cok_gizli_kripto17haziran2011

İki Belge İle Hedefteki TSK

Fettullah Gülen’ in Türkiye’ deki sözcüsü ve Zaman gazetesi yazarı Gülerce’ den AKP’ye: Seçim başarısı yalnızca sizin değil!. Hüseyin Gülerce Zaman Gazetesi’ndeki yazısında ‘’12 Haziran seçimlerinin sonucu, tek başına AKP’ nin siyasi bir başarısı olarak algılanmamalıdır Sayın Erdoğan’ın ustalık döneminin ilk iki sınavı yeni kabinenin teşkili ve yaklaşan Yüksek Askerî Şûra çalışmalarıdır’ diyen Gülerce: Ustalık döneminin başlangıcını test etme fırsatını böylece bulmuş olacağız’’. İfadelerini kullandı.


Bu yazı AKP nin seçim öncesi, cemaate taahhütlerde ve vaatlerde bulunduğunu gösteren bir itiraftır. Maalesef biri iki gazetenin dışında bu konuya değinen olmadı, olanlar ise Cumhuriyet, ‘’mesaj trafiği’’, Aydınlık ise ‘’Cemaat kabineden kontenjan istiyor’’ manşetiyle verdi. Ama en önemli konu ABD’ nin ve güdümündeki cemaatin ve AKP’ nin BOP kapsamında TSK’ nin etkisizleştirme operasyonuna devam edeceği hususu es geçildi. Ne diyor Gülerce, kabine teşkili ve YAŞ çalışmaları. Kabinede cemaat mensubunun veya onların desteklediği kişilerin olması zaten yeni bir şey değil, 2002 den beri kabine içersinde cemaat mensuplarının olduğu ve hangi cemaatlere bağlı oldukları isim isim yazıldı, çizildi. Önemli olan Cemaatin hükümetten, YAŞ çalışmalarına yani Komuta kademesinin belirlenmesi ve komutanların terfi edilmesi çalışmalarına cemaatin işaret ettiği şekilde müdahale etmesini istemesi ve bunu alenen söylemesi.

Gülerce’ nin yukarıdaki yazısının çıktığı gün, Aydınlık gazetesi özel haber ile ABD Ankara Büyükelçiliği siyasi müsteşarı Berna Keen’ nin ‘’ÇOK GİZLİ’’ koduyla ABD ye çektiği kriptosu yayınlandı. İşte o kriptodaki TSK operasyonunun satır başları. ‘’ TSK muvazzaf personeli ile ilgili plan uygulamaları beklenen gelişmeler doğrultusunda oluşmaktadır. İnsiyatifleri nötrdür. Aksi gelişmeler hususunda herhangi bir emare bulunmamaktadır. Genelkurmay eski başkanlarının yargılanması hususunda hukuki alt yapı hazırlıkları tamamlanmak üzeredir. Yargılamalar hızlanacaktır.’’

Gülerce’ nin yazısı ile Berna Keen’ in kriptosu ve son olarak Hava Kuvvetleri komutanlığı görevini devralacak olan Org Bilgin Balanlı , terfi edecek olan Korgeneral Korcan Pulatsü ve iki kurmay albayın tutuklanması, TSK’ ne saldırının devam edeceğini ve bu saldırının Atlantik ötesinden hazırlanıp, Cemaatler ve AKP eliyle uygulandığını ve ABD’ nin YAŞ çalışmalarını nasıl etkilediğini göstermektedir.

Generallerimizi, Subaylarımızı, esir alan, TSK’ ne karşı, ancak işgal dönemlerinde görülebileçek şekilde akıl almaz yalan, iftira atarak TSK’ nin gücünü zayıflatmayı, savaş ve savunma yeteneğini azaltmayı, moralini bozmayı, TSK’ ni teslim almayı ve halkın Orduya güvenini sarsmayı amaçlayan Ergenekon, Balyoz, Sarıkız, Islak imza gibi davalar artık çok açıktırki yargı faaliyeti değil, Atlantik ötesinde, BOP kapsamında hazırlanan ve işbirlikçiler eliyle uygulanmaya koyulan düşman devlet senaryosu ve uygulamasıdır.

Amaç ABD eski Dışişleri bakanı Rice’ nin açıkladığı gibi 24 bölge ülkesinin sınırlarının ve rejimlerinin değiştirilmesi ve özellikle Kuzey Irak’ta kurulan kukla devletti, Türkiye’ nin güneyini kapsayacak şekilde genişletmesi ve Diyarbakır’ ı kukla devletin merkezi yapması ve böylece bölgede tam hakimiyet kurmasıdır. İşte bu yüzden ABD Emperyalizmi, AB ile birlikte Küreselleşme adı altında sözde demokrasi ve özgürlük getirme bahanesiyle Ulusal Devletleri yok etme girişimi karşısında direnen her şeye saldırmaktadır. Ulusal Devleti yok etmenin tek yolu Ulusal Orduyu bertaraf etmektir, Ordunun güçlülüğü, Türkiye’ nin güçlü olmasının teminatıdır. İşte bu yüzden Emperyalizm, işbirlikçileriyle, yargısıyla, medyasıyla, örgütlendiği devlet kurumlarıyla, satın aldığı STK larıyla, mafyasıyla, tarikatlarıyla, cemaatlarıyla Türk Silahlı Kuvvetlerine fütursuzca saldırmaktadır.


Günümüz koşullarında Millet’ in güçlü bir ordusu yoksa ayaklar altında kalmaya mahkumdur (Irak, Libya, Afganistan gibi) o nedenle Türk Silahlı Kuvvetleri, Milletimizin en kıymetli varlığıdır. Türk Ordusu Milletin bağrından çıkmış ve Milleti için vardır. Millet Ordusuna güvenmektedir, o yüzden bir tarafta Bayrağa sarılı ve on binlerin katıldığı şehit cenazeleri kalkarken, diğer tarafta en büyük asker bizim asker sloganı ile gençler askere uğurlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyet’ i, Ordu – Millet el elle vererek silahla kurulmuş, sınırları kanla çizilmiştir. Türkiye içine düştüğü bu karanlık kuyudan yine Ordu – Millet birlikteliği ile çıkacaktır, yeterki tarihi, Kemalist Devrim doğrultusunda tekerrür ettirecek umudumuz, irademiz, kararımız, kararlılığımız ve cesaretimiz olsun.

Derya DERVİŞ - 18 Haziran 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar