YSK,Türkiye Genelindeki Tüm Sandık Sonuçlarını Açıklamadıkça...

YSK,sandık bazında, tüm Türkiye'deki seçim sonuçlarını açıklamadıkça, ne yaparsanız yapın faydasız.

Çünkü siz Türkiye genelindeki tüm sandıkların sonuçlarını elinizde bulundursanız bile, YSK' nin elindeki sonuçlarla karşılaştırıp doğruluğunu kontrol edemiyorsanız,yapacak bir şeyiniz yok demektir.


Nedeni ise basit.

Çünkü seçmen sayısında anormal bir artış var.Yaklaşık 10 milyon sanal seçmenle şişirilmiş kütükler.

Seçim gecesi birileri bilgisayarların başına oturup bu on milyonluk sanal kitleyi,illerdeki gerçek seçim sonuçlarının gidişatına göre tüm ülkedeki sanal sandıklara yayarak seçim sonuçlarını değiştirecekler.

Her yerleşim biriminde aniden sanal sandıklar oluşturulacak ve bu sandıklardan Akp'ye akacak olan milyonlarca sanal oy ile seçim sonuçları alt-üst edilecektir.

Siyasi partiler ise üç-beş yüz ya da bin sandığın sonucunu YSK dan alabilecek, ellerindeki verilerle karşılaştıracak ama sonuçlarda bir farklılık göremeyerek kaderlerine razı olacaklardır.Oyunun kurgusu da burada yatıyor zaten.

Siyasi partiler hemen bugün hep birlikte YSK'ye muhtıra vererek”Türkiye genelindeki tek-tek tüm sandık sonuçlarının açıklanmaması durumunda seçimleri meşru saymayacaklarını”kamuoyuna açıklamak zorundadırlar.

Üstelik son derece basit bir organizasyonla tüm sandık sonuçlarının sadece iki gün içinde bilgisayar ortamına aktarabilineceğini iddia ediyorum.

Öyleyse YSK'deki bu ısrar neden?İnsan ister istemez kuşku duyuyor.

Böyle saçma sapan bir seçim olabilir mi?

Her siyasi parti gerektiğinde en küçük bir mezradaki sandığın resmi sonucuna ulaşamadıktan sonra bu seçimin meşruiyeti olabilir mi?


Sandık sonuçlarına ulaşmayı bu kadar zorlaştırmak ve bunu ısrarla savunmak, olsa olsa yapılan hilelerin açığa çıkmasını engellemek amacı güdüyor olabilir.

Kazdağlı - 31 Mayıs 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar