odatv_logoŞaşkınlık içindeyim,Odatv’de yazmayı bırakıyorum

Değerli Okurlar

Bugün ‘’odatv.com’’ dahilinde okuduğum bir haberin şaşkınlığını yaşamaktayım. Haberde kullanılan ifadelerde; solun doğal lideri Öcalan, Kılıçdaroğlu’nun rakibidir ve solda birleşik parti kurulup, Öcalan liderliğinde hareket edilmelidir şeklinde yaklaşımlar sergilenmiş, altında ‘’odatv’’ imzası yer almıştır. Kemal Kılıçdaroğlunun ‘’sol ve ya sağ olmasını önemsemeksizin, solun lideri olarak tanımlanan Öcalan’ın’’ kimliği üzerinde biçimselleştirilen bu tavrı, kınıyorum!


Bu yaklaşım, teorik bir bilgisizliğin; ‘’liberal-sol ittifaka eklemlenmenin’’, sol ve sosyalizm hakkında bilgi sahibi olmayışın alameti ve küresel kapitalizmin bölgesel taşeronlarının aklanması noktasında açığa çıkmış bir haber olarak göze çarpmaktadır.

Yapılan haber, ‘’odatv’’ imzası taşımaktadır. Kurumsal olarak ‘’altına imza atılan’’ bir haberin, ve haberin içeriğindeki ‘’bilgi eksikliğinin-çarpıtmanın’’ bariz oluşu, özellikle de; Türkiye tarihinin yanlış ve eksik okunması akabinde açığa çıkan verinin kurumsal olarak sahiplenilmesi; akıllarda soru işareti oluşturmuştur.

Ben, Eren Erdem olarak; ‘’Odatv.com’’ haber sitesinde, ilgili haber hakkında belirgin bir açıklama yapılmadığı süre dahilinde ‘’yazı yayınlamayacağımı’’ ilan ederim.

Kamuoyuna duyurulur.

Eren ERDEM - 19 Haziran 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar