odatv_logoOdaTV Yeni Bir Kucağa Hazırlanıyor

Yazarları "Ergenekon" çuvalına dahil edildi edileli, düşene de bir de biz vurmayalım diye kalemimize gem vuruyoruz ama OdaTV sınır tanımaz bir şekilde saçmalamaya ve birilerinin ekmeğine yağ sürmeye devam ediyor.


Nazım Hikmet'in ses bandını, "Nazım Hikmet OdaTV'ye konuştu" şeklindeki saçmalamalarını kastetmiyoruz bile. Okuyucusuna saygısız, "tıklansın da nasıl tıklanırsa tıklansın" ucuzluğunun komik tezahürleri kategorisinde bu başlıklar.

OdaTV anlaşılan yazarlarını ve sahibini hapisten çıkarmak için bu sefer de yeni bir kucağa oturmaya hazırlanıyor. Son zırvalıkları , eninde sonunda yine yüzlerine gözlerine bulaştıracakları bir pozisyon alışın ilk hamlesi.

OdaTV, "Kılıçdaroğlu'nun Rakibi Baykal Değil Öcalan'dır" yazısı ile Türkiye'ye İliştirilmiş Teröristi siyasi lider konumuna sokuyor, hem de en büyük muhalefet liderinin karşısına koyarak.

Aşağıdaki satırlar OdaTV'nın en son zırvasından :

"Bugün görünen şu ki, sosyalistlerin büyük bölümü “sol çatı” partisine sıcak bakıyor. Program konusunda aralarında uçurum yoktur. Tek bir program maddesi vardır. Emperyalizm teorisini kabul etmek ve en önemlisi her grup-parti yılların tecrübesiyle artık bu birlikteliğin ne derece elzem olduğunu görmektedir. Sol kültürün temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değildir. Baykal bitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır."


Öcalan'a bırakın sol bir ideolojinin lideri muamelesi , onurlu bir insan muamelesi yapılması bile zuldür.

Öcalan;  temsil ettiğini iddia ettiği halkın dilinde tek bir slogan bile söyleyememiş bir ajan provokatördür.

Öcalan; yakalandığı noktada, güya yıllarca mücadele verdiği güçlere yalakalık yapıp, hizmetine girmeyi teklif eden bir korkaktır.

Öcalan; temsil ettiğini iddia ettiği halkın çıkarlarını değil, kendi bekaasını düşünen tipik bir zavallıdır.

Öcalan; temsil ettiğini iddia ettiği halkı sürekli aşağılayan küfür eden patolojik bir vakadır.

Unutmadan; OdaTV gibilerine hatırlatmak gerekir; Öcalan onbinlerce insanın katilidir.

Salaklıkla ihanet arasında salınan bir çizgide Öcalan'ı 68 kuşağı sosyalizmininin temsilciliği ve liderliğine oturtmak için ya sosyalizm tarihinden haberiniz olmayacak, ya Öcalan'ı tanımayacaksınız ya da birilerine "ben yeni oyuna hazırım, bana görev verin" mesajı verme kaygısı taşıyacaksınız.

"Ergenekon" sürecini, Öcalan affı ile birlikte genel bir afla kapatmayı hedefleyenlerin OdaTV üzerinden ilk adımları attığı anlaşılıyor.

Bir kucaktan kalkıp, diğerine oturmaktan sıkılmayan OdaTV'yi bakalım bu yazıları kurtarabilecek mi?

Açık İstihbarat - 18 Haziran 2011

Son Yazılar