ibrahim_faruk_bayindir

MHP Kaset Skandallarının Merkezindeki  Adam İbrahim Faruk Bayındır Kimdir?

MHP’yi sarsan kaset skandalları ile ilgili sert konuşan Genel Başkan Devlet Bahçeli, konuşmasında İbrahim Faruk Bayındır isimli kişiyi hedef gösterdi.


Bu kişinin kirli internet siteleri ile ne tür bağı vardır?” diye sordu. Küçükçekmece Belediye Meclis Üyeliği yapan İbrahim Faruk Bayındır, genel seçimler öncesi istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Temayül yoklamasında 1663 delegeden sadece 25’inin oyunu alarak 221. sırada yer alan Bayındır listeye giremedi. Birçok uçuş okuluyla ortaklık kurun ve daha sonra hepsinden teker teker ayrılan Bayındır, Florya merkezli faaliyet gösteren TARKİM isimli uçuş okulunun sahibi. Havacılık sektöründe birçok yatırım yapan Bayındır, AK Parti hükümetine yakın olarak tanınıyor. Sık sık Amerika’ya ziyarete giden Bayındır, derin bağlantıları ile havacılık sektöründe birçok iş bitirdiği iddia ediliyor. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile de sıkı dostuklukları bulunan Bayındır, başkanla birlikte birkaç kez Umre’ye gitti.

Vatan

***********************************************
MHP lideri Bahçeli'nin, internete düşen kasetler konusunda işaret ettiği İbrahim Faruk Bayındır'ın adı, üç yıl önce önce Tarkim Havacılık, Orhan Air ve Borajet şirketleri yoluyla, havacılık sektörüne yaptığı iddialı girişle gündeme geldi. Bayındır, Uzanlar'a ait hangarı TMSF'den satın alırken, Fon'un DHMİ'ye olan tüm borçlarını üstlendi.

Çiğdem TOKER / AKŞAM

Borajet, 2008 Eylül'ünde anonim şirkete dönüştü ve sermaye artırımına gitti. Şirket halen, süper lüks pervaneli jetiyle, bazı hükümet üyelerinin dış gezilerine de hizmet veriyor. Ticaret Sicili kayıtlarına göre Bayındır, Borajet'in 100 YTL değerinde sembolik bir hisse sahibiydi. Ancak limitetten A.Ş'ye dönüşmesinden iki gün sonra hissesini (23 Eylül 2008) Samir Bayraktar'a devrederek ayrıldı. 24 Eylül 2008 tarihli kararla, Bayındır'ın imza yetkileri de kaldırıldı.

OBAMA'YA EN YÜKSEK BAĞIŞ

Üç yıl önceki haberlerde Faruk Bayındır'ın arkasındaki 'gizemli Amerikalı ortak'ın kim olduğu merak ediliyordu. Ticaret Sicili'ne göre şirket yönetim kurulu başkanı Yalçın Ayaslı. Ayaslı, ODTÜ mezunu bir elektronik mühendisi. ABD'de yaşayan Ayaslı, Turkish Culturel Found'un kurucusu. Obama'nın başkanlık koltuğuna oturduğu seçimlerde 657 bin dolarlık bağışla, 'en yüksek bağışı yapan' kişi unvanını aldı. Ayaslı'nın, Cumhuriyetçi Parti'ye kayıtlı olduğu belirtiliyor.

Bayındır'ın hissesini devrettiği ve halen Borajet'in ortakları arasında yer alan Samir Bayraktar ise Ayaslı'nın Ege lezzetlerini tanıtmak amacıyla kurduğu Nar Şirketi'nin genel müdürü.

**********************************************
İbrahim Faruk Bayındır kimdir?

Devlet Bahçeli'nin, MHP aleyhinde üretilen kasetlerle ilişkili olarak verdiği İbrahim Faruk Bayındır ismi üzerinde bir araştırma... İbrahim Faruk Bayındır kimdir? Servetinin kaynağı nedir? Okuyunuz.

Zaman gazetesine bir sayfalık özel haber olan, aksiyon dergisinin kapağında iş adamı sıfatı il yer almış. Kaynağı belirsiz paralarla nasıl 58 milyon dolarlık sivil uçak alımı yapması haberturk-ntvmsnbc gibi genel sitelerde köşe yazısı konusu olmuş bu adam nasıl yükselmiş bir bakalım.

Kapılarını sivil havacılık sektörüne açan Airex Havacılık Fuarı’nda ilginç bir uçak alımı siparişi verildi.

Kamu oyunda adı pek bilinmeyen, havacılık sektöründe konumu tartışılan Bora Jet Exclusive Charter A.Ş. isimli bir şirket Koç’un Sabancı’nın Doğuş’un bile sahip olmadığı ultra uzun menzilli 58 milyon dolar değerinde  jet siparişi verdi.  Bora Jet’in sahibi ve Genel Müdürü olarak görünen İbrahim Faruk Bayındır  gizemli bir iş ortağı(!) bulunduğu ve ismin, veremiyeceğini belirtiyor. Amerikalı gizemli ortağı kamuoyunda  merak konusu oluyordu…

Airex fuarında AKP’li üst düzey yetkililerle poz vermeyi ve fuarda onlarla gezerek nüfuzunu göstermeyi de ihmal etmeyen Faruk Bayındır, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay poz poz fotoğraf çektiriyordu.Kısa süre önce de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF), Uzanların Rumeli Havacılık’a ait Atatürk Havalimanı’ndaki iş jeti hangarı kiralayarak tartışmalara sebep olmuştu. Aynı zamanda AKP’li Küçükçekmece Belediyesi’nde Eski Meclis üyesi olan 2011 seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adayı Bayındır’ın iş hayatı geçmişi ise bakkallık ve kayın pederi uyuşturucu kaçakçılığından hükümlü Ahmet Özbey’in TIR şirketiyle sınırlı.

KİM BU KAYINPEDER!!!!

Kayınpederin kim olduğunu ise ünlü gazeteci Uğur Dündar tarafından yazılan köşe yazısında ortaya çıkıyor.işte dündarın o yazısından bir bölüm:

”Kemal Sarıtaş, tedavi için gittiği Londra’da 50 gram kokain suçlaması dolayısıyla 11 ay kadar hapis yattıktan sonra Türkiye’ye dönüyor ve askerlikten kaytarmak amacıyla sahte çürük raporu almaktan askeri cezaevini boyluyor. Yaklaşık 4 ay hapiste kalıyor. Bu arada Megatrans Nakliye Şirketi’nin sahibi olan Ahmet’in(ÖZBAY) ortaklığıyla, yaklaşık bir tonluk eroini çeşitli partiler halinde İspanya ve Hollanda’ya gönderiyor. Ahmet(ÖZBAY) yakalanıp cezaevine girince, bu kez oğlu Sıtkı ile işi götürüyor. Böylece 1996 sonbaharına kadar, 700-800 kilo eroin daha yollanıyor. TIR’lara yerleştirilen eroinlerin ulaştığı adreste, yani İspanya’da malı Kemal’in ağabeyi bekliyor. ”

Daha önce Sindel Uçuş Okulu ile TIR’cılıktan havacılık sektörüne adım atan, Mega Trans Ulus.Nak.ve Tic.ve San.A.Ş.’nin sahibi olan kayın pederi Ahmet Özbey’in ve karısı Betül Özbey Bayındır’ın şirketini genel müdür sıfatı ile devralan. Daha sonra Adana’da bulunan Tarkim Uçuş Okulu’nu satın alan Faruk Bayındır, Tarkim adını Orhan Air olarak değiştirip İstanbul’a taşıdı.

2007 yılı sonlarına doğru aylık Türk Aviation isimli bir dergi çıkardı. 2008 yılı başında ise gizemli bir ortak bulduğunu belirterek Bora Jeti isimli bir şirket kurarak web sitesine 3 uçaklık bir filoya sahip olduğunu duyurmaya başladı.

Sebebi anlaşılamayan bir şekilde TC Bakırköy asliye altıncı hukuk mahkemesinin esas no:2003-685 karar no :2004/6 sayılı kararı gereğince İbrahim Bayındır ismini, İbrahim Faruk Bayındır olarak değiştirmiş. daha sonra ise adını Faruk Bayındır olarak kullanmaya başlamıştır

Merak edilen ve TMSF tarafından araştırılması gereken şu ki; Mega Trans ve Sindel Uçuş Okulu’ndan kayın pederi tarafından gönderilen Faruk Bayındır Türkiye’de kimsenin sipariş edemediği uçaklara sahip olacak parayı nereden buldu?

09 Mayıs 2011 Pazartesi

http://www.sonkale.org/ibrahim-faruk-bayindir-kimdir-h9669.html

Son Yazılar