behic_kilic2Behiç Kılıç’ı Kaybettik, Türk Milletinin Başı Sağolsun…

Vatansever çizgisinden asla ödün vermeyen, mesleğimizin duayenlerinden, Yeniçağ yazarı Behiç Kılıç ağabeyimizi kaybettik. Böbrek yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi gören Kılıç, dün gece aniden fenalaşarak kaldırıldığı hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Kılıç’ın cenazesi, yarın Ataköy 5. Kısım Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakiben Silivri’deki aile mezarlığında toprağa verilecek.


1951 yılında İstanbul’da doğan Behiç Kılıç, mesleğe 1968 yılında başladı. Günaydın, Bugün ve Meydan gazetelerinin haber servislerini yönetti. Akşam, Günaydın ve Yeniçağ’ın Genel Yayın Müdürlüğü’nü yaptı. HBB’de politik yorumlar sundu. Kılıç, Tercüman ve Yeniçağ’daki köşesinden Türkiye’deki gelişmelere ışık tuttu.

Merkez Efendi ve Piri Mehmet Paşa ahfadından olan Behiç Kılıç, evli ve bir kız çocuk babasıydı.

21 Haziran 2011

**********************************************************

Bölücülerin ve bölücülüğün amansız düşmanı, üniter devletimizin yılmaz savunucusu, Vatansever, Kemalist, Cesur Behiç KILIÇ, söz veriyoruz bıraktığın yerden mücadelemizi "ya istiklal ya ölüm" şiarıyla sürdüreceğiz. Behiç KILIÇ'ın yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

dünya48

————————————————————————————————————

BEHİÇ KILIÇ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

BİR VATANSEVER DAHA SONSUZLUĞA UÇTU: BİR SÜREDEN BERİDİR AYNI KANALDA (KANAL 99) PROGRAM YAPTIĞIMIZ DEĞERLİ GAZETECİ BEHİÇ KILIÇ’I KAYBETTİK. KENDİSİNE ALLAH’TAN RAHMET, YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM. MEKANI CENNET OLSUN…

Sinan MEYDAN
—————————————————————————————————————–

Gerçekleri söylemekten,yazmaktan korkmayanların azaldığı,tehlikeyi farkedenlerin bertaraf olma korkusuyla 3 maymunu oynadıkları, dün ulusalcı çizgide olanların bugün apocu açılımlar yaptıkları,ayağa kalkmayanların bedel ödedikleri bir ortamda fikirlerine çok gereksinim vardı Behiç abi… Sözünü sakınmadan yazan, bölücülerin,üniter devleti yıkma düşündekilerin ipliğini pazar çıkaran bu cesur kalemi özleyeceğiz, ama söz veriyoruz bedeli her ne olursa olsun Cumhuriyet’in kurumlarına sızan truva atlarını, ulus devletimizi hedef alanları deşifre etme mücadeleni sürdüreceğiz.Türk ulusunun, Yeniçağ Gazetesi’nin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun

Güneş Erkul

—————————————————————————————————————–
SEVGİLİ BEHİÇ KILIÇ, ÇOĞALAN DÖNEKLERİN, HAİNLERİN YANINDA SENİ HER ZAMAN KILIÇ GİBİ KESKİN, DİK DURUŞUNLA, ÖDÜNSÜZ ANTİ-EMPERYALİST MÜCADELENLE VE DÜRÜSTLÜĞÜNLE ANIMSAYACAĞIZ.

TOPRAĞIN BOL OLSUN, IŞIKLAR İÇİNDE YAT.

YAKINLARINA VE SEVENLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM.

ALİ ERALP
—————————————————————————————————————–

Yeniçağ gazetesi yazarlarından üstat Behiç Kılıç’ı kaybettik. Antiemperyalist, Kemalist, Türk milliyetçisi bir kalem daha sustu. Yeniçağ gazetesine, ailesine ve tüm sevenlerine sabır ve baş sağlığı dileklerimi iletir, üstad Behiç Kılıç’a Allah’tan sonsuz rahmet dilerim.

Seni hiç unutmayacağız ÜSTAD BEHİÇ KILIÇ.. Nur içinde, ışıklar içinde yat.

Figen ÖZEN

—————————————————————————————————————–
Yeniçağ Gazetesi, yürekli yorumları ile tanıdığımız, yazılarını büyük bir keyifle ve feys alarak okuduğumuz bir ferdini kaybetti. Kendi çizgisinde ancak istikrarlı bir şekilde ve içindekini de esirgemeden yapan Gazeteci Behiç Kılıç’a rahmet, ailesine de sabır diliyorum

Bojidar Çipof
—————————————————————————————————————–

Türk basını değerli bir evladını kaybetmenin acısı içinedir. Behiç Kılıç antiemperyalist, Türk milliyetçisi, Kemalist, Tam bağımsız Türkiye sevdalısı bir kalemdi…
Türk milletine, Yeniçağ Gazetesi’ne, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum… Işıklar içinde yatsın…

Gazanfer ERYÜKSEL

————————————————————————————————————-
Yazdıkları bir bir çıkan Behiç Kılıç’ı zamansız kaybettik.Yokluğunu hissedeceğiz. Bıraktıı boşluğu doldurmak için daha çok çalışmamız gerekecek.Türk milletinin sevenlerinin Yeniçağ Gazetesi’nin başı sağolsun

Mustafa Kemal Tığcıoğlu

————————————————————————————————————-

Yazdıklarıyla Cumhuriyetin kurumlarının küresel güçlerce tasarımını ortaya koyan, emperyalizme ve bölücülüğe karşı Türk Milletini sağ-sol demeden önce vatan anlayışıyla birleştiren fikir dünyasındaki Behiç Kılıç’ı ve mücadelesini asla unutmayacağız.Yeri doldurulamaz Behiç Kılıç’ın yakınlarına,Yeniçağ Gazetesi’ne, Türk Gençliğine başsağlığı dilerim

Baran Aydın

————————————————————————————————————-
Değerli yazarımız Behiç Kılıç’ın 20 Haziran tarihli yazısı, doktorların, “Muayenehanelerimiz kapatılıyor, sağlık dış tekellere teslim ediliyor, bizi onlara ucuza çalıştıracaklar, hepimizi esir alacaklar !”feryatlarıyla aynı zamana denk gelmişti:
“Beni (de) Türk doktorlarına emanet ediniz”, bir de Tayyip Erdoğan’a…

Başlıklı yazısında şöyle diyordu:
“Seçim sonuçlarını en iyi anlayanlardan biri bendim eminim..
Hani “sağlıkta yaptıklarını” anlatıyordu ya.. Doğruydu ve işin ötesi laftı zaten…”
Bu sözleri, doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının söyledikleri ile tamamen ayrı düşüyordu.
Yazıyı okuyunca, ateş için, düştüğü yeri yakar, derler, sağlığı bozulunca insanın, önceliği sağlığı oluyor demek ki, Behiç Kılıç gibi bir yazarımız bile sağlık sisteminde dönenleri bir an görmezden gelebilmiş, demiştim.
Bu sabahki yazısı da yine sağlık üzerineydi. Bu kez, mağdur edilen, sağlığıyla ve özgürlüğüyle acımasızca oynanan, dünya çapında ünlü bir bilim insanımızdan söz ediyordu: Mehmet Haberal.
Şu başlıkla yazmıştı:
Prof. Dr. Mehmet Haberal ve beyinsiz kazmalar!..
“Büyük Yaradan,Yüce Allah, Profesör Doktor Mehmet Haberal’a muhteşem bir meziyet tevdi buyurmuş, kendisini ayrıcalıklı kılmış.. Haberal, eşsiz parmakları ile hayat kurtarıyor(du)… Hayat kurtarmak ne demek, ötesi var mı?!.”
Her gün yazılarını okuduğum, Yeniçağ Gazetesi denince ilk aklımıza gelen isimlerden biri olan millîyetçi bir yazarımızı aniden kaybetmenin şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşıyoruz.
Koca çınarlarımızdan biriydi…Eksiliyoruz…Sevenlerinin başısağolsun…

Feza Tiryaki

Son Yazılar