Seçimden Önce Bir Parti Lideri Öldürülebilir!

Seçimden Sonra da Türk-Kürt Çatışması Başlatılabilir!

Hem CHP'nin, hem de MHP'nin kasetini aylar öncesinden bilip yazmıştı!

Yaptığı tahminlerin yüzde 90 gerçekleştiğini savunan Ulusalcı Anayurt gazetesinin yazarı Muhsin Akıl, 12 Haziran'a kadar bir parti genel başkanına suikast düzenlenebileceği iddiası ile yeni bir tartışma başlattı. Akıl, seçimden sonra Türk-Kürt çatışmasının çıkartılabileceğini de iddia etti.


Tiraj raporlarında ismi görünmeyen Anayurt gazetesinin merkezi Ankara'da bulunuyor. 81 ile dağılan gazete 5 ülkeye de gidiyor. Daha çok Ulusalcı gazete olarak bilinen gazete Muhsin Akıl'ın yazdıkları ile gündemde. Köşe yazarı Muhsin Akıl, 22-23 ve 24 Mart 2010'da yazdığı yazılarda, "CHP'de büyük bir deprem yaşanacağını, bu deprem sonrasında CHP genel başkanı Deniz Baykal'ın istifa ederek yerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olacağını" ifade etmişti. İddiaya konu kaset 6-7 Mayıs'ta yayınladı. CHP Kurultayı ise 22 - 23 Mayıs'ta yapıldı.

Muhsin Akıl daha sonra köşesinden yeni iddiaları olduğunu söyleyerek MHP'de yaşanacak skandalı gündeme getirdi:

"Şimdi ise yeni iddialarımı sıralayabilirim: CHP'nin başına gelen MHP'nin de başına gelecek! MHP de kendi içinde kaynıyor! Görün-bakın önümüzdeki günlerde büyük bir deprem de MHP'de yaşanacak! Devlet Bahçeli gidecek yerine Oktay Vural gelecek! Tabi ki MHP'de yaşanacak deprem CHP'ninkine benzemeyecek! MHP'nin ki çok daha farklı olacak!"

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Akıl, olayları önceden yazmasını "Araştırma ve istihbaratlarım, hislerim bana böyle yazdırtıyor! Ben sadece uyarıyorum! Bütün partilere eşit mesafedeyim." sözleri ile açıklıyor. Akıl, kehanette bulunmadığını mesleğini profesyonelce yaptığını da belirtiyor.

Bu bilgilere nasıl sahip olduğuna ilişkin bir soru üzerine akıl şu cevabı veriyor:

"35 yıldır gazetecilik yapıyorum. CHP'de deprem yaşanacağını söyledim. Etik açıdan kaset ifadesini kullanmadım. Çok küçük  bir bilgiyi derinlemesine araştırıyorum. Karşı istihbarat ne kadar doğru ne kadar değil diye eğer bir gerçekleşme ihtimali varsa kendi doğrularımı yazıyorum.

Ama yazdıklarım yüzde 90 tutuyor. Derinlemesine istihbarat yapıyorum ve parçaları birleştiriyorum. Bana kimse şunu yaz demez. Bazen askerin, Genelkurmay'ın MİT'in adamı, JİTEM diyorlar ama böyle bir şeyim yok. Ben kendi ağımla, gücümle alıyorum. Psikolojik harp, derin devleti çok iyi bilen birisiyim. Dünyadaki rejimleri de iyi biliyorum. Yani parçaları birleştirerek üzerinden gidiyorum. Ortaya bilgi çıkıyor. Bir bilgiye ulaşırım, araştırtırın şunu bana araştırın diyorum arkadaşlarıma."

Muhsin Akıl, "Kimdir bu arkadaşlarınız?" sorusuna ise "Sevdiğim, saydığım, yetiştirdiğim arkadaşlarım her kurumda olabilir. Gazeteci arkadaşlarım da var. Güvenilir biri olduğum için bana yardımcı oluyorlar. Benim yaptığım sınır ötesi gazeteciliktir. Sınır ötesinden kastım her türlü riske giriyorum. Sınırı aşıyorum. Bir bilgiyi öğrenmek için her türlü şeyi deniyorum." cevabını veriyor.

"PARTİLERİ DİZAYN EDİYORLAR"


Akıl, elde edilen görüntülerle birilerinin siyaseti dizayn etmeye çalıştığını da ileri sürdü. Akıl, "Baykal olayı çok farklıydı. Baykal ile birlikte partinin kaderi yavaş yavaş değişmeye başladı. Baykal biraz İslam'i söylemler kullanmaya başladı. Bunun üzerine bazı çevreler 'Ne oluyor?' dediler. MHP olayında ise şuan bir güç partileri dizayn etmek istiyor. Çaresiz kaldılar, onun için bu iğrenç yöntemlere başvuruyorlar."

Akıl, partilerin bu konuda asıl bu güçlerin üzerine gitmek yerine birbirlerine saldırdıklarını söyledi. Bu durumda yapılmak istenene ulaşılamayacağını kaydeden Akıl, "Parti liderlerine kızıyorum. Birbirinizi neden suçluyorsunuz? Bu işin peşine düşün. Dün ona yapılan bugün başkasına yarın AKP'ye yapılacaktır. MHP'de de olacağını tahmin ediyordum. İstedikleri adamları getireceklerdir. Partilerin içinde taşeronlar var. CHP de MHP deAKPde hata yapıyor."

Kaset operasyonları ile başkasına değil parti içindekilerine bakılması gerektiğini iddia eden Akıl, "Kasetler küresel gücün uzantıları. 'AKP ve cemaat' diyorlar ama bu doğru değil. Burada amaç yapacakları başka iş kalmadığı için belden aşağı vuruyorlar. Bir de her partinin içinde mutlaka işbirliği yapan insanlar vardır. Bunlar olmasa bu işler olmaz. Bu kasetler parti içindeki hizipleşmeden olabilir ama bu çok düşük bir ihtimal… Önce zaaflarını tespit ediyorlar. Onun üzerinden gidiyorlar bu küresel güçler." diye konuştu.

Akıl, 12 Haziran seçimlerine kadar büyük olaylar beklediğini de söyledi. "Seçime kadar bir kaos olabilir" uyarısında bulunan Akıl, bu konudaki iddialarını ise şöyle sürdürdü: "Mesela parti lideri öldürülebilir. Bunlar benim hissettiğim, öngördüğüm şeyler. Seçimden sonra bir Türk-Kürt çatışması planı hazır. Bunu başlatacaklar. Ben bunu yıllar önce yazdım. Önsezilerim çok iyidir. Ergenekon'u da 7 ay öncesinden bildim. Ben sadece mesleğimi profesyonelce sınır ötesi yapıyorum. Sınır ötesi dediğim geçmişim yok geleceğim de yok. Kefenimle geziyorum."

İnternetajans - 28 Mayıs 2011

Son Yazılar