ilk_uc_madde_sozuAtlantik Ötesi Anayasa

Seçim bitti. AKP’ ye, Atlantik ötesinin seçimi ve isteği doğrultusunda 326 Milletvekili çıkartarak tek başına hükümeti kurma yetkisi, 3. kez kazandırıldı.


Ama bu seçimlerde, ABD, çok önceden planladığı, yazdığı, kurguladığı ve eş senaristleri, eş baş oyuncuları, eş oyuncuları, eş figüranları, eş dublörleri , eş ışık düzenleyicileri, eş bestekarları, eş güftekarları, eş müzisyenleri, eş seslendiricileri, eş sahne çalışanları, eş seyircileri, eş alkışlayıcıları ve eş eleştirmenleri ile sahneye koyduğu BOP filmini kabul ettirme ve son noktayı koyma yetkisini aldı.

ABD, AB ve EŞ’ leri Anayasayı değiştirerek, ATLANTİK ÖTESİ ANAYASA’ sını yapma onaylama ve eylemlerine hukuki zemin yaratma yetkisini aldı.

Yandaş ve Holding medyası ve gazeteler, HAYDİ USTA (Sabah) , HAYIRLI İŞLER USTA( Takvim), HAYIRLI OLSUN USTA(Türkiye), USTANIN ZAFERİ( Yeni Şafak), USTAYA EVET(Akit), SANDIĞIN USTASI( Radikal) gibi manşetler atarken , hemen hemen tüm köşe yazarlarının birleştiği bir nokta vardı, ‘’Türk halkı AKP ye 3.kez hükümet olma şansını verdiğini, ama Anayasa’ yı değiştirme gücü vermediğini, bunu parlamentodaki diğer temsilcilerle ve toplumsal mutabakatla yapması gerektiğini’’ yazıyordu. TOPLUMSAL MUTABAKAT, işte işin püf noktası. Atlantik Ötesi Sistemin uzun süreden beri oluşturmak için uğraştığı konu.

Oysa tüm köşe yazarları, Anayasayı, BOP kapsamında Atlantik Sisteminin değiştireceğini ve bunun için varını yoğunu ortaya koyduğu gerçeğini unutuyorlar. Yeni Anayasa AKP nin değil BOP kapsamında Atlantik ötesi sisteminin Anayasasıdır.

Atlantik Sistemi ( süper gladyo ) 1945 ten beri Türkiye üzerinde oynadıkları oyuna, bu seçimlerden sonra işbirlikçileri vasıtası ile son noktayı koymaya hazırlanıyor. Süleymaniye’de Türk askerinin başına geçirilen çuval aslında Türkiye’nin ve Türk Milletinin başına geçirilmiştir, Türk Ordusunu ve Ulusalcıları esir alma operasyonları, Referandum, Devletin Kurumlarını ele geçirme operasyonları, Yargıyı yürütmeye bağlama çalışmaları, 2011 seçimleri o çuval hep Türkiye’ nin başındaydı, şimdide Anayasayı değiştirirken o çuval Türkiye’ nin başında olacaktır.

Emperyalizm ve işbirlikçileri 1945′ten beri Kemalist Devrimin altını oymaya ve tahrip etmeye başlamış, 1980 de bunu hızlandırmış, 1990 sonrası kesin taarruza geçmiş, 1996 da Erdoğan Gül ikilisini devletin başına getirme kararı almış, 2002 de bunu gerçekleştirmiş, ve 2007 de Gül’ ü Çankaya’ ya oturtarak son ve nihai taarruza geçmiştir. Yapılan ikiz ihanet yasaları, 2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmalar, Avrupa Yerel Yönetim özerklik şartları, BOP uygulamaları ve operasyonları ile Kemalist Devrim ile kurulan Cumhuriyet yıkıma uğramış, Millet bölünmüş, Türkiye parçalanmıştır. Şimdi yapılması gereken bu yapılanlara hukuki zemine oturtmak, çalınan minareye kılıf geçirmektir, o kılıfta YENİ ANAYASA, ATLANTİK ÖTESİ ANAYASADIR.

Yapılacak olan yeni Anayasa’ nın tek parti tarafından yapılmasının toplumda tepki yaratacağını düşünen Süper Gladyo AKP ‘ nin ezici oy çoğunluğuyla kazanacağı ama Milletvekili sayısının azalacağı bir sistem getirdi. Bunuda YSK eliyle hayata geçirdi. İşte o yüzdendir AKP nin çok güçlü olduğu şehirlerde milletvekili sayısını azaltıp, az farkla güçlü olduğu büyük şehirlerde milletvekili sayısını çoğaltması.

Bu arada kaset skandalı ile CHP’yi dizayn edip Y-CHP konumuna getirerek, Fettullah Gülen fenomendir, Tekke ve Zaviyeler açılmalıdır, Atatürk ilkelerinin bekçisi olmak zorunda değilim, İmralı Muhatap alınmalı, Ordu kağıttan kaplandır, Türk adı Anayasadan çıkabilir, Anayasada değişemez madde olamaz, Dersim arşivini açın, genel af gibi sözleri söyleyen 2. Cumhuriyetçiler, TUSİAD adamları, etnik ayrılıkçılar, cemaat yandaşları tarikatçılar, neo liberaller MYK ve PM içersinde yer alıp Milletvekili seçilebilecek sıraya konarak yeni Anayasaya evet diyecek Y-CHP içersindeki TOPLUMSAL MUTABAKAT’ çılar Milletvekili yapıldı. Şu anda görünen odur ki Atatürk Milliyetçiliğini ve Türklüğü Anayasadan kaldıran, üniter yapıyı değiştiren, ana dilde eğitimi kabul eden, özerkliği dayatan, dokunulmaz olan maddelere dokunan TUSİAD, Soroscu STK’ lar, AB fonlu vakıf ve dernekler, cemaatlar, tarikatlar, etnik ayrıncılar, bölücüler, İmralı ve kandil tarafından desteklenen ATLANTİK ÖTESİ ANAYASA ‘nın reddi için hiçbir neden yoktur. Gelin hesap yapalım, 326 AKP + 36 BDP + en az 30 Y-CHP işte size TOPLUMSAL MUTABAKAT ve ATLANİK ÖTESİ ANAYASA.

Bunun karşısında ne yapmalıyız, kolayına kaçıp teslimmi olacağız yoksa zor olanı seçip,bedel ödemeyi göze alıp MEVZUBAHİS VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR mı diyeceğiz.

Derya DERVİŞ - 15 Haziran 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar