cgb_meclise

Yeter Artık..

Ben Y-CHP’ yim diyerek, Emperyalizme karşı rüştünü ispat etme girişimlerini, onun çizdiği sınırlar içersinde oynayacağını, herkesten çok daha iyi hizmet edeceğini, emre amade olduğunu, BOP eş başkanlığını birilerinden çok daha iyi götürebileceğini ispat etmek için kıvrandın durdun, vermediğin ödün kalmadı, ama YETER ARTIK. Sen değil Y-CHP sen olsan olsan Y (yedek)-AKP olursun.


Seçimlerden önce, aman zarar gelmesin diye sustuk, aleyhte yazı yazmamak için özen gösterdik, ehven-i şer dir diyerek es geçtik, ama yüz verince astar isteyeceğini bilemedik, elimizi verince kolumuzu koparacağınızı düşünmedik, Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’ nin , Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kuvay-i Milliye’ nin partisinin, başına kim gelirse gelsin Millet’ i arkasından vuracağını hiç hayal etmedik, yanılmışız, hata etmişiz, ama YETER ARTIK. Gerileri mevzubahis yapıp VATAN’ ı teferruat yapınca YETER ARTIK diyorum.

Önce Genel Başkan Yardımcıların, MYK ve PM üyelerin bir yerlere verdiği demeçlerde, anadilde eğitimi savundular, Cemaatleri STK larla aynı kefeye koydular, Atatürk’ ün izinde olmadıkları gibi Atatürk İlke ve Devrimlerinin bekçisi olmadıklarını dile getirdiler, Apo’ nun muhatap alınmasını söylediler, Fettullah’ı çok saygın kişi ilan ettiler, Tekke ve zaviyelerin açılması gerektiğini söyleyip bunları kapatmanın toplumu yozlaştırdığını belirttiler, okullarımızda okunan ANDIMIZA dil uzattılar, Türk değil Türkiye’liliği savundular, Anayasanın değişemez maddeleri olmaması gerektiğini söylediler, söyledilerde söylediler, ve sen çıkıp bu onların kendi şahsi görüşüdür, partiyi bağlamaz diyerek gelen tepkileri dindirmeye çalıştın.

Ama şapka düştü kel göründü, önce Referendum sırasında ortada fol yok yumurta yokken türbanı biz çözeriz diyerek, türbanın ilk okullara kadar girmesini sağladın, genel af diyerek toplumu kalbinden vurdun, askerliği 6 aya indireceğiz, askerlik yaz tatillerinde yapılacak diyerek TSK ni arkadan hançerledin, seçim vaatlerindeki finans kaynağını Savunma Bütçesinden kesinti yaparak sağlayacağız diyerek Emperyalizmin ekmeğine yağ sürdün, dersim kayıtlarını açın diyerek, Atatürk ve Kemalist Devrimi oradan vurmak isteyenlerin eline koz verdin, Avrupa yerel özerklik şartı diyerek Türkiye’yi bölmek isteyenlerin ellerini ovuşturmasını sağladın, Türkiye’ deki ABD karşıtlığını önlemek görevimizdir diyerek ve Libya’ ya NATO operasyonu için yapılan oylamada evet oyu vererek Emperyalizmin yüreğine su serptin. 27 Mayıs’ tan utandığını söyleyerek Kemalist Devrim karşıtlarını sevindirdin.

Ve son olarak Sen Kılıçdaroğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’ nin siviller tarafından denetlenmesini sen mi söylüyorsun, düzenli aralıklarla TBMM Milli Savunma Komisyonuna gelerek Millet Vekili sorularını yanıtlamalı diyen senmisin, TSK ın Savunma Bakanlığına bağlansın, TSK İç Hizmetler Kanununun 35 . Maddesi kaldırılsın diyen senmisin, eğer bu sensen, sen değil Y-CHP Genel Başkanı olsan olsan Y-AKP Genel Başkanı olursun.

Ve hani bir gece yarısı TBMM den geçirilen bir yasa vardı, Askerlerin sivil mahkemede yargılanması yasası,Y-CHP de kabul oyu vermiş ama sonrasında oyuna getirildik diyerek kıyametleri koparmıştı, o zaman herkes gerçekten sizlerin kandırıldığını düşünmüştü, ama şimdi gerçekler su yüzüne çıkıyor, siz o oylamada bilerek, isteyerek kabul oyu vermişsiniz. Eğer bu gün TSK nin Siviller tarafından denetlenmesini istiyorsanız, kimse beni, o gün yapılan oylamada Y-CHP nin bilmeden kabul oyu verdiğine inandıramaz.

Seçimlere 12 gün kala İktidar Partisi ile Ana Muhalefet Partisi arasındaki yarış Türkiye’ yi Ankara’dan yönetme yarışı değil, sadece, ABD ve AB ye ben ondan daha iyi hizmet ederim yarışıdır.

O yüzden bu seçimlerde yapılacak tek şey var, Tehlikede olan Cumhuriyeti, korumasız kalan Cumhuriyeti, korumak için Cumhuriyet Güçbirliği adaylarını destekleyerek, gerçek Atatürk’ çülerin, Ulusalcıların, Devrimcilerin, Meclise girmelerini sağlamak. Kemalistlerin Meclisteki gür sesi, bağımsızlığın, demokrasinin, özgürlüğün, aydınlık geleceğin teminatı olacaktır.

Derya DERVİŞ - 31 Mayıs 2011 - İlk Kurşun

Son Yazılar