinin gittiği nokta belli söylenen sözler yapılan işler her şeyi açığa çıkarıyor zaten. AKP-CHP-BDP üçlüsü APO’ya af istiyor. BDP açık açık söylüyor. CHP’de yeni oluşumla birlikte Kürtçü siyasetçiler CHP bünyesine alındı. Birkaç noktada Kılıçtaroğlu ağzından kaçırdı “Apo’ya af gelebilir” diye. AKP zaten bir ABD projesi af tutumuna karşı çıkması çok olağanüstü bir şey olur. Şu durumda meclisteki oluşumlarla birlikte Apo’ya affın geleceğini gösteriyor, bu çok net. Büyük Ortadoğu Projesi’nin hayata geçmesi için bu olmak zorunda ve bu durumu Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partinin iş birliğiyle olacak, CUMHURİYET HALK PARTİSİ. Türkiye’den böylelikle Lozan’ın intikamının bir parçası alınmış olacak ve Sevr’in Kürt kökenli insanlarla alakalı maddesi faaliyete geçmiş olacak. Sözde sosyalist kesim olan ama ağırlıklı ırk ideolojisi benimsemiş insanlar topluluğu liderine kavuşmuş olacak. ODATV analizinin bir yanlış noktası da CHP’ye oy veren bütün sosyalistlerin oyunun, bu liderine kavuşmuş sözde sosyalistler topluluğuna kayacağıdır ki bence yanlış. Böyle bir genelleme yapmak Cumhuriyet’in temellerine sahip çıkan CHP’nin ideolojisinin eleştirdiği halde CHP’ye oy atan sosyalistleri de içine alıyor ki yanlış bu kişilerin bu sözde sosyalist oluşuma oy vereceği kanısında değilim. TKP-ÖDP-SDP-BDP-EMEP gibi komünist-sosyalist partilerin oylarının bu oluşuma kayması veya bu partilerinde birleşimiyle oluşacak bir sözde sosyalist blok oluşması, bu oluşumun oyunu %8-9’lara çıkarır. Bu oluşumun meclise girmesi için baraj aşağı çekilecektir. Bu oluşumun lideri sözde sosyalist ama ırkçı APO olacaktır. Bu noktalar görülen şeyler. ODATV’de bu yazıyı kim yazıyorsa anlatış tarzında bazı noktalarda bir noksanlık olduğunu veya art niyetinin olduğunun düşünüyorum.

2011-06-22 15:30:53

A.Tamtürk

Şu anki aşamada o yazının "kim" tarafından yaz(dır)ıldığından ziyade "neden" yaz(dır)ıldığı daha önemli. Bu arada o yazının altındaki 600’e yakın tepki, yorumların önündeki baraj kapaklarının açıldığı anlamına gelmez. Süzgeç hala oradaydı. Kriter dışına taşan, tehdit ve hakarete bulaşan binlerce yorumun (haklı nedenlerle) elenmiş olduğunu da düşünürseniz tepki yorumlarının toplam sayısının binleri geçmiş olabileceğini tahmin ediyorum. Ve saygın yazarlarımızın da katıldığı bu tepki o kadar güçlüydü ki Sn M.İdil telaşla peş peşe açıklamalar yapmak zorunda kaldı. Eminim ki, ne Odatv, ne de o yazının sahibi bu kadar tepki beklemiyordu. Odatv’de o yazıyı yaz(dır)anların asıl amacı ise o konuyu “tartışmaya açmak”tı. Bu ise "neden" sorusunun cevabına bizi yaklaştırıyor. Nitekim, yukarıdaki devam yazısında da "TARTIŞMAYA devam ediyoruz” deniliyor başlıkta. Oysa Odatv okuyucusu bu konuyu bırakın tartışmayı, daha ilk günden kökten reddetti. Odatv ise bu konuyu bizlere ille de tartıştırmakta hala ısrarlı! Yüzlerce yorumcu arasındaki bir iki çanak tutucu malum mikserin görevi de bu. TARTIŞTIRMAK! Oysa tuzak, “tartışmaktan ne çıkar ki, tartışın, maksat fikir özgürlüğü” söyleminin ta kendisidir. Hiç kimse, hiçbir kurum, hiçbir ülke kırmızı çizgilerini tartışmaya açmaz. Örneğin birine “gel tartışalım bakalım senin annen o.ospu mu, ne çıkar tartışmaktan” dediğiniz anda eğer gücü yetiyorsa yumruğu yersiniz. Yok o kişi eğer bunu yapmaz da o konuyu tartışmaya başlarsa sonuçta belki annesinin o.ospu olmadığını kanıtlar, ama tartışmaya katılan ve izleyenlerde, hatta o kişi başarılı bir tartışmacı değilse o kişinin kendisinde de, yavaş yavaş bir “acaba?” düşüncesi oluşur. Amaçlanan da budur. En sağdan en sola Milli ve Ulusal cephenin bölünmesi sonucunu getirecek bu tartışmaya Odatv okuyucusu girmedi. Bu ketenpereye gelmedi. Şu anda odatv okuyucusu bu konuyu tartışmayı hala reddediyor. Ve de en doğrusunu yapıyor. Bu tavır Hasan Tahsin tavrıdır. Odatv’nin okuyucuları o konuyu tartışmadı, sandalyeyi fırlattı, perde yırtıldı ve Odatv’deki film başlamadan bitti. Saygılarımla, A.Tamtürk

2011-06-22 14:50:24

Misafir - eldermind

Türkiye’deki siyaset/ideoloji/partileşme gibi olgulara gözümüzü kapatıp, duygusal, kendi kendine propaganda yapan bir haber sitesi olmayı reddediyoruz. Öcalan olgudur. Kabul edip etmeme değildir mesele; meclise giren 36 milletvekilinin doğal lideridir ve kurulacak “Birleşik Cephe”, “Sol Çatı” partisinin de doğal lideri olacaktır. Olgu bu… Böyle olguya ..Bu ne ya bu sizin yazınız.nasıl bir olgu bu .bu dıs kaynaklı icimize dinamitle yerleştirilmeye calısılan olgu..yapmayın ya, etmeyin eylemeyin..elimizi kalbim,ize götürdügümzüde pkk nedir kürt sorunu nedir dendiginde öcalanı sol lider kimligine sokmak heleki oy oranlarını görünce.sırf bu yönde akp yi destekliyorum doguda aldıgı oylar hicde bu olgu gibi gözükmedi.evet baraj var bu gercek de ,hadi parti olarak girseydiler.oy verenlerin nasıl oy attıklarını inceleyeniniz varmı. oradaki halkı bilen varmı aşiretlerin ağaların etkisini bilen varmı,nereye ne sekilde oy atıcagını bilen varmı.bu tür siyasi dönme dolaplardan ki aptal olmuyan herkes biliyor türkiye deki halkın egitim sisitemini. sanki norwec deki okur yazar halk var veyahut ingilteredeki gibiyiz.bizim cumhuriyet tarihimzide nerde görülmüş halkın cougunlugu bir ideolojiye sahip olup onun bütün dogmalarını okıyıp bilincli şekilde oy attıgını ,ülkenin gelcegini tayin etmek icin oy atıldıgı olmuşmu türkiye de böyle olgudan bahseder oldun.Bırakın bu ingiliz ayak oyunlarını.peki bu olgudan neden bahseder degilsiniz.kaç kişi öldü.kaç 20 yasında insan oldu.biz kötüyüz öcalan meşru demi lider vasfına sokuyorsunuz.bırakın bu dengesizlikler icinde ideoloji yaratmayı.bumudur aydınlık entellektüelizm.evet hatalar yapılmıstır.egede üretilen tulum diyarbakırda satılmıyormu,diyabakırda üretilen bir şeyler egede satılmıyormu.Halkın bunlarla işi yok sizin gibi ortalıgı birbirine katıp bundan rant saglıyıcıların işine geliyor. cekiştirip duruyorsunuz.bütün diyarbakırlılar izmire gelsin eminim hic bir halk bir şeyyapmaz.yada bütün izmir diyabakıra gitsin ordaki halk kılına dokunmayıp misafir eder.burası anadolu kardeşim.kimdir öcalan,ne lideri ne olgusu,naylon çakma kahramanlar yaratamassınız bu ülkede.o kadar cok gercek kahramanımız varki. cesur insanımız varki öcalan gibi hainler sıraya giremez.sizi kınıyorum hala savundugunuz icin.ayıpdır günahdır kalleşlikdir bu dedikleriniz.10 binin üstünde askerim ölmüş hicmi kan hakları yokdur yahu bu lafları olgu diyorsunuz.biz bu ülkeyi bir tutmak istiyoruz birlikde yükseltmek istiyoruz.her düşünceye saygımız var,her ırka sevgimiz var. hainlere degil.yanlışlıklar varsa gelin birleşip düzeltelim bunu daha önce 1919 da yaptık birlikde yaptık ,halk oalrak yine yaparız kemalisti sagcısı,kürtü türkü lazı cerkezi hep birlikde yaparız halk birlik olsun.hepimiz aynı havayı soluyoruz ya elimizde güc var.bu anadolu insanı birlik oldumu kimse duramaz önünde. sapan sacma liderler kahramanlar üretmeyin.ne seyh lere ne şıh lara ne ağa lara ihtiyacımız var biz bize yeteriz dünya yokoluncaya kadar.sadece kanunlar eşit haklar eşit özgür bir ülke olsun bu akdar basit.rant cıları zevzekleri susturalım yeterli.dürüstlük eşitlik olsun kimse gıgını cıkartmaz.Asıl olgu bu.baslarım öcalana

2011-06-22 12:03:19

Misafir - böğürtlen

vay arkadaş bu ne şimdi?haber mi desem ?tespit mi desem ?analiz mi desem?öngörü mü desem?yorum mu desem? ne desem bilmiyorum...neymiş, chp nin rakibi,doğal lideri öcalan olan yeni kurulacak olan bir çatı partisi olacakmış???!!!sayın oda tv böyle haberler yapmaktaki amacınız yorum reytinglerinizi artırmaksa başardınız şu ana kadar değerli oda tv yorumcuları olarak 101 yorum yapmışız.aha bir tanede ben yazdım 102 oldu...!?ya arkadaş bebek katili bir terörist için nasıl böyle bir öngörüde bulunup haber yapıyorsunuz.zaten bebek katilinin doğal lideri olduğu bir bedepe diye bir parti var diyelim solda yeni bir parti kuruldu doğal lideri öcalan olan bir parti ne kadar oy alır? ben söyleyim yüzde 5-6 olan oyları bedepe ile birleşirlerse 7-8 olur.Yorumlayan çok olsun diye lütfen bebek katilin reklamını yapmayın.Oda tv seni seviyoruz saygı duyuyoruz bırak bu işlerle uğraşma.Haberi oda tv.com olarak yazan arkadaşın ya üstü açık kalmış,yada yorum reytingi olsun diye haber yazıyor.Gündemi dağıtmayın gerçekçi haberlere devam lütfen.saygılarımla,

2011-06-22 11:22:03

Misafir - vatandaş

Evet BOP projesinin böyle bir hedefi olabilir,böyle bir durumda bence CHP' yok olur diğer SOL'da. ODATV YANLIŞ YAPIYORSUN.

2011-06-22 11:10:21

Misafir - KuvvaiMilliyeciTorun

Durum anlaşılmıştır. Daha önceki habere yaptığım yorumlarımdaki fikirlerimi geliştirerek aynen devam edeceğim. 1) Oda Tv bir bütün değil bir mozaiktir. İçinde samimi Kemalist/Ulusalcı aydınlar olduğu gibi kendi gizli gündemi olan kişiler kanatlar da vardır. Örneklerini gördük 2) Bir yazarın “yazar” olabilmesi için a) yazdığının açıkca anlaşılması gerekir, anlaşılmıyorsa ya yeteneksiz bir yazardır, ya da özellikle anlaşılmasın, zihinler bulansın, insanların beyinlerine, psikolojilerine kendi istediği fikirler yerleşsin amacını gütmektedir. b) Yazar dediğin ismini de yazar. Yazmıyorsa ve inatla kurumsal yapı yazmamasını onaylıyorsa, 2. Maddenin a fıkrasında olduğu gibi bunun bir psikolojik operasyon olma olasılığı artar. 3) Oda TV yazılarında, ulusalcı çizgideki Aydınlık gazetesine ve, Aydınlık yazarlarına vurmaya başladığına göre, bu yazıyı yazanlar sanırım meclise 35 vekil sokan bloktan köken alarak mozağikte yerlerini almış olanlardır. 4) Bu maddede tamamen spekülasyon/yorum yaptığımı önden söyleyeyim : bence karanlıktan yazan yazar, yorumcu sayın Ali Rastinn yazdığı yorumda yer alan blok içinde sayılan örgütlü yapılardan birinden köken almış biridir. Kendini Sosyalist olarak tanımlayan ve BDP ye, Apoya destek veren sol kesimlerden birinden köken aldığını düşünüyorum. 36 millet vekilinin verdiği sevinç ile secaat arzederken sirkatin söylüyor . Yıllar sonra meclise girdiler ya o da üç beş kişi buldumcuk olmuş hazret. 5) Apoyu sosyalizm ile ilişkilendirmesinin eleştirisi ve yanlışlığı için yüzlerce yorumcu yorum yapmış daha ben ne yazayım. Gereksiz. ABD-AB kucağına oturmuş biri Tam bağımsızlıktan yana olabilir mi ? Sosyalist bağımlı olacağı bir kucağa oturur mu ? Sosyalist emperyalizm ile halvet olur mu ? Sosyalist, Halvet oldukları emperyalsitler ile birlikte kuracağını düşündüğü ülkenin yönetimini kendilerine bırakmayacaklarını tarihten taa 1920 lerden beri kucağa oturtulan ve asla indirilmeyen Irak ve Suriye örneğinde görmemiş olabilir mi ? O sosyalist bütün vekillerini, aşiret reislerinden, ağalardan, burjuvalardan, Milano millet vekillerinden seçerken, feodal yapıya karşı bugüne kadar ne eylem koymuş, ne program uygulamış ki ? 6 ) Oda TV deki o mozaik yapı içinde yer alan kişiler, öncelikle gündeme getirdikleri konunun Aponun dışarı çıkmasına dair kamuoyu oluşturmak olduğunu düşünüyorum. Ki bunu başardılar. Bırakın çıkmayı, bir partinin başına geçeceğini bile savunuyorlar. Ancak kendi kendilerine bir sorsunlar bakalım, toplumsal barış için içerde olması mı dışarıda olması mı daha iyidir ? Öyle ya 40.000 şehit yakınından gözünü karartacak biri çıkmaz mı sanıyorsunuz. Ondan sonra ayıkla pirincin taşını. Bu milletin gönlü geniştir affeder ama vatan hainlerini asla. Gelelim ayrılıkçı, ırkçı, Kürt milliyetçileri ile halvet olan sosyalistlere, önce şunu iyi anlayın , Ali Rasti yazıp dökmüş bir dolu içinde sosyalist kelimesi geçen partiyi. Bir partinin seçimde başarılı olabilmesi için, öncelikle yerel yönetimlerde başarılı olması gerekir. Adam gibi örgütlenmesi gerekir. Çıkan vekiller BDP ağırlıklıdır ve oyların içindeki ırkçı kürt milliyetçilerinin oylarının ağırlığına oranla sizlerin, yani “emperyalsit kucaklara oturmuş ırkçı Kürtlere destek veren sosyalistlerin” oylarının ağırlığı tüysiklet kalmaktadır. O yüzden 36 millet vekili ile kendinizi darı ambarında görmeyin diye öneririm. Sosyalizm ideolojisine sizlerin verdiği zararı, 12 Eylül bile vermemiştir Türk Sosyalistlerine. Konuyu dallandırıp budaklandırmak bu saatten sonra gereksiz. Oda TV için de ulusalcı çizgisi ile kendini kabul ettirmiş, sevdirmiş yazarları ki hala sitede kalırlarsa okumaya devam ederiz. Oda TV nin güçlenmesi için uğraşırız. Oda TV nin bilgi birikimini, iş yapış bilgisini ( know how ) öyle tak diye çöpe atacak değiliz. Yok Türkiye genelindeki oldukça az sayıdaki bir tabana ( Irkçı milliyetçi emperyalist kucaklarda oturan Kürtlere destek veren sosyalistlerden bahsediyorum ) selam çakmak için oda tv mozaiği içindeki bu yazarlar korunmaya, saklanmaya, isimsiz imzaların karanlığına sığınarak Ulusalcılara, Kemalistlere gizlendikleri karanlıklardan yumruk atmaya devam ederlerse, eminim ki mozaiğin Kemalist yazarları kendiliğinden yanında büyük kitleleri de alarak Oda TV den uzaklaşacaktır. Artık birileri kına yakar, ilk olarak da parçalanmamızı, bölünüp feth ( divide and concur ) edilmemizi planlayan, uygulayan emperyalistler, ve onların yerli işbirlikçileri. Amacınız bu değilse karanlıklar arkasında bırakmayın o yazarınızı bilelim kim kimle halvet olmakta. Kalınız Sağlıcakla Kuvvai Milliyeci Torunu

2011-06-22 11:06:15

no defacto

Odatv yoğun olarak, ulusalcı, Atatürkçü kimlikleri çeken bir merkez. Gerek o ilk yazıdaki aktörlerin birbirleriyle pek çoğumuzu rahatsız edecek biçimde konumlandırılmaları, gerekse daha çok, yazıda kimin imzasının olduğuna kilitlenilmesi içeriğin tartışılmasını engellemiş görünüyordu. Yavaş da olsa, şu anda olgular üzerinden tartışılmaya başlanılması sevindiricidir. Yazının içeriğini oluşturan tezler bir gerçeklikse ya da değilse bu ancak sağlıklı tartışmaların yapılmasıyla ve zamanın hangi sonuçları gösterdiğiyle ortaya çıkacaktır.

2011-06-22 10:30:48

Misafir - Eski Kitapçı

Ahmet Nesin'in öldürülen teröristleri "12 kırmızı karanfil" olarak tanımladığı yazısından sonra şimdi doğal lider "sosyalist" öcalan öyle mi? Emperyalist piyonu ırkçı sosyalist lider ha? Onun peşinden Ertuğrul Kürkçü gibi etnikçi AB solcuları gider. Gerçek sosyalistler değil. Onların sayısı da 3-5 kişidir. Etkisi olmaz. Bu arada Öcalanın hapisten çıkacağı varsayıma dayanıyor bu yorum. Toplumun buna alışmasına zemin mi hazırlıyor odatv?

2011-06-22 10:07:50

B.YÜKSEL

İnatla sürdürmek yanlışlığı! Hayret! (Yanlış iliklenen ilk düğmenin şaşkınlığı mı?) Öcalan ve sosyalizm! Zamanın ('68!) ruhu içinde sosyalizmden yola çıkmış olması (başka seçenek mi vardı yahu! Şeyhler ve ağaların yanına bile yaklaşamazdı!) gayet doğaldır! Şimdi bu adam sol'a çatı olacak! Kılıçdaroğlu'na rakip olacak! (Son cümleyi bile isteksizce yazdım! Boş ver yahu! İşimiz-gücümüz var!)

2011-06-22 09:18:10

Misafir - Kemal Ertan

oda tv; bu yorumları akp'lilerin yazdığını düşünmeye başladım valla. sol seçmen gerizekalı değildir odatv. ve bdp'ye de oy veren bir solcu bulamazsınız. bdp'nin birçok araştırmayla sabittir ki seçmenin tamamına yakını sağ görüşlüdür.ki zaten ırkçı bir partiden söz ediyoruz. hal böyle iken çatı partisiyle filan sol seçmeni nasıl kandıracaklar.geçmişte bu çatı parti çabaları olmadı mı.bunlar tutmaz.çünkü sol seçmen sağdakilere benzemez. bu ülkede zaten toplasan %20 kadar sol seçmen var.onlarında 19 puanı chp'ye geliyor.geri kalan 1 puan da ödp-tkp-dsp-ip gibi partilere gidiyor.dolayısı ile sol seçmenin tamamına yakını iktidarda akp varken asla ve kata chp'den ayrılmazlar. o kurulacak çatı partiside bdp ne kadar oy alıyorsa o kadar oy alır.değişen bişey olmaz.kılıçdaroğlunun solda bir rakibide haliyle olamaz. ama kılıçdaroğlu bu light chp modelinde ısrar ederse hiçkimse merak etmesin chp'de ona çokça rakip çıkar.ve kılıçdaroğluda koltuğunu ayneen kaybeder.yani kılıçdaroğlunun solda rakibi aslında kendi inadıdır.ya yeniden chp diyecek yada bu ychp ile birlikte kendiside silinip gidecek.

2011-06-22 08:56:47

Misafir - erol

Oldu mu simdi?.. ODATV Editoryalinin rakibi kimdir? ‘Bilinmeyen bir el’ ve ekibi ODATV’yi etkisiz hale getirip kendilerine baglamak icin ellerinden geleni yapacak ama basarili olamayacaktir. Ancak odatv icerisinden yeni bir ‘Y-ODATV’ cikarabilirler. ‘Bilinmeyen el’ yine kendine genel yayin yonetmenligi koltugu bulur, ancak dusuk tiraj sebebiyle husrana ugrar ve konu kapanir. Peki, ODATV ‘nin icinde vatansever yazarlarin rakibi kim? ‘Gizli el’! Gelin sogukkanli olalim ve bir fotograf cekelim; Memleketin icinde bulundugu durum sebebiyle vatanseverler sagi solu bir tarafa birakip ODATV gibi kaynaklarda birlesmektedirler. Bu durumun bazilarinin rahatsiz edildigi anlamina gelir. Ve bugune kadar mevcut kaynaklarin azligindan ODATV mudavimi olus kitlelerin bu yeni haber sitesine yonlenmesine sebep olacaktir. Bakınız… Mundozer Tirtone’nin z-man gazetesine en büyük eleştirisi “Türkiye gazetesi olmayı bir türlü başaramamış” olmasıydı. Salt firildaklikla Türkiye gazetesi olunamayacağı, tüm sorunları dile getirip çözümü anlatmalarını istedi. Tirtone gezetecilik kimliginden vazgeçmiş değil. Türkiye gazetesinde ısrarcı, bunda şaşırtıcı bir yan yok. … Kuşkusuz zaman kişileri gazeteleri bambaşka yerlere “uçurdu.” Bugün görünen şu ki, gazetecilerin büyük bölümü “Tirtone” olusumuna sıcak bakıyor. Program konusunda aralarında uçurum yoktur. Tek bir program maddesi vardır. Gazetecilik teorisini kabul etmek ve en önemlisi her gazette-gazeteci yılların tecrübesiyle artık bu birlikteliğin ne derece elzem olduğunu görmektedir. Gazetecilik kültürünun temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri 'Tirtone’dir! ODATV’nin rakibi ‘Gizli el’ değildir. ‘Gizli el’ bitmiştir. ODATV’nin gazetecilikteki rakibi Gazeteciligin duayeni, ustat ‘Mundozer Tirtone’dir NOT:Nihat Genç, telefonla aramadi. Istese de arayamaz, numarami bilmiyor. Bilse ararmiydi onu da ben bilmiyorum. Yine de kendisine saygilar, sevgiler.

2011-06-22 04:14:08

Misafir - eski üye

Misafir - akliye.Benimde Zalim Sefki rumuzuyla severek ve güvenerek takip ettigim bu site, O malum yazi icin mantikli bir aciklama yapip temize cikmadigi sürece bu siteye olan güvenim tekrar gelmeyecek.Ve diliyorumki ileride yapicaklari hakli aciklamalari ile beni utandirirlar.

2011-06-22 03:42:13

lionwoman

ne alaka arman... benim yazdığım sadece kimliği açıklamaktı.. yazılanları meşru göstermek değil

2011-06-22 02:29:40

Misafir - arman

Sayın lionwoman: Soner Yalçın yazmışsa ne olacak şimdi? katılmadığımız bir görüşe soner yalçın yazdı diye katılmaya mı başlayacağız? Ya da evet biz haksızmışız, yazıyı soner yalçın yazmış demek ki o haklıdır mı diyeceğiz?

2011-06-22 02:22:43

lionwoman

sn.akliye.. rumuzunuzla çelişiyorsunuz.. akıl-fikir sahibi herkes biliyor ki bu yazının sahibi Soner Yalçın.. hala kim diye sorarsanız rumuzunuzdan şüphe ederim.. ve sitenin gerçek sahibi o.. eee.. ne olacak şimdi...

2011-06-22 01:51:48

lionwoman

demokrasi denen şeyin ne menem olduğu malum.. haksıza haklısın demek, bölücüye aferin demek.. odaTV nin yazdığı yazıya hak vermek demek.. demokrat değilim.. hangi kategoriye giriyorum bilmem ama sonuna kadar ATATÜRKcüyüm.. çelişki gibi görünebilir ama odanın haberine hak vermemekle birlikte çok da gözüme batmadı.. olanı dile getirmiş sadece.. canımızı yaksa da gerçek bu.. bu gerçeği dile getirdi diye bu saldırı niye.. saldırı yapanlar odayı okumak zorunda değil. yorum yapıp odaya hakaret edeceğine okuma gitsin yahu.. ama yook.. amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek değilmi.. ama suç sizde değil sizin yorumlarınızı yayınlıyanda.. yenitüredi yandaş olupta sözde vatansever yorumcular.. çekin gidin ya ininize.. bu aleyhte yorumlarınız bile ne mal olduğunuzu gösteriyor.. çok rahatsızsanız okumayın efendim odayı.. bakın eski yorumdaşlarınız sizi gavurege ve açıkistihbaratda bekliyor.. güle güle..

2011-06-22 01:19:14

Misafir - ayrıntı

Konuya yoğun ilgi arasında sorum kayboluyor: "Kılıçtaroğlu'nun Rakibi Tartışması 3" konu başlığı altında yanıtlarsanız sevinirim... Diyorsunuz ki: "Yıllardır alternatifsizlikten, baraj sorunu nedeniyle CHP’ye oy verenler artık bu sol çatı partisine gidecektir." Yani bu sol parti dediğiniz partinin de genel başkanlığı koltuğunda Abdullah Öcalan oturacak... Ben de soruyorum: "BDP'ye giden oylar neyi temsil etmekte?" "BDP, CHP'nin yan partisi mi?" Yazılarınız zorlama ile yazılan yazılar durumu kurtarmaya yönelik girişimler gibi geliyor buyurun düzeltin bakalım.

2011-06-22 00:13:38

Misafir - GERCEKCI

hemen giris yapmak yerinde olacak... kilicdaroglu nun tek rakibi kendisi oldu. baskan secildiginin kisa bir zaman sonrasinda secime hazirlanmakta yetersiz kaldi. yenilik hesabi pkk avukati bana gore en buyuk pot u oldu. hele hele bazi mitinglerinde akim derken mokum diyerek ust uste dizdigi tugla duvari bir tekme de yikti ve altinda kaldi. simdi gelisme ile devam edeyim, su sozum ona sonrada olma turk vatandaslarinin lideri olan cocuk kaatili pislik in adini turkiye nin gundemine sokup yer ettirmeye calismak akp nin yaptigi ihanetlerden daha buyugu olacaktir. dua edelimde allah biran once canini alsin, hem imrali harcamalari bitsin, hem de bu pislik ustunden gundemde olan bir cok konu dussun. sonuc olarak... basimizdaki bela zaten yetiyor 9 yildir. bir de boyle nifak yazilari ile belalarin icine gark etmeyin insanlari.

2011-06-22 00:03:11

Misafir - akliye

Odatv tüzel kişiliğinin arkasına gizlenerek onbinlerce Odatv gönüldaşıyla dalga geçen korkak yazar sana sesleniyorum.Bu odaya GİZLİlik ve DERİNlik kattığın için tebrik ederim seni..bu sitenin kurucusu musun yoksa yeni sahibi misin korkaklığından ötürü bilemedik ama şunu bil ki gerçek sahibi asla olamayacaksın..çünkü bu sitenin gerçek sahipleri aynı ideal doğrultusunda hasbelkader bir araya gelmiş Ulusalcı,Atatürkçü, Antiemperyalist onbinlerce yurtseverdir.Bizler olmasak sizlerin esaminiz okunmazdı.Aldatılmış,kandırılmış,ahmak yerine konmuş bu gönüldaş kitlesi de; adınızı açıklamadığınız sürece de sizi asla affetmeyecek.. bir teklifimde benim gibi düşündüğüne inandığım Odatv gönüldaşlarına olacak..bu arkadaşa Perşembe günü saat 19 00 a kadar 2 gün süre verelim.İsmini açıkladı açıkladı, açıklamadığı takdirde bir daha da bu siteye girmeyelim.Varmısınız?varsanız varım deyin ve bu sitenin gerçek sahiplerinin kim olduğunu gösterelim..

2011-06-21 23:46:50

Misafir - ŞAFAK

Oda Tv ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum? İmzasız bir yazıya, Sorunun çevresinde dolanmaya çalışan Sn.Mümtaz İdil imzalı bir yazı ve üçüncü kez ısrarlı Oda Tv okur yorumlarını dikkate almayıp ve okurların istediği yanıt verilmemişken aynı konuyla ilgili Sözüm ona Sn.Kurtul Altuğ’ u eleştiren İkinci bir İMZASIZ yazı daha. Şu anda Ülkenin gerçek gündemimin dışında Üçüncü kez Öcalan ile ilgili konuyu devam ettirmekle ne yapmaya çalışıyorsunuz? Hata yapıldı ise direk kabul etmek yerine konuyu dolaylı olarak sürdürmekle mi hata unutulacak sanıyorsunuz. Böyle ise İnanın samimi ve hoş değil bu durum. Yok öyle değil de …Oda Tv yayın çizgisini “DEĞİŞTİRDİ” ise veya değiştirmek zorunda bırakılıyor ise Bunu bilmek hakkımız. Biz Yurtseverler olarak her türlü değişimin ve güçlüye teslim olmanın ne zaman ? ve nasıl gerçekleştiğini yaşanmış sayısız örnekleri ile çok iyi biliyoruz. Ne yapalım? buna da a l ı ş ı r m ı y ı z acaba…?

2011-06-21 22:52:44

Misafir - salih m

Oda TV baskınından önce Oda TV'de yorum yapmaya başladım.Daha önce çeşitli gazete ve sitelerde görüşlerimi yazıyordum.Oda TV'yi takip etmeye başladığımda sitede sadece Nihat Genç'i o da ünlü olduğu için tanıyordum.Bir de Baunu Avar hanım.Yanlış anlaşılmasın onlar beni hiç tanımadılar elbette.Baskından sonra sitede aksamalar oldu.O dönem sayın Mümtaz İdil'de tutuklanmıştı.İşte o zaman siteyi ilk günden takip ettiğini sandığım bazı okuyucu yorumlarından sayın Mümtaz İdil'in yorumları okuyup yayınladığını okumuştum.Hala da bu konuda kesin bir fikrim yok.Ancak şuna eminim.Benim yazdığım yorumları değerlendirecek kişilerin gerçekten çok iyi bir aydın olması gerektiğini düşünüyorum.Ve tekrar ediyorum.Eğer sayın Mümtaz İdil yorumları okuyup yayınlama kararı veriyor ise gerçek bir yurt sever ve gerçek bir aydındır,benim için.Yorumları başkaları okuyor yayınlıyorsa bile Oda TV ve sayın Mümtaz İdil'e haksızlık yapıldığı kanaatindeyim.Bakın!Ne olursa olsun ister CHP'de Kılıçdaroğlu ister Baykal kazansın ama lütfen adil olunsun.BİR KAVGADA BİLE ADİL OLUNMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.

2011-06-21 22:38:57

Misafir - sol

abd turk solundan korkuyor,anlasildi.

2011-06-21 22:32:50

Misafir - arman

sayın Misafir - salih m: Şahsen ben odatv'ye 100 yorum yaptıysam,bunlardan belki sadece 35-40 tanesi yayınlanmıştır. Ama bunları okuyup, yayınlayan ya da yayınlamayan kişinin Mümtaz Bey olduğu fikrine nereden kapıldınız bilmiyorum. Bu işle niçin Mümtaz Bey ilgilensin? Bir moderatör veya editör veya büyük ihtimalle bir stajer bakıyordur bu konulara diye tahmin ediyorum. Mümtaz Bey okuyucunun görüşünü merak ettiği konularda girip yorumları okuyordur şüphesiz...

2011-06-21 21:53:07

Misafir - murat

Atdınlık okuru olarak Kurtul Altuğ gibi yılların gazetecisinin dar pencereden sadece geçmişe duyulan özlemlerle yazılar yazmasından sıkıldım. Odatv'ye yönelttiği eleştiri haddini fazlasıyla aşmıştı. Sorun sadece sayyın Altuğ'da değil. Zira bu sitede Yeni CHP(neo CHP)'ye yönelik eleştiri getiren birçok yazar var. Odatv'nin kendini anlatma sorunu var. Yoksa sadece Altuğ değil bizzat bu sitenin pekçok yazarı odatv'ye rest çekmezdi.

2011-06-21 20:44:12

Misafir - tatar

Yakışmadı editör hem de hiç yakışmadı, oda tv çizgisine yakışmayan yorumlar bunlar.Eğer oda tv yi okuyabiliyorsak ,okuduğumuzuda anlayabilecek ve yorumlayabilecek kadar fikire bilgiye sahip olduğumuzu düşünüyorum.....

2011-06-21 20:43:51

Misafir - kalpaksız

anlamadığınız ve anlatamayacağınız şudur: etnik millaiyetçilik yapan bir hareketi allasanızda, puallasanızda kimseye solcu diye yediremezsiniz.bir de bu tartışamayı yürüten aklı evveli açıklarsanız çok memnun olacaz.

2011-06-21 20:29:27

Misafir - Özgür

Bana göre hakaret ve küfür icermiyorsa herkes hersyi yazabilir,birde kisinin özel yasamina girilmiyorsa.Ínterneti aciyor her tarafa giriyorum,en sagci gazeteden en soluna kadar okuyorum.Örnegin sabah gazetesinde bir yazar var,adi saniyorum Erdal safak.Adamin ne görüsü nede kisiligi,nede hicbirseyi beni ilgilendiriyor fakat yazilarini zevkle okuyorum.Nedeni cok acik,ben adamin yazisini yazarin kendisi gibi degerlendirmiyorum,bana cok farkli geliyor,ben onun yazilarindan onun göremediklerini bulup cikariyorum.Yani adam kendine göre yazarken,ben kendi algiladigim cercevede okuyorum.Mahir kaynak,i takip ederim,ne yazarsa yazsin,ben alacaklarimi biliyorum.Demekki okuyucunun kendine güveni olmali,Apo ister sosyalist olarak anilsin,isterse kürt milliyetcisi ben bunun disinda kalirim ve yazilanlari kendi algi cercevemden degerlendiririm.Eger bir kisiyi sirf yazdiklarindan dolayi tu kaka edersek alt bir boyutta cocuk bahcesine düser bir daha oradan cikamayiz.Oysaki olgun insanlarin ufku genis olmali,her türlü düsünceye acik olmak bunu gerektirir.Bakiniz Ahmet inselin yazdiklarina katilmiyorum fakat bana bugün bir yazi yazdirdi,sayesinde oturup bir yazi yazdim ve sitemde yayinlayip dedimki okuyanlara bende böyle düsünüyorum.Burada secici olan okur olmali.Birde bazi okurlar diyorki,oda tv,ye bu yakismaz saniyorum akil,bilim ve sanatla,tekke ve evliyayi karistiriyorlar.Onu yayinlama bunu yayinlama peki neyi yayinlayacaklar,ben her girdigimde aykiri bir yazar ariyorumki adam benden farkli neler düsünüyor.Eger herkes hosumuza gidecek yazilar yazsin dersek bir dönem sonra hep ayni seyler yazilir ve biz biribirimizin yüzüne bön bön bakariz.O zaman sen gel hosuna gitmeyen ve düsüncene aykiri olan yazilari okumanin zevkini tad.Basbakan Erdogan bu tadin zevkine hic varmadi,sertligi ondandir.

2011-06-21 20:12:44

Misafir - salih m

Bir kere daha belirtmekte yarar görüyorum.Oda TV'de bin yorum yaptımsa ve eğer benim o bin yorumumu okuyan ve yayınlayan sayın Mümtaz İdil "ise" ben sayın Mümtaz İdil'in büyük bir yurt sever aydın olduğuna tanığım.Sayın Mümtaz İdil'i şahsen tanımıyorum.Ve tekrar ediyorum "eğer" benim yorumlarımı okuyup yayınlayan sayın Mümtaz İdil "ise" ben sayın Mümtaz İdil'in İdil'in büyük bir yurt sever ve gerçek bir aydın olduğunu herkese haykırıyorum.Gerçekten Oda TV ve sayın Mümtaz İdil'e haksızlık yapılıyor.

2011-06-21 19:52:38

Misafir - Neron

İki yazıda da anlaşılmayan bir şey yok. Yalnız bir terslik var. Adı geçen kişinin CHP ile ilişkilendirilmesi AKIL dışıdır. CHP'nin genleri Misak-ı Milli'ye dayanır; malumun ilanıdır. Şu öngörü ya da kurgu akla yatkındır. Söz konusu kişi, beş vakit namaza başlayıp, Cuma programını önceden dağıtırsa, dediğiniz gibi bir liderlik olur; sağ cenaha. Öyle %50 oy verip sıyrılmak, sorumluluktan kaçmak yok!.. 'Aziz Milletimiz' şu mesajı vermedi mi; istikrar sürsün, ülke bölünsün. Daha da belirginleşen şuydu; benim için ülke önemli değil, namazımı kılayım, bayrağın rengi önemli değildir. Oy verirken bu 'zihniyet' geçerliydi. Niçin? Çünkü HABUR'un başka izahı yoktur. CHP ya da solda herhangi bir parti, bu olayın müsebbibi olsa kaç oy alırdı? Habur aktörleri, hangi siyasi görüşe sahipler?

2011-06-21 18:14:59

Misafir - Ali Rastî

Seçimde 36 milletvekili çıkaran Emek Demokrasi ve Özgürlük blokunun doğal lideri Öcalandır. Peki bu blok kimlerden oluşuyor: Barış ve Demokrasi Partisi, Sosyalist Demokrasi Partisi, Demokrasi ve Özgürlük Hareketi, Devrimci İşçi Partisi, Devrimci Sosyalist İşçi Partisi, Emek Partisi, Emekçi Hareket Partisi, Eşitlik ve Demokrasi Partisi, İşçi Cephesi, İşçilerin Sosyalist Partisi, Katılımcı Demokrasi Partisi, Sosyalist Birlik Hareketi, HAK-PAR, Sosyalist Dayanışma Platformu, UİD-DER, Partizan, Sosyalist Gelecek Parti Hareketi, Toplumsal Özgürlük Platformu. Halen Öcalan'ın doğal lideri olduğu bir sol parti geliyor ve bu parti önümüzdeki dönem CHP tabanındanda oy alacaktır analizini anlamayan varmı? Ulusal-Kemalist sol bu seçimde bağımsız girdiği hiçbir yerden 1 vekil çıkaramadı seçimden büyük bi hezimetle çıktı. Siz istediginiz kadar bu sitede yer alan yukardaki analize/yapana tepki duyun ama gerçekler ortada. Analizde size Öcalan'ı lider olarak kabul edin demiyor, siyaset hayatna böyle bir oluşum girdi diyor. Odatv'ye bize niye bu gerçekleri yazıyorsun diye kızmanız sadece sizin gerçeklerden koptuğunuzu gösterir

2011-06-21 18:12:27

Mavi

Bir avuç blücü kürt ve onların bir avuç sosyalist destekçisini kazanmak uğruna ULUSALCI TÜRKLERİN büyük kesimini reddetmek çok dahiyane bir öneri. CHP sıkıyorsa bu öneriye kulak assın. Şimdiler de Kılıçdaroğlu Binnaz TOPRAK, Sezgin TANRIKULU gibi Atatürk ve Türk düşmanları bu denemesinde boyunun ölçüsünü aldılar. Milleti kafanıza göre sosyalist sol ve benzeri etiketlemelerin altında kafese getirmeyi düşünüyorsanız yanılırsınız. Bu ülke de TÜRK Milliyetçiliğini terkettiğimizden beri Bölücü bir avuç KÜRDÜN Şantajıyla ATATÜRK ün partisini kaybettik. CHP ona buna yaranmak uğruna, birde KEMAL KILIÇDAROĞLU mızmızlığı ile gitti AB de yardım dahi dilendi. Bu muydu Anti-emperyal Ulusalcılık? Ulusalcıların kalesini ele geçir sonra da onları atıp KÜRTÇÜLERİ tepeye yerleştir, olsun sana YENİ CHP, Sonra bu yeni CHP yi de kalk, sosyalist-sol dar kalıbına sokup bütünüyle evcilik oyununa çevir işi, ondan sonra da vay efendim kitleler neden desteklemiyor. Yakında BENDE APTAL denilen kitlelerin arasına karışacağım bu gidişle. CHP Türklerin partisidir. Türklerin partisi olduğunu, Kürtlerin hiç bir şekilde oy ve destek vermeyerek göstermesinden anlamamız gerekir. Türk milleti tabirinden utananlar, içimizde ben bilmem neyim, kürdüm, şuyum buyum diyip bizi TÜRKÜM demekten utanmaya zorlayanlar, hele hele geri zekalı bir DÜNYA VATANDAŞLIĞI tabirini ULUSALCI CHP ye sunma gafletinde olanlar, bunu başarsanız bile, bir avuç israil sempatizanı, Gizli Kürtçü ama sözde Solcular olarak ortada kalırsınız. Bu ülke de ATATÜRK ün izinden gitmek için ille de CHP ye ihtiyaç yok. Ya Atatürk ün çizgisine girilecek ve sesinden korkmayan ANTİ-EMPERYAL olunacak ya da defolunup gidilecek.

2011-06-21 18:10:15

ochychernye

Birinci bölümü tamamladınız, şimdi sıra sıvama'da.

2011-06-21 18:03:22

keskince

sayın editör : bence kurtul altuğ gayet doğru anlamış ve kendi perspektifinden fikir yürütmüş. ama siz odatv takipçilerinin / yorumcularının akıl tutulmasında olmadığını maalesef görememişsiniz anlayamamışsınız. Bizlere anlama özürlü muamelesi yapmayı, başka yazar ve siteleri konu haricindeki olgularla eleştirmeyi, aydınlık zamandan kötü haberleriyle açılımınıza/dönüşümünüze destek vermeyenlere bel altı vurmayı bırakında yeni tutumunuzu ve bu yazıyı kaleme alanı açıklayın. üzerinize gelindiğinde nasıl her platformda destek olmaya çalıştıysak yeni yüzünüzüde açıklamayı göstermeyi vicdan borcu olarak görürüz. bizlere en azından bir samimiyet borcunuz var...

2011-06-21 17:48:32

madenci

her yazılan yazıda sayın perinçeke atıfta bulunulması da sıktı artık,sayın yazar kim bilmiyorum ama ,eğer öyle bir şey olsaydı sayın perinçek kendielrine teklif edilen 4 vekilliği kabul ederdi ve meclise girerdi,bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsa sayın perinçekin öcalanla görüşme adlı kitabını okuyabilir

2011-06-21 17:41:07

madenci

imralıdakini sosyalist solun doğal lideri ilan etmek ,bu ülkede 68 i yaşayan 12 mart 12 eylül darbelerini yaşayan,işçi sınıfı mücadelesine kendini adamış bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden ,tam bağımsız türkiye diyen solculara sosyalistlere hakarettir.sosyalistler ülkenin birliğini halkın birliğini savunurlar.bugün pkk yı kandilde tutan besleyen güç abd dir ab dir.imralıdaki geçmişinde sosyalistlere yakın durmuş olabilir ama yaptıklarının neresinde sosyalist çizgi vardır.etnik bölücülüğü körükleyen,çöp tenekelerine bomba koyan ,okul minübülserine bomba koyan bir zihniyetin sosyalizmden dem vurması abestir.abd ab ve içerideki libareller pkk yı siyasallaştırıp imralıdakini türk siyasetinde meşru hale getirdiler ,şimdi sıra sosyalist solun temsilcisi yapılmaya geldi öylemi. oda tv ye haksızlık yapıldığını düşünenlerdenim ama imzasız bir yazı gündemi meşgul etmeye devam ediyor.oda tv ye yazık etmeyin. son olarak sosyalistler başka ülkelerine güdümünde korumasında faliyet sürdürmezler,pkk nın arkasındaki güç abd dir ab dir bop planlarıdır

2011-06-21 17:38:34

ulkumof

Tebrikler Ozgurce dusuncelerime tercuman oldun....

2011-06-21 17:25:32

ulkumof

NOT bolumunde anlatmak istediginiz;APO nun arkasindaki derin guc, Yalcin Kucuk ve Dogu Perincek oldugu mu?.....zaten iyi bir arastirma yaparsak, gecmisi cok iyi analiz edebilirsek sifreler aciga cikar....

2011-06-21 17:20:24

ulkumof

CHP nin icindeki sizmalar, ayri bir parti kurup defolup giderse ki, CHP acisindan cok iyiolur ve aslina doner...Yok pis bir tezgahla; Ataturk cu ve vatanseverler alir basini baska bir parti olusumuunda yola devam ederlerse; iste o zaman CHP yani ATATURK un partisi de,Turkiye Cumhuriyeti Devleti ile beraber yokolmaya dogru gider...Dilegimiz,Ataturk un partisinden ayrilikcilarin, sizmalarin kendi kalelerine dogru sutlanmalaridir ve parti baskanlari APO olsa bile, asla Kilicdaroglu nun rakibi olamazlar ve sahte bdp den ileri gidemezler....Her partideki sizmalarla birlik olsalar bile CHP kalesine gol atamazlar...Iste oa zaman butun vatanseverlerin tek partisi olur ki o da CHP den baskasi degildir....

2011-06-21 17:11:32

Cyberman

Bahsi geçen onceki haberin altına yazdığım yorumda 'Pkk terör örgütü ve ayrılıkçı kürt hareketinin Emperyalizmden bağımsız düşünulemiyeceğini, bu çevrelerin özgürlük adı altında kendini kamufle etmek için sosyalizm vb. akımlara sığındıklarını' yazmış ve Odatv'nin bu kadar keskin yorumları yayınlarken biraz daha dikkat etmesi gerektiğinin altını çizmiştim.. BU noktadaki konumumu aynen koruyorum. Yanlız yazıya tepki gösteren herkesin anlaması gereken bazı noktalar olduğunu düşünüyor, çekincelerimizi ortaya koyarken bunları da gözardı etmemek zorunda olduğumuzu ifade etmek istiyorum.. Anlatayım.. Terör örgütü Pkk ve Onun siyasi kanadının ideolojik altyapısı ve sempatizanları geçmişte olduğu gibi malsef gunumuz bazı Sosyalist ve Devrimcilerinden büyük Destek görmektedir.. Bu inkar edilemez bir gerçektir.. Orgutun şehir kadroları ve gençlerinin buyuk çoğunluğunu bu akımlara gonul veren kişiler olduğu da bilinmektedir.. Daha once yazdıgım gibi katlettiği binlerce sivil asker,bağlı bulunduğu uluslararası ilişkiler ağı, uyuşturucu ticareti ve daha sayacağımız birçok kirli bağlantı kanıtları olmasına rağmen Örgütün Siyasi Kanadının Sosyalizm ve benzer ideolojiler altında Faaliyetlerini sürdürdüğünü unutmamamlıyız.. BU konuda örnek olrak vermek istediğim başka çarpıcı bir olayıda hatırlatayım. Haber bültenlerinin kimi zaman alışıldık konusu haline gelen 'Üniversite de karşıt görüşlü Öğrenciler, sağcı solcu kavgası' gibi lanse edilen olayların Arkasında, aslında bir grup Pkk yandaşı Kürt ögrenciler ile onlara destek veren bir takım Sosyalist ve Devrimci gençlerin, karşı tarafta Ulkucu Grupla arasında Ceyran eden mücadeleler halinde geliştiğini bilmeliyiz.. Üniversiteyle olan ilişkisi yakın geçmişe dayanan arkadaşlar ne demek istediğimi çok iyi anlayacaktır.. Yasak olmasına Rağmen asılan propagandalar, elden dağıtılan bildiriler ve yaşanan bu gerginlikleri Türkiye'nin her Üniversitesinde görmeniz mümkündür.. Bunca saydığımız kanıtlara rağmen Kendilerine Devrimciler, sosyalist gençler olarak tanıtan gruplar Kürt ayrılıkçı hareketini Sahiplenme konusuda hiçbir bir Tereddüt göstermemektedirler.. Ayrıca son yıllarda kimi Yazar, Şair, Gazeteci ve sanatçıların da benzer şekilde verdkleri desteğide unutmamak gerekir.. Maalesef Bize ters gelen, Hiçbir şekilde Katılmayacağımız ama etrafımızda mutlak Ceyran eden bu olaylar silsilesi çogunlukla göz ardı ettiiğimiz ama Değişmesinde Yetersiz kaldığımız bir Türkiye Gerçeğinin Yansımaları olrak karşımıza çıkmaktadır.. Mensubu bulundugumuz Atatürkçü,Ulusalcı, Antiemperyalist ve Kemalist Ruhun Türkiye'de gerçekleştirmek istediği 'Aydınlanma' doğuda Etnik Ayrımcılığın, kalan yerlerde de Din Sömürücülüğünün Pençesinde malsef Hayatta kalmaya çalışmaktadır.. Yanlış Stratejik adımların ve Tehlikenin boyutunu görmezden gelerek yaptığımız Hataların bedeli, Son seçim sonuçlarının da Kanıtladığı gibi Vatandaşlarımızı yıllardır Mücadelesini verdiğimiz Bölücülük ve Gericiliğin Kucağında oyuncağa dönüşmesine sebep olmuştur.. Bakınız, Seçim öncesi YSK tarafından alınan BDP'lilern yasaklanması kararına CHP’nin verdiği tepkyi hatırlayın.. Siz ne düşünmüşdünüz!? Benimkini söyleyeyim.. Kesinlikle dogru olrak kabul ettiğim bir kararın sonucunda yaklaşık 10 milletvekilinin Alternatif olarak gördükleri iktidar partisinin hanesine yazılacağının bilinicinde Çaresiz bir Sessizlik.. CHP'nin esemesinin okunmadığı, Bölücüğün kucağındaki bir etnisite BDP'si mi yoksa maskeli dinciliğin yarattığı taşeron Cemaatin AKP'simi sorusunu düşündürdüğü geniş boşluk... Hanginiz hissetmedi?? Yani söylemek istediğim şu.. Uğruna yıllarca Mücadele ettiğimiz, hedeflerini ve kaynaklarını iyi bildiğimiz, bizi hiçbir şekilde ikna edemeyecek bu oluşumların Etkisi, tahminimizden Çok daha yüksek şekilde Ülke genelinde Genişleyerek devam etmektedir.. Bunun bir sonucu olarak Kendini özgürlükçü, sol veya sosyalist olarak gören kişileri etkisi altına alıp bu kavramların Genişliliğini kullanarak Hayatta kalmaya çalışmaktadır.. Aynı Din Tacirliğinde olduğu gibi Halkımız, bize milyarlarca Dolara ve binlerce cana mal olan bu Oyunun Bilinçsiz kurbanları haline getirilmişlerdir.. Artık Asıl Tartışılması gereken; Düşündüklerimizin ve Doğru bildiklerimizin Anadolu topraklarında Niçin yeterince Anlaşılamadığı, bunu yaratan Nedenlerinin nasıl ortadan kaldırılacağı ve bu Güçlerle gerçek manada nasıl mücadele edileceği Probleminin ivedilikle çözülmesi konusudur.. Yoksa burada biz birbirimize düşerken, bileri dışarıda Adım Adım Hedeflerine yaklaşmaktadır.. Ulusal Güçlerin biran önce aklını başına alıp ‘Yeni Stratejiler’ üretmesi Şarttır...

2011-06-21 16:59:47

ZALIM SEFKI

Sn.H.ÇOBANOĞLU,Ellerin dert görmesin. yüregimden gecenleri dile getirmissin.

2011-06-21 16:54:35

Misafir - demokritos

adını gizleyen yazar burada yorum da yazıyor kalıbımı basarım

2011-06-21 16:41:20

usak

Odatv yi eleştirenlere bir soru: Habur sınır olayını bilirsiniz, Apoyla konuşulduğunu bilirsiniz, Kürt açılımın ne olduğunuda bilirsiniz...bunların hepsini seçimden önce AKP hükümeti yaptı...12 Haziranda seçim yapıldı; yukarda saydıklarımın hepsini yapan nedense 50% oyla birinci olarak çıktı!.. bu durum sizlere ne anlatıyor?..Önce sizler bunu cevaplamaya çalışın sonra Odatv o ilginç yazısını yorumlayın!.

2011-06-21 16:32:38

Misafir - Yozgat

Her şey istismar edilebilinir; inançlar ,vatanseverlik duyguları,Atatürk,milli kimlik,ODA TV'nin kendisi... ODA TV takipçileri üzerinde zaten birkaç yıldır operasyon yapılmaktaydı.Hedef tahtasına bir hedef yerleştirilir; daha sonra atış serbest denilirdi! Bunu hiç hissetmediniz mi!

2011-06-21 16:32:32

Misafir - TurkEr

Yahu devamlı laf yetiştirme çabası, kardeşim yazarı niye savunmuyor kendini, çıksın ortayada savunsun fikrini. Bu yazıyı kim yazdı kardeşim siz onu söyleyin. Mümtaz beyin tavrını sitemlerini anlamak mümkün değil. Siz bu sitenin sorumlusu değil misiniz Sayın Mümtaz, yazılan her yazı dolaylı yoldan size de aittir hele hele imzasız bir yazı... Bu ne rezilliktir yahu toplayın kendinizi!

2011-06-21 16:15:33

Misafir - ayrıntı

Evet, Kurtul Altuğ yazıyı çok ta ciddiye alarak okumamış. Dolayısıyla kaçırmış temayı… Peki OdaTv ne demek istiyor? Söyledikleri normal mi? Baraj nedeniyle CHPye oylar veriliyorsa, yazar BDPye verilen oyların ne olduğunu neden açıklamıyor?… Çünkü yazar kitleleri yönlendirme eğilimi taşıyor. Zaten yazının içeriği de uçuk ve kaçık. Bayatlamış yayıncılık yöntemi derler buna, çünkü artık bu yöntem pek işe yaramıyor… Bu anlayışla siz bırakın Kurtul Altuğ’a ders vermeyi yanına bile yaklaşamazsınız.

2011-06-21 16:07:16

bilg71

Oda tv 'nin bu konudaki yazarı mutlaka isim ve cismi ile ortaya çıkmalıdır.Bu yazı tonu ile oda tv 'nin saygınlığı okurları nezdinde düşürülmemelidir.Aklı evvelin birinin ortaya attığı; fikir cimnastiği mi dersiniz yoksa derin komplomu dersiniz ,bu düşüncesi kesinlikle odatv'nin yayın politikası olup olmadığı ortaya net bir şekilde konulmalıdır.Kurulduğu günden bu yana izlediğim Odatv bu görüşte ise benim açımdan çok büyük problem var demektir.Türkiye'nin sosyalist yada komünist görüşleri kendilerine yeni lider olarak hapiste sürünen zavallı bir insanı kabul edecekmişcesine kimse yayın yapamaz bu tip yayını en azından ben izlemem.Siz analiz yapmak için yanlış metodu seçmişsiniz.son seçimde 3 tane sosyalist geçinen adamın bdp korumasında meclise girmesinin sonucu sosyalizmi pkk'ya mı yamayacaksınız.Türk halkı sosyalizm mi banka soyguncuları ile bir tutarken din düşmanı olarak algılarken siz şimdide terörlemi sosyalizmi özdeşleştiriyorsunuz.Bu tip bir oluşumun Türk demokrasisinde yaşama şansı sıfır bile olamaz.Kurtuluş savaşında ölen insanımızın sayısı 15 bindir Yunan düşmanlığı halen insanımızın genlerine işlemişken henüz tarih olmamış son dönemde yaşanmış terör olayları ile 40 bin kişinin katili olan bir zavallının liderliğinde sosyalist örgütlenme yapabilmek nasıl mümkün olacaktır.Kürt milliyetçiliği sayesinde meclise sosyalist görünümlü siyasetçilerin girmesi sosyalim için utanç kaynağı iken oda tv ye bu konuda yazan zekanın sahibinin sosyalist olması imkansızdır.Hiç bir sosyalist bukadar basit bir gerceği görmeden analiz yapacak kadar cahil değildir.Siz Türk sosyal demokratları ,sosyalistleri ve komünistleri ile dalgamı geçiyorsunuz.Bu konuyu kapatmanız en doğrusu olacaktır.Yazdıkça batıyorsunuz...

2011-06-21 15:50:33

A.Tamtürk

“acikistihbarat”tan biraz önce gelen “açık imzalı” cevap yenilir yutulur gibi değil. Şahsen inanmadığım, (daha doğrusu inanmak istemediğim) oradaki ithamlardan sonra, Odatv’nin odasının ortasında yatan cesedin failinin ortaya çıkartılması da artık şart oldu. Bu gordiyon düğümünü çözebilecek bir tek kişi kaldı geriye. O da bizzat SONER YALÇIN’dır.

2011-06-21 15:46:44

Misafir - Ekim

Bu konu yani "sosyalist Apo" ve sol çatı partisi daha çok konuşulacaktır.İstanbuldan üç sosyalist kimlikli adayın seçilmesi ilk adım dır.Ayrılıkçı kürt hareketinin manevra alanını genişletmek uzun zamandır çalışılan bir proje dir.Solu kürtlerin peşine takarak, sağı da AKP nin zapturaptı altına alarak siyasi projeksiyonlar oluşturmak küresel (ABD-AB) sermayenin bulduğu çok önemli bir modeldir.Ancak Ortada bir CHP gerçeği vardır.Sayun Kılıçdaroğlunun oluşturmaya çalıştığı YCHP açılımının nereye varacağı şimdilik bilinmiyor.Unutulmasınki 2011 seçimlerinde CHP ye oy verecek kimi seçmenler BDP yükselişine karşı MHP ye yönelmişler ve MHP yi barajın altına düşmesini engellemişlerdir.CHP ve MHP seçmenleri ki yüzde 40 civarındadır ayrılıkçı kürt hareketinin karşısındadır.Kılıçdaroğlunun Anayasa değişikliği konusunda dile getirdiği Anayasanın ilk dört maddesinin kırmızı çizgimiz demesi boşuna değildir.Hatta tayyip Erdoğanın Habur krizinden çıkmak için bir çok liberali kızdırmak bahasına milliyetçi söylem tutturması işte bu yüzde kırk CHP - MHP kitlesi yüzündendir.CHP nin yüzde 26 sı küçümsenmeden tüm eksiklikler ortaya konularak ve de CHP PM sinin kimi üyeleri ilk defa katıldıkları bu partinin tarihini bir kez daha okumaları ve öğrenmeleri gerekmektedir.Bu partinin kurucusu Tek bir kişidir ve onun hikayesi ise artık çok iyi bilinmektedir.

2011-06-21 15:45:58

Misafir - Nurdan

Kürt ırkçısı Apo ne zamandan beri faşist değil de sosyalist oldu! Doğuda ki toprak ağalarına karşı bir mücadele filan verdi de bizim haberimiz mi olmadı!?

2011-06-21 15:19:09

Misafir - kATRE

Öfkenin fazla bir faydası yok. Daha önce dediğimi tekrarlıyorum; tanımları doğru yapacağız, sonra üst üste oturtmaya zorlayacağız, oturuyorsa teziniz doğru olabilir, oturmuyorsa olamaz. Apo'nun dönüşümüne bakarsanız müttefik olarak seçeceği güçlerin soldan ziyade sağ - dinci yapılanmalar ile bunların yeni-kapital sahibi olmuş türevleri olacağı görüşündeyim. AKP döneminden itibaren ekranlara yansıyan vanminüt benzeri numaradan kavgaları bir yana bırakırsanız legal siyasette AKP-BDP oldukça iyi anlaşmaktadırlar. İki örtü üstüste konulunca uyumsuzluk olmamaktadır, KCK meselesi haricinde BDP'nin AKP'den şikayetçi olduğu pek bir mevzu bilmiyorum. Güncel siyaset Apo ve örgütü ve legal uzantısı BDP'nin neyden neye dönüştüğünü anlama imkanı vermektedir. Ergenekon - balyoz vb tezgahlara en büyük ve anlamlı tepkiyi veren güçlerin sosyalist- kemalist yelpazeden olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz. Yani bizim postallar altında ezilirken, postal-takunya tercihine zorlanırcasına postal sahiplerini koruma isteğimiz apo ve müttefiki akistlerle ne denli ters bir pozisyona düştüğümüzü gösterir. Yani şimdinin sol-kemalist eksen daha çok anti-faşit, kardeşlik üzerine bina edilmiş büyük müreffeh bir ülke savunucusudur; ülkenin bölünmesinin ne tür bir kılıf altında olduğunun çok bir önemi yok, biliniyor ki bu planların ve oyunların ardında batı emperyal güçleri bulunmaktadır. Arzuları ve gelecekte görmek istedikleri ülke modelleri birbiri ile zaman içinde gittkçe zıtlaşan iki grubun nasıl olur da bir araya gelip birleşik cephe altında toplanacağını varsayıyorsunuz. Üstelik bu tip bir cephe ne kürtçülerin ne de sosyalistlerin içinde barınacağı birşey olmayacaktır. Aponun en soldan sağa evrilmesinin yeniden sola doğru yumaşaması gerekir ki, millyetçi kürtler bunu onaylamaz zaten. Aynı şey Türk solu için de geçerlidir, bu tip bir evrimi taşıyamaz, savunmaz. Apo'nun marksist-leninist programdan taa ki dinciliğe, uyuşturucu tüccarlığına ve nihayet uluslar arası büyük yıkım güçlerinin muhafazasına nail olacak denli dönüşmüş olması gerçeğini unutmamak gerekir. Şu anda kendisine sol-sosyalist diyen çok ama çok az insan kürtçü örgütlenmelere ve bunların ağalarına şiddetle karşıdır. Bunları unutmadan 1978 yılındaymışısz gibi bir düşünce ile "doğal lider" tanımlamalarına zorlamak bilgisizliğe zorlamaktır. Bilmeden söylemektir. Saygılarımla.

2011-06-21 15:10:56

Misafir - cosmos

Bence mesele açıklığa kavuşmuştur.Tepkiye neden olan makale tamamen Kılıçdaroğlu'nu Baykal'a karşı korumak amcı ile yazılmıştır.Amaç aşılmış Kılıçdaroğlu'nun rakibinin A.Öcalan olduğu varsayılmıştır.Bu makaleden anlaşılan o ki;A.Öcalan'ın gelecekte serbest kalacağı ve siyasete atılacağı,,,yazar tarafından öngörülmektedir.Bunun olamayacağını söylemek mümkün mü?Gerçekten de A.Öcalan serbest kalır sol bir parti kurarsa CHP'nin dolyısı ile Kılıçdaroğlu'nun rakibi olacaktır.Olamaz!,diiyebilir miyiz?Ben artık bu ülke de her şeyin olabileceğine eminim.Bence geleceğe dair fikir verebilecek derecede güzel bir makaleyi anlamadan dinlemeden eleştirenler Oda TV ve Mümtaz İdil'e haksızlık yapmşlardır.

2011-06-21 14:59:38

Misafir - Salih

..''duygularımızla değil somut olgularla düşünmek zorundaymışız.''.... ..''tartışmayı demogoji yaparak siyasete “malzeme” yapmamalıyız''.mış.. Faşist teröristi "doğal sosyalist lider" yapma 'ÖNGÖRÜNÜZ' , bu 'TARTIŞMAYI' Gündemde Tutma çabanız Apaçık ''Psikolojik harekata bilinçli olarak destek vermeniz'' demektir......TIPKI BİR TRUVA ATI GİBİ ÖNCE GÜVEN TELKİN EDİP BEYİNLERİMİZİN KAPISINI AÇIP İÇERİ GİRDİNİZ şimdi operasyona başladınız.... Türkiye mazallah bölünsede dahi'ZEHRİ YUTMAYACAĞIZ' ...KABAK TADI VERDİNİZ. kimsiniz siz ya!.

2011-06-21 14:54:03

özgürce

Sevgili Odatv; İlk yazınızdaki başlığı hadi bir kenara bırakalım. Şu paragraf yazınızın finali ”Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değildir. Baykal bitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır.” Odabudsman makalesi ise şöyle; “Sanıyoruz: Başlıktan kaynaklanan bir yanlış anlama oldu. "Kılıçdaroğlu'nun rakibi Öcalan" derken, aynı çatı altında değil, iki ayrı sol parti anlamında; CHP'nin oylarının bölüneceğini kastetmiştik. Demek becerememişiz. Yoksa Kılıçdaroğlu ile Öcalan elbette yan yana gelemez. Diğer yandan CHP ile de yan yana gelemez.” Bu makale de ise vurgu şöyle yapılmış… “İyi niyetle düşünelim; meramımızı anlatamamışız diyelim. Şunu söylüyoruz: 1-Baykal bitmiştir, artık rakip değildir. 2-Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal olamaz. 3-Kılıçdaroğlu’lu bir CHP’nin soldaki rakibi artık doğal lideri Öcalan olan bir çatı partisidir. Yıllardır alternatifsizlikten, baraj sorunu nedeniyle CHP’ye oy verenler artık bu sol çatı partisine gidecektir. Yani Kılıçdaroğlu’nun rakibi bu oluşumdur.” Odatv’ye gönül bağı, vefa borcu olan “özgürce”nin “Şimdi anladım, önce yanlış anlamışım, pardon” demesini bekliyorsanız aldanıyorsunuz.” Sizi anlamış olmak, size katılmak, salak olduğumun kabulüdür. Makalelerinizin anlaşılmayan bir tarafı yoktur ve her şey çok açıktır. Kendi iddianıza katılmamanız sizi paklamaz. Yaptığınız en hafif söylemle “komplo teorisi üretmektir.” Bu iddiayı savunanlar yarın İmralı’daki bebek katilinin bir siyasi partinin genel başkanı olmasını, kandildeki terörist liderlerin milletvekili olmasını, Roj TV’nin Türkiye’den yayın yapmasını, hapisteki tüm PKK’lı teröristlerin salıverilmesini, (katılmasalar da) haber yapmayı gazetecilik sanırlar… İlk haberinizi, sonrasında çıkan diğer yazıları ve yorumlardan önemli bir bölümünü ve bugün yayınladığınız iki makaleyi bir şehit babasına aktardım. Neler söylediğini merak ediyorsanız iddialarınızı şehit analarına, babalarına anlatın, sonuçlarını bizzat görün… Buraya yazamam. Yazarsam yorumu yayınlamazsınız…

2011-06-21 14:51:46

Misafir - çiftay

Gerçek manada hiçbir zaman bir kürt solu olmadı sadece ayrılıkçıların kullandığı bir maske idi. 1968 lerde Devrimci hareketin en gelişdiği bir ortamda kendilerinden devrimci gibi davranmaları istendiğinde hemen kendilerini Türklerden ayırarak Devrimci Doğu Kültür Ocaklarını kurdular. İsmi devrimci kendisi ayrılıkçı ve kürt milliyetçisi olan bir kuruluşdu. Bunların dinciliğide, solculuğu da , sosyalistliği de maskedir. En son bunları ciddiye alan rahmetli Erdal İnönü oldu, onu da rezil ettiler. Lütfen bu konuyu kapatın, battıkça batıyor, itibar kaybediyorsunuz.

2011-06-21 14:45:09

Misafir - bilgin

size yapılanlar sonrasında günlerce logonuzu logomuz yaptık, yazdık çizdik yetmedi sokaklara çıktık. YAZIKLAR OLSUN hala yazmaya devam ediyorsunuz. Belli ki kazın ayağı farklı. Size bu APO seviclğinizle mutluluklar...

2011-06-21 14:41:59

Misafir - Oktay

kılıçdaroğlunun rakibi baykal değil öcalandır yazısına zerre kadar şaşırmadım..Bir site esas felsefesini düşüncesini ancak bellirli bir süra saklayabilir. Bugüne kadar saklandı ancak dayanamayıp artık açıkça ortaya koydu. Oda tv yalçın küçük direktifleri ile kaynakları ile beslenen bir site yalçın küçükde beka vadisinde apo ile sarmaş dolaş pozlar veren apoya kardeşim diyecek kadar pkk ile irtibatlı birisi..Bu siteden böyle bir yazı çıkmasına neden bu kadar şaşırdınız anlamadım..İçlerini dökmüşler

2011-06-21 14:41:33

Misafir - DrunkSoul

safatadan başka birşey değil. CHP yi özellikle CHP lileri kim apoyla yanyana tutabilir? diyelim ki dediğiniz gibi apo geldi falan filan :P CHP nin oyu kaç olur? %6 :)) kendi saçmalıklarınıza kendiniz inanmıyorsunuz :)))

2011-06-21 14:33:22

lgk

rezilliğiniz üzerine rezillik yapıyorsunuz odatv kadrosu. okuyucularınızın söylemlerine niçin cevap veremiyorsunuz? hala ısrar etmekte direndiğiniz "öcalan sosyalisttir" söylemine artık girmeye gerek yok. "bu bir cehalet örneği" "bu bir yönlendirme çabasıdır" denir çıkılır işin içinden. bizlere de cevap yazılması için illa belirli bir medya kuruluşundan mı yazılarımızı yazmalıyız? rezilliğin ve kepazeliğin dibine vurmuş durumdasın odatv!

2011-06-21 14:33:21

H.ÇOBANOĞLU

Bu nasıl bir tespittir ki sanki SOROS destekli ortalık karıştırmak isteyen Tink Tank Kuruluşları'nın halkın zihnine yerleştirmeye çalıştığı "yılan fikirler" gibi bir zehri aktarmaya çalışıyorsunuz sizi seven ve takip eden okuyucuların zihnine!!! Yalnız şunu unutmayın ki ODATV'yi takip eden insanlar bu zehri yutmayacaktır .'!!!!

2011-06-21 14:32:22

Misafir - yakucemil

Şaşırtıcı! ODATV sahiplenmediği yazıyı şimdi de tartışmaya açmış olmuyor mu? Gerçekten şaşırtıcı!

2011-06-21 14:26:41

Misafir - Mine8

Buradan soruyorum, bu yazı ve iddia edilen konu kurumsal olarak Oda tv nin yorumumumudur yoksa bu yazarlarınızdan birinin görüşümüdür, lütfen bu konuda net görüş bildiriniz, altına Oda tv diye imza atmaya devam ederseniz o zaman gerçekten ciddi anlamda bizi Oda tv de mi ele geçirildi düşüncesine kaptırırsınız bilesiniz.

2011-06-21 14:23:44

mülayim_sert

Hatadan dönmek bu kadar mı zor odatv hala zorluyorsunuz...hala haklı olduğunuzu iddia ediyorsunuz....sürçü lisan ettik ,yanlış anlaşıldık demek çok mu zor..... Doğal lideri apo olan bir oluşuma sol gözüyle mi bakacağız ...yada chp bu oluşumdan oy kapabilmek adına iktidar alternatifi olmak adına Atatürkçülüğünden taviz mi vericek.... neresini okusak elimizde kalıyor...

2011-06-21 14:22:55

Misafir - volkan

türk toplumunun, toplumsal bir hastaligi var. o da, dinleme ve ögrenme kültürü olmadigindan dolayi paranoyaklasiyor. yorumcular tepkili. haklilar. böyle bir yaziya her akli selim tepki gösterir. metni iyi tahlil etmek ve kaynagi arastirmak gerek. metinde odatv ve Kurtul Altuğ catistmasi varmis gibi. camur at izi tutar iddasi yorumlanmis. metni dogru okuyan, haber kaynaginin temelini iyi anlar. burada odatv neyi nasil yansitmisin önemi yoktur. 1982de kuruldugu idda edilen "birlesik cephe" var. pkk + aydinlik + arti yirminin üzerinde sol guruplarin ve bazi yalakalarin ortak bidirisi. sadece bildiri olarak kaldi. o zaman ki "birlesik cephe" icinde kurtul altug da vardi. kendilerine sef secemediklerinden dolayi ileri gidemediler.simdi degisen ne oldu. 1982 yilindan pkk, öcalan + aydinlik sosyalist miydi de bugün sosyalist olsunlar. emperyalisterin sömürgeci cati örgütü, sosyalist erternasyonal sosyalist mi? chp sosyalist mi ki, sosyalist enternasyonal üyesi? deniz baykal sosyalist mi, degil. bu zat sömürgeci catinin yöneticiligini yapti mi? evet. sosyalist enternasyonal pkk + apo ya destek veriyor. chp nin sosyalist olabilecegine inanmak ne kadar ahmakliksa, apoya sosyalist demek de o kadar ahmakliktir. yazar ismini vermemis. adsiz kahraman. ama bir seyin tesbitini yapabile imkani tanimis. bilim, ayni zamanda hatalardan ders cikarma sanaatidir. sömürgeci cati örgütü, bakiniz chp hakkinda neler düsünüyor. geri kalmis ve sömürge ülkelerde solu bile sömürgeciler konrol etmeye calisiyor. yani her seye biz karar veririz. chp sosyalist enternasyonel üyesi, irak, lübnan,somali, libya ve diger isgallere evet dedi. secim öncesi son günlere kürt kelimesini agzina almayan chp, kürtlerden oy alabilirim bahanesiyle sartli özerkligi secim yatirim da olsa dile getirdi. simdi de kilicdaroglu apoyla konusmak lazim diyor. demek ki kafasinda okyanus ötesinden gelen bir sinyalin yankilari var. sömürgeci türkideki solu cökertmek ve kendine baglamak icin apoyu allar pullar görücüye cikartir. alici bulur mu? bulur. tayyibe alici var da apo ya neden olmasin. dtp yi ve ondan öncekilerini bize özgürlükcü diye allayip pullamiyorlar mi? düsünün artik, hep kürt olmaktan bahseden bir parti kendine solcu, üyeleri sosyalist diyebiliyor. yeterki, düsüncede ve eglemde sämürgeci mantik ve uygulama olsun. ülkesini satan halk, daha cok halt yer. önümüdeki sürecte görecegiz, türkiye pazarinda daha kimler görücüye cikacak

2011-06-21 14:18:17

Misafir - dinamo

Kurtul Altuğ, ilerlemiş yaşının verdiği doğal sebeblerin etkisiyle sanırım bazen ipin ucunu kaçırıyor.Bunu ,Ulusal kanaldaki söylemlerinde de bazen görebiliyoruz.Bence Kurtul Altuğ'un artık geriye çekilme zamanı geldi de geçiyor, çünkü hem kendine ,hem de savunduğu düşüncenin İNSANLARINA da zarar veriyor.Ama egosu okadar yüksekki bunu yapabilecek olgunlukta ve tebiatta olduğunu sanmıyorum..

2011-06-21 14:16:11

Misafir - Albatross

Odatv şansını zorluyor bu siteyi iyi günde kötü günde bırakmamış yurtsever Atatürkçülerin gözünde.. Dilerim bu 'sidik yarışına' bir an önce son verir, asıl oynanan oyunu deşifre etmeye, içerde mahpus yatan yüzlerce yurtseverin hakkını aramaya devam eden yazılar, yorumlar yayınlamaya devam edersiniz. Yoksa, gerçekten yazık olur şimdiye kadar yapılan onca emeğe... CIA baş ajanının çetesi laik devletin içini oymuşken, onun daha kaç ay önce ayağını yalayan terörist başını 3-5 (milyon) ayrımcı destekliyor diye zorlama yorumunuzla rakip göstermeniz sayesinde seviyesiz, okurlarınızla aranızda kazanımı olmayan noktaya itmenizi anlayamıyorum bu siteyi ilk kurulduğudan beri takip eden bir okurunuz olarak!.. Yazık..

2011-06-21 14:08:13

nikon

Lütfen yorumumu yayınlayın. Tamam agresifim ama neticede sizin bi parçanızım... odatv şaşırma sabrımızı taşırma. Sizi takip edenler embesil değil, bilakis kendi fikri ve düşüncesi olan şu okumaz toplumun içindeki bir avuç entellektüel takipçilerinizdir. Din'ci sitelerdeki absürt, saçma yorum hiç görmedim ben bu sitede. Çoğu yorumcuyu artık yaren gördüğüm odatv okurlarınız şu süreçte bile yanınızdan ayrılmadı. Korkmadı, tırsmadı dik durdu. Bir çok yorumcunuz yazar geçinen sorospu çocuğundan bile yazar olduğunu kanıtlamıştır. Aklımda kalan yorumcu arkadaşları buraya yazmayacağım, aklıma gelmeyenleri kırmamak için. "yazdım okuyun" saçmalığından vazgeçin. ki okunmaya, fikirlerinize katkıda bulunmaya devam edelim. Birinci ve bu ikinci yazınızla sapa sürülecek aklınızın olmadığı kanaatine varmak üzereyim. Yalçın bey'i sarı öküz gibi arslanlara yem olarak verdiğinizden beri sahipsiz kalmış sürüden farkınız kalmadı. Yorumlara bile tahammülünüz yok artık.

2011-06-21 14:06:32

Misafir - Temel

Fıkra mı Bu ? :)

2011-06-21 13:49:15

Hasan Tevfik

Kurtul Altuğ'u bilmem ama bana okuduğunu anlayabilmek için işkence çektirdiğinizi belirteyim. Allah Aşkına bu doğal liderlik nereden çıktı. Bir anda Öcalan denen teröriste hangi amaçla böyle payeler vermeye başladınız? Tamam soğukkanlı olalım. Tamam bol bol nefes alıp yazdıklarınızı bir daha bir daha değerlendirelim. Seçim barajı düştüğünde tüm partilerin oy oranları düşecektir. Neden, çünkü herkes gönlünde yatan partiye, görüşe oy verecektir. Bu konuda hem fikiriz. Ancak sosyalistler neden gidip Apo denen adamın bulunduğu bir oluşuma oy versinler ki? Veren olacaktır ama bu ortaya koyduğunuz tezinizi güçlendirmez. Bir düşünün, CHP'ye oy veren kaç kişi gidip de başında Öcalan bulunan bir partiye oy verecektir. Siz buna inanıyor musunuz? 3-5 kişiyi geçmez. Bence konu başka. Tespit analiz falan değil. Böyle tespitte olmaz analiz de. Millet size başka yerleriyle güler. Kararınızı iyi verin. Biz rotamızı değiştiriyoruz söylemini açık açık söyleyin, yalpalamadan; ki biz de bu gemiden inmeli miyiz bilelim. Siz istediğiniz kadar kaçak güreşseniz de yazarların inip binmelerinden biz anlarız zaten rotayı.

2011-06-21 13:48:26

Misafir - Beghanlar

Bir yaşıma daha bastım ! Sosyalist Sol'un doğal liderinin Öcalan olduğunu OdaTV sayesinde öğrenmiş olduk. Elçi gibi 'silahsız' ayrılıkçılar,Tan gibi muhafazakarları da yanına alarak cephe oluşturmaya başlayan Kürd Hareketinin doğal lideri dense gam yemeyeceğim. OdaTV bu değerlendirmeyi neden yapıyor? Soru budur.

2011-06-21 13:32:13

Misafir - msft

ilk yazdığınız yazıyı kimsenin anlamadığını, aslında ne demek istediğinizi anlatmaya çalışmışsınız.yazdığınız yazıyı her okuyan anladı, siz anlamadınız. anlamadığınız, sosyalizm ve aptullah öcalan. allah aşkına aptullah öcalanı sosyalizmin neresine koyuyorsunuz? ya sosyalizmi bilmiyorsunuz, yada aptullah öcalanı tanımıyorsunuz. siz 70 lerden günümüze aptullah ocalanı araştırın yada, sosyalizmi öğrenin.

2011-06-21 13:31:55

Misafir - Diabolic

Siz önce ne yazdığınızı okuyun, ondan sonra başkasına nasıl okuması gerektiği konusunda fikir verin. Odatv'de okuduğum ve yuh dedirten nadir yazıların ilk sırasındadır Apo ve chp ile ilgili yazınız. Saçma, anlamsız, neden yazıldığı bilinmeyen, üstelik altına yazarının imzasını atamayacak kadar korkakça kaleme alınmış bir yazı. Yakındığınız zalimlerin tavrına çok yakın söylemler bunlar. O yüzden, Nihat Genç o yazınızla ilgili bir beyanda bulunma gereği hissetti. Böyle devam edin, aferin. Kendi kuyunuzu böylece kendiniz kazabilirsiniz.

2011-06-21 13:28:44

Misafir - Batısöz

O zaman biz anlamamış oluruz ki bu yazdıklarınız ilk paragrafta madde verilmeden anlatılıyor. Peki geride kalan Öcalan'ın o yüce sosyalist kişiliği betimlemesi? Onun tüm sol'u kanatları altına alacak olan lider olacağı fantezisinin, inceden İŞLENMEYE çalışılması. Kimseyi aptal yerine koymayın lütfen.

2011-06-21 13:28:38

Misafir - azize

demagojiye gerek yok biz anladık ertuğrul kürkçüden dolayı mı böyle düşündünüz aşırı solun herzaman pkk ya destek verdiğini zaten biliyoruz bizim derdimiz sağ sol değil atatürk ilkeleri tek ve doğru yol odur

2011-06-21 13:23:41

a-melik

Sn.OdaTV Prof.Dr.Yalçın Küçük Sayfasının yöneticilerinden biriyim, iki sorum olacak; ya Baykal ve ekibi Sosyalist söylemde bulunup, sosyalist kişileri PM'e sokmaya zorlarsa OdaTV Baykal'ı rakip sayıp özür dileyecek midir ? Rakip olmak için illa sosyalist adım atmak mı gerekir? Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarattığı Y-CHP ile Kemalizm'i bir kenara bıraktığı gün gibi ortadayken biz Prof.Dr.Yalçın KÜÇÜK facebook sayfa yöneticileri olarak önce Kemalizm diyoruz. Sizden bu Kemalizm önceliğini gündeme açmaya çağırıyoruz. Ve siz OdaTV'nin bazı editör ve bazı yazarlarından sosyalistliği tartışmalı olan yapılanmaları ve sosyalizmin 'S' sinden anlamadığı kanısında olduğumuz Öcalan'a sosyalist yakıştırmada bulunarak hata ve haksız bir övgü içinde olduğunuzu önemle hatırlatırız.

2011-06-21 13:22:07

A.Tamtürk

Önce not kısmına bir düzeltme: ÖCALAN, PERİNÇEK ve Y.KÜÇÜK’Ü DEĞİL, PERİNÇEK VE YALÇIN KÜÇÜK ÖCALAN’I UYARIP, ONLAR ÖCALAN’I DOĞRU YOLA DAVET ETMİŞTİR! O günlerde sosyalist olduğunu iddia eden Öcalan'sa emperyalist maşalığına devam etmeyi seçmiş ve sonrasında da zaten bayrağından orak çekici çıkarıp atarak feodalitenin, ırkçılığın ve faşizmin bayrağını çekmiştir. Bu “not” kısmı bile Odatv’deki koza zihniyeti ele veren bir ipucu. Öte yandan Kurtul Altuğ’a hitaben yapılan yukarıdaki açıklama da yetersiz ve meramı anlatmaktan uzak. “Öcalan CHP’nin içindeki değil dışındaki rakibidir demek istedik” diye yanmış kazı çevirmek de İncili Çavuş’un padişaha parmak atıp, sizi valide sultan sandım şeklindeki özrü gibi kabahatinden büyük. Eğer o yazı “Öcalan BDP’nin doğal lideridir” şeklinde yazılsaydı ona kimsenin bir itirazı olmazdı, bunu zaten hepimiz biliyoruz. Ama o yazı Öcalan’ın sosyalist olduğu tespitini(!) yapan, bununla da kalmayıp Öcalan’ın “sosyalist hareketin” doğal lideri olduğunu iddia eden bir yazı. Yukarıda da görüyoruz ki Odatv bu tespit(!)inin doğruluğunda(!) ısrarcı. Kürt ırkçılığı yapmaktan başka sermayesi olmayan, 40.000 kişinin katili, terörle tehdit etmekten başka siyasi enstrümanı bulunmayan, geliri uyuşturucudan her türlü kaçakçılığa, haraca ve rüşvete dayanan, sırasıyla önce ABD’nin, sonra Almanya’nın, sonra Fransa’nın, son olarak da yine ABD’nin olmak üzere onun bunun maşalığı yapmayı felsefe edinmiş, eninde sonunda tarihin çöplüğüne gitmeye mahkum böylesine faşist, ırkçı, ve Türkiye düşmanı bir kişi ve bir partiyi Odatv “CHP’nin solda alternatifi” ve “sosyalist hareketin çatısı” ilan etmiştir. Ama Odatv ve içindeki "KOZA", buradaki okuyucuların her birinin birer Hasan Tahsin olduğunu hesaba katmamıştır. Sandalyeyi fırlattık, perde yırtıldı ve Odatv’deki film başlamadan bitti. Olayın özeti budur.

2011-06-21 13:19:25

Misafir - kadir

Odatv defteri benim için kapanmıştır. Diğer yazıya adam gibi bir açıklama beklerken, birilerinin "odatv.com" diye imza attığı bu tefrika yazısı ile karşılaştık. Fsşist teröristi "doğal sosyalist lider" yapma çabanızda umarım yok olur gidersiniz! Başından beri sizinleydim, destekledim, daha da bu siteye hit yaptırmam!!! Yazıklar olsun!

2011-06-21 13:18:54

Misafir - Ben

HİZİP ( İKİLİ YİNE SAHNELERDE ) hizip; fraksiyon: geniş bir grubun içinde olmakla beraber, grubun amaçları ile çelişen kendi amaçlar doğrultusunda çıkarlarını taşıyan, geniş grubun onaylamadığı davranışlarda bulunan alt grup takiler siyasal geleceklerini koruma ve kollama adına yıllardır CHP’ de ve toplumsal örgütlenmede bir arpa boyu yol alamayan ikili yine sahnede. Oysa bizler biliyoruz ki bu ikili CHP Hariç AK-P NİN gelişmesi ve güçlenmesi için ellerinden geleni esirgememişlerdir.. Bu gün kalkıp da CHP Başarısız diyerek tekrar sahnedeler. Sayın Deniz Baykal’a sormak gerekmez mi seçim bölgeniz olan ANTALYADA başarınız nedir diye ve Sayın Önder SAV’A sormazlar mı siz ve diğer saz gurubu arkadaşlarınız 30 yıldır ANKARANIN DIŞINA CIKMADIGINIZ GİBİ 2011 Genel Seçimlerinde veya Türkiye’de hangi illeri ilçeleri gezdiniz de bu gün bir yıllık yönetimin başarısız olduğunu söylüyorsunuz… Size ve sizlerin saz arkadaşlarına sormazlar mı sizler 30 yıldır CHP ‘ için ve Türk Halkı için ne yaptınız diye…. Sayın Baykal ve Sav kusura bakmayın ama yıllardır CHP’ nin Halka inme kararlarını etkileyebilecek düzeydeki her girişimin önünde ya engel oldunuz yâda bu kararları alan isimleri bir yolla CHP’ den uzaklaştırdınız birçok ismi rahat bırakın CHP’ Yönetimini ki halkla bütünleşsinler hataları eksiklikleri varsa da inanın en kısa zamanda bunu fark edip bu yanlışlıklarından döneceklerdir aksi düşünülürse siz değil kendileri GENEL KURULU TOPLAYARAK ( KURULTAY KARARI ALACAKLARDIR ) A.Berham ŞAHBUDAK…

2011-06-21 13:18:54

Misafir - Alper Şirvan

mesele bu değil ki... soru şu: Apo'nun hapisten çıkarılması, o da yetmiyormuş gibi "sol" çatı partisinin başına geçirilmesi, daha da yetmedi; o partinin CHP'ye rakip olması... İtiraz -en azından benim açımdan- bunadır... Zaten 70lerde solculuk; son 30 senede de din-iman arkasına saklanan kürtçülükten çektiğimiz yetmedi, bir de siz bunun iyice legalize olacağını söylüyorsunuz çok matah bir şey gibi... AKP, normal olmayan bir çok anormal durumu "normalleştirdi de" size ne oluyor, onu anlamadık?

2011-06-21 12:59:41

Misafir - USTURA

Odatv olarak bu güne kadar Odatv'yi Odatv yapan okurlarınızdan özür dileyeceğinize, 80 yaşını aşmış birisinin yanlış anlamasını kendinize siper etmeye çalışıyorsunuz. O yazıya yorum yapan 500'ü aşkın insan da mı yanlış anladı yazıyı. Hiç o yorumlara değinmiyorsunuz, çünkü verecek cevabınız yok.

2011-06-21 12:59:14

Misafir - HEZIL

Sayın editör, Konuya açıklık getirmeye çalıştıkça batıyorsunuz.Oda TV okuyucusu sizi asla affetmeyecek.Uluslararası bir senaryonun hayat geçirilmesine alet oluyorsunuz.Psikolojik harekata bilinçli olarak destek veriyorsunuz.Soner YALÇIN durumdan ne kadar haberdar bilemiyorum.Sizlere ne oldu da sizi de bukadar döndürdüler.Farkında değilsiniz ama dışarıdan TOPAÇ'a benziyorsunuz.

2011-06-21 12:58:51

erbike

Editör'lerden ricam, iki yazıyı tek parça olarak birlikte yayınlayın ve Mümtaz İdil üstadımız dahil önde gelen yazarlarınızın onaylarını alın. Biz de siteyi takibe devam mı edeceğiz yoksa takip listemizden silecek miyiz bilelim.

2011-06-21 12:58:19

Misafir - Mehmet02

Bu meseleye ilk ciddi yorumumu yapacağım. Umarım yayınlanır. Saçmalamak neyse de uzatmak can sıkıcı Odatv. Hiç bir sosyalist yapılanma CHP'ye rakip olmaz. Bu ülkede ve bu halka rağmen hiçbir sosyalist parti %1'in üzerine çıkamaz. Hırpalanmış ve kimliği, kişiliği yok edilmiş bir halk bırakın sosyalizmi, sosyal demokrasiyi bile içine sindirememektedir. Kürtlerin liderliğine soyunmuş oportunist bir eski solcu bozuntusundan da sosyalist olmaz. Apo da zaten gerçek sosyalistlerin tırnağı olamaz. Mahir veya Deniz canını kurtarmak için asla Apo kadar alçalmadı. Lütfen bu fikir uçuşmalarına bir son ver Odatv.

2011-06-21 12:44:05

Misafir - selahattin baysal

Ocalan'i hala sosyalist diye tanimlamak icin kavramlarin irzina gecmek lazim.Etnik Kurt milliyetciligini sosyalizm diye tanitabilmek icin ya bu okur kitlesinin salak olduguna inanmak lazim ya da bu kavramlarin anlamini ABD usulu,irzina gecip,anlam kargasasi yaratip "dezenfermasyon" yapmaktir.ABD ile dune kadar enseye tokat misali iliskide emperyalistlerin usagi olmus orgutun liderine sosyalist diyebilmek icin insanin resmen ahmak olmasi lazim!Iki gun oncesine kadar Fetullah denilen zatin kicini open bir sosyalist'i sayenizde de tanimis olduk.Emperyalistlerle kol kola gezen sosyalistlere sizin araciliginizla selam gonderelim.ODA TV icine edildi,orta yerde duruyor ve ortaligi cok kotu kokutuyor.Siparis usulu yazilan yaziya tepkisini koyamayan editorler de selam olsun!Kufur etseydiniz bir kizginlik aninda agizdan kacti der sineye cekerdik.Ama satilmis kalemsorler gibi birdenbire hele de boylesine donmek,boylesine de donulmezki kardesim cinsinden(Oray Egin).Ortaya birakilan siparis pisligi kim/kimler temizleyecek.Midesi kaldirip yiyebilecek olanlara afiyet seker bal olsun.Degerli goruslerinizden cooook faydalandik,sagolun,kalin saglicakla...

2011-06-21 12:40:14

nihilietzsche

Bu yazımı Odatv editöryasına değil doğrudan bu yazının sahibine hitaben yazmak istiyorum.. Hâlâ Odatv.com imzasıyla yazı yazarak tüm Odatv yazarlarını zan altında bırakmaya devam ediyorsun.. Üstelik açıktan açığa ismiyle, imzasıyla gazetedeki köşesinde seni eleştiren Kurtul Altuğ'a yine Odatv.com perdesinin arkasından ismini vermeden laf çakarak bir önceki yazındaki saçmalıkları örtbas etmeye ve dikkati başka yere çekmeye çalışmaktasın.. iki yazını birlikte değerlendirecek olursak şöyle bir sonuca ulaşıyoruz; Önceki yazından alıntı: "Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır." Bu yazından alıntı:Olguyu analiz ederken, ona katılıp katılmamayı düşünmezsiniz. Gerçek neyse odur. Sonuç: Bırakın sadece Türk Askerini ve halkını öldürmeyi, Kendi halkına/ırkına bile ihanet eden henüz birkaç aylık bebeleri bile kundağında öldürten Öcalan bir Sosyalisttir ve biz katılsak da katılmasak da Gerçek budur! Üstelik bu gerçeği yazarak "öncülük yapıyor ve bir hakikati ilk kez tespit edip yazmanın zorluğuna" göğüs geriyorsun.. TEBRİK EDERİM !!! TÜME VARIM: Bütün sosyalistler Öcalan gibidir..

2011-06-21 12:39:20

Misafir - fingolfin

tipik... diğer her şeyi unut sadece Kurtul Altuğ'un alakasız yazısı üzerinden cevaplamaya çalış. o kadar eleştiri hala havada kalsın. apo sosyalizmin doğal lideriymiş. apo, oluşumu bir tabana oturtmak için sosyalist söylemlerde bulunmuş (nasıl bir söylemdir tartışılır) bir terör örgütünün doğal lideridir, daha fazlası değil. bu durum "gerçeği dile getiriyoruz", "durum bu" gibi şeylerle geçiştirilemez. bu adama sosyalistlerin doğal lideri diyerek önemli bir paye vermek ya belli amaçları olan kişilerce yapılır, ya da bu kişiye sempati duyanlar tarafından yapılır. hem milliyetçi biri nasıl sosyalist olabilir bu da ayrı bir çelişkidir...

2011-06-21 12:38:12

Misafir - GÜNEY

be ne biçimyazıdır? nezamndır teröristler solun lideri oluyor? sizin ne yazdığınızdan haberiniz yok!!! odatv ye yakışmıyor bu tür yazılar...

2011-06-21 12:24:04

Misafir - Mahir ŞEKİ

*APO, sosyalist görüşe sahip siysi bir lider değildir. Öyle olsaydı, önce asırlardır Kürt'lerin canına okuyan ağa, şıh ve aşiret düzenine karşı mücadele vermesi gerekirdi. Oysa ne yaptı; silahlı terör örgütü kurup devletine silah çekerek işe başladı. Aktif misyonunu İmralı'da noktaladığında arkasında 33.000 ölü ve ölenlerin yüzbinlerce acılı yakınını bıraktı. Devlete verdiği yüzmilyarlarca liralık akılalmaz zararı ise 70.000.000 halk ödedi/ödüyor. Göç etmek zorunda kalan yüzbinler, çocuk yaşta ikna(?)edilip dağa çıkarılan ve insanlıktan çıkarılıp ölüm makinesine dönüştürülen binlerce genç ve acılı aileleri... ve saymakla bitmeyecek yıkımlar acılar, harcanan hayatlar.. Bu APO kirlerinden temizlenip, cilalanıp ''alternatif solun lideri'' olarak Türkiye'mizin geleceğinde söz sahibi olacak; öyle mi ?.. Yok kardeşim, yok.. Ya kör gözünü aç, ya vicdanını temizle, ya da sus !..

2011-06-21 12:23:33

Misafir - kemaloğlu

Arkadaşlar, bir yanlış analiz ve yanlışlığına rağmen bu analize sahip çıkma dürtüsüyle uyarı görevi yapanlara saldırmayı odatv yönetimine yakıştıramadım. Odatv imzasını daha dikkat ve özenle kullanarak sahip çıkmanızı öneririm...

2011-06-21 12:21:10

Misafir - Yazarcizerim

O yazıyı ve bu yazıyı kim yazdı?

2011-06-21 12:13:50

Misafir - okuyucu

Atatürk'ün kurmuş olduğu bir partiye liderlik yapmak bebek katiline mi kalmış ki bu yazılarla okuyucuların kafasını mı karıştırmaya çalışıyorsunuz yazıklar olsun

2011-06-21 12:13:05

Misafir - arnis

Yahu,odatv el değiştirdi de haberimiz mi yok?

2011-06-21 12:06:46

Misafir - hanife

yok artık daha neler

2011-06-21 12:04:57

Misafir - arnis

Adını bağışla yiğidim kimsin kimlerdensin? şimdi dünyanın en büyük yazı işleri kadrosu Odatv'ye aittir deyip, biz odatv okuyucularını havaya sokacaksınız sonra "sosyalist Öcalan" düşüncesine çığ gibi gelen tepkileri görmemezlikten geleceksiniz. Bu yazıların altına odatv diye imza atacaksınız, ama biz bunu kimin yazdığını bilemeyeceğiz.Ben de size bir hakikatten bahsedeyim mi? sıcak gündemin ilk oklarını atıyorsunuz ve rol gereği, görevinizi iyi yapıyorsunuz.somut olgularla düşününce bu çıkıyor ortaya. Sunuçta emperyalizmin gündemini her daim taze tutmak için iyi iş çıkarıyorsunuz.

2011-06-21 12:02:58

usak

Odatv nin bence büyük hatası, o yazıyı Ulusalcıların seçimi kazanamamasın belli olmasından hemen sonra yazılması. Biliniyorki Ulusalcılar kazanacaklarından çok emindiler..bu durum , galiba iki sezon önceydi, Fenerbahce taraftarlarının maç bitmeden önce şampiyonluk çığlık atmalarına benzedi.maç bitmişti ve Fener şampion olmadığı anlaşılmıştı..evet Odtv, morali bozuk Ulusalcılara bu yazı biraz çoook rken yazılmış tır...bekleseydiniz barem,ama iyi oldu; her ulusal basın sizin o yazınızı başlık yaptı!

2011-06-21 12:02:47

Misafir - r.aydin

Analiziniz bir tespit olmaktan çok uzak. Olsa olsa en fazla birilerinin arzusu olabilir. ODATV'nin bu yorumu sürdürmedeki ısrarını anlamakta güçlük çekiyorum.

2011-06-21 11:59:44

Misafir - Mehmet Tanrıverdi

ne diyorsun yani! kılıçdaroğlu'ndan haz etmeyen Cumhuriyet Halk Partililer, bundan sonraki dönemde, Apo'nun başında olduğu bir partiye mi oylarını verecek! onu ancak sizin gibi Cumhuriyet Güç Birlikçiler yaparlar.. Apo'lu bir sosyalist parti, sadece kürt kökenlilerin oyunu alabilir bir de sizlerin.. Cumhuriyet Halk Partisinin zaten bir tabanı var, amaç arada kalan kararsızları kazanmak.. nasıl ederde ortalığı bulandırırız çalışmalarınız, sadece miğde bulandırıyor aydınlıkçılar!

2011-06-21 11:53:59

Misafir - deniz

Bu mu yani: "Yıllardır alternatifsizlikten, baraj sorunu nedeniyle CHP’ye oy verenler artık bu sol çatı partisine gidecektir." Arkadas, adına sol diyerek solcu mu olunacak. CHP'den kaçıp Aponun partiye mi geçilecek. Hani millet sevgisi, vatan sevgisi, Atatürk sevgisi. Şehitler, onca akan kan hiç mi etkilemeyecek insanı. Hem ülkede neler konusulmaya baslandı denilip, hem de açılan konulara bak. Sonra da ilk olmak zor muhabbeti. Yok arkadaş, yazıya cevap bu değil.

2011-06-21 11:45:30

Misafir - yaşar sarıgul

Gerçekten tartışılması gereken bir yazı , önemsiyorum. CHP tamamen halkın partisi olma misyonunu gerçekleştiremezse ( tamamen sol bir parti olamaz ise ) halka başka bir seçenek kalmıyor. Bugün için resim böyle.Bana göre...

2011-06-21 11:42:31

Misafir - kakariku2

öcalanla gidenleri sosyalist diye nitelendirmek ayıbının yanında bu amerikan açtısına karşı İŞÇİ partisinin başlattığı birleşme atağınıda yazmanız iyi olabilir..

2011-06-21 11:41:37

Misafir - misafir

Vay be yorumcuya bak....ismini neden yazmıyor...90'larda apo birleşik sosyalist grup kuracakmış Doğu Perinçek'te buna sıcak bakmış.....Kurtul Altuğ'un demek istediğini doğru anlamışsın ama biraz şaşırmışsın...başına gelince anlarsın...af için kılıçdaroğlunu hazırlıyorlar....umarım gerçek CHP'liler bu tuzağı engeller

2011-06-21 11:39:36

a.a.a.

Siz kimi kandırıyorsunuz?Ona buna okuduğunu anlayamayan insanlar gibi davranacağınıza önce yazıyı kim yazdı, hele bir onu açıklayın.Kurumsal analizle, şahısı bağlayan analizin farkını bilmiyor mu bu okuyucu?

2011-06-21 11:38:06

Misafir - demarkaj

Odatv editörleri, düşündüklerinizi ironi yapmadan direkt yazıya dökünüz lütfen.

2011-06-21 11:34:26

Misafir - Prometheus

Sosyalizmi bu güne kadar alet eden kürtçülüğün artık yapabileceği hiçbir şey olmaz. öcalanın doğal lideri olacak bir parti zaten vardır. Siz ne anlattığınızı veya ülkenizi bilmiyorsunuz sanırım.

2011-06-21 11:32:51

Misafir - BEN32

Haber maksadına ulaşmış halkın beynine bir katili masumane siyasi lider kavramıyla oturtulmaya çalışılmıştır ve memlekette tartışılması sağlanmış yani beyinlere kılçık atılmıştır... Mübarek olsun... Savunma yapmayın Türk çocukları aptal değildir.

2011-06-21 11:31:15

Misafir - Alper Şirvan

mesele bu değil ki... soru şu: Apo'nun hapisten çıkarılması, o da yetmiyormuş gibi "sol" çatı partisinin başına geçirilmesi, daha da yetmedi; o partinin CHP'ye rakip olması... İtiraz -en azından benim açımdan- bunadır... Zaten 70lerde solculuk; son 30 senede de din-iman arkasına saklanan kürtçülükten çok çekmediğimiz yetmedi, bir de siz bunun iyice legalize olacağını söylüyorsunuz çok matah bir şey gibi... AKP, normal olmayan bir çok anormal durumu "normalleştirdi de" size ne oluyor, onu anlamadık?

2011-06-21 11:29:04

Misafir - MustafaKemal73

Maşallah ne kadar yetenekliymiş şu malum yazının sahibi, Kurtul Altuğ onu anlamadı, Nihat Genç onu anlamadı,okuyucunun büyük kısmı onu anlamadı, çok ödül alıp hiç gişe yapmayan sanat filmlerine döndü iş. ama eminim ki onu anlayanlar vardır, mesela İmralıda misafir ettiğimiz cani onu mutlaka anlamıştır, ya da Ahmet Altan ve taifesi pek güzel anlayıp sevinmişlerdir cepheye yeni bir müttefik geliyor nidalarıyla. Ah bir de odabudsman'ın şu zavallı ifadesi yokmu " biz hiçbir zaman birşeyci olmadık" diyen... Demek sizi Atatürkçü zannederek zindana atılan yazarlarınız için içi acıyan binlerce kişi hata yapmış. Ne diyelim fazla söze gerek yok kocaman bir YAZIKLAR OLSUN...

2011-06-21 11:29:01

Misafir - Anonim

"Yazar için zor olan, makalesini bir kez daha anlatmaqk zorunda kalmasıdır." Kimmiş bu yazar adam gibi kendini açıklasa da herkes bilse...

2011-06-21 11:27:37

Son Yazılar