kaset_uretim_orgutu

Baykal ve MHP’ye Kaset Tertibini Tayyip Erdoğan’ın Gizli Özel Örgütü Tezgahladı

İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, bugün Ankara'da düzenlediği basın toplantısında Tayyip Özel Örgütü'nün kaset tertibini kanıtlarıyla açıkladı. Gültekin'in açıklaması şöyle;


Aydınlık gazetesi bugün son derece önemli bir haberi manşetten vermektedir. Başka bir davadan Tekirdağ cezaevinde tutuklu olarak bulunan Orhan Aykut’un somut bilgiler içeren ve belgeli olan anlatımları, bir yılı aşkın bir süredir Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, İçişleri Bakanlığının, Genelkurmay Başkanlığının ve Tekirdağ ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarının önünde durmaktadır.

İmzasız elektronik postalar üzerine harekete geçen özel yetkili savcılar ve mahkemeler, kanlı canlı olarak karşılarında duran Orhan Aykut’un son derece somut olan suç duyuruları konusunda kıllarını bile kıpırdatmamışlardır.

ORHAN AYKUT’UN VERDİĞİ BİLGİLER

Orhan Aykut’un AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ile Emniyet eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek ile olan ilişkileri belgelidir. Ramazan Akyürek ile telefonları dinlendikten sonra tam 70 kez görüşmüştür.

Orhan Aykut’un bir yılı aşkın süredir Özel Yetkili Savcı ve Mahkemelerin üzerinde durmaya değer görmedikleri iddiaları şunlardır:

- 2007 yılında Deniz Baykal’a ait 17 kaset olduğunu bilmektedir ve bunlardan ikisini izlemiştir.

- Bir başka milletvekilinin, Maltepe İlci Residence Otel’de çekilen görüntülerinin kasetleri. Ayrıca çok sayıda bürokrat ve siyasiye ait kasetler.

- Bir milletvekilinin İstanbul’daki evine istihbarat elemanlarınca yerleştirilen kameralar.

- Zamanın İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’ya kasetler ile ilgili olarak verilen bilgiler.

- Ergenekon ve Balyoz davalarında kullanılan sahte belgelerin üretildiğine ilişkin bilgiler.

- 2007 yılından bu yana sürmekte olan tertipte kullanılan sözde cephanelikler için gömülen silahlar.

- İhsan Arslan’ın, Orhan Aykut’tan telefonla istediği yardım.

- Yalancı tanık devşirmeleri için örtülü ödenekten kullanılan paralar.

- Orhan Aykut’la ilgili arama tutanaklarında bulunan ses kayıt cihazı ve özel kimlik ile bir Emniyet Müdürüne ait telsiz.


Orhan Aykut, bütün bu iddialar ile ilgili olarak verdiği somut bilgilerin kanıt değeri vardır.
Bir kısmı ise belgelidir.

YAVUZ DONAT, GİZLİ MERKEZİN ADRESİNİ SEKİZ YIL ÖNCE VERDİ

Tayip Erdoğanların dinleme, izleme ve kaydetme işlerini yapan bir gizli örgüt kurduğu kamuoyunun bilgisi dahilinde olan bir gerçektir.

Yavuz Donat 2003’te Sabah gazetesindeki yazısında aynen şöyle yazmıştı:

“Doğrudan Başbakan’a bağlı bir organizasyon. İçişleri ve Adalet Bakanları’nın bilgileri dahilinde. Bütün ‘iç güvenlik birimleri’ de bu organizasyonun içinde. Çalışmalar gizli. Çalışmaları yürütenler

ise en az beş yıldır yolsuzluk dosyaları üzerinde çalışan, operasyonel yeteneği yüksek, tribünlere oynamayan bir takım. Bu işlerin yürütüldüğü karargâha gelince: O da gizli. Bir bakanlık binası değil. Ankara’nın göbeğinde, fakat ‘gözlerden uzak, kulaklara kapalı, dış etkilenmelerden arındırılmış, TBMM’ye yürüme mesafesinde’ bir yer.”

Bu yazı birden fazla soru önergesine konu oldu. Hiçbirine doğru dürüst bir yanıt verilmediği gibi, yazılanlar yalanlanmadı da.

Aynı şekilde Ergenekon dava dosyasına giren dinleme kayıtlarına göre 2004 yılında Emekli General Altay Tokat’a, TSK içinde bir gizli dinleme, izleme örgütü kurma teklifi yapıldığı sabittir.

GİZLİ MERKEZİN TERTİPLERİ

Türkiye, 2007 yılından bu yana her gün bu gizli “Özel Örgüt”ün uygulamalarını yaşıyor.

Kasetleri piyasaya süren de, Ergenekon ve Balyoz tertibini yürüten merkez de bu özel örgüttür.

Fethullahçı Gladyo, ele geçirdiği iktidar olanaklarıyla operasyonlarını Emniyet merkezli olarak yürütmektedir.

“Özel Örgüt”ün bir de yargı ayağı vardır. Üç yılı aşkın bir süredir yurtseverleri hiçbir kanıta dayanmadan zindanda tutan, Türk Ordusu’na ve yurtseverlere karşı ucu açık bir soruşturmanın sürdürülmesine zemin hazırlayan ve bu şekilde ülkede bir terör havası estirilmesine yardımcı olan bu “Özel Örgüt”ün yargı ayağıdır.

ÖZEL ÖRGÜTE PARALAR ÖRTÜLÜ ÖDENEK’TEN CİHAZLAR İSRAİL’DEN


Gizli faaliyeti 2003 yılında Yavuz Donat tarafından da kayda geçirilen Gladyo merkezi, Başbakanlığın Örtülü Ödeneğiyle beslenmektedir.

Dünyada eşine az rastlanan teknolojiyle donatılarak geniş bir dinleme ağı oluşturulmuştur. 2006-2007 yılları bütçesinde, Başbakanlık Özel Kalemi için ayrılan para, toplam 58,8 milyon TL’dir. Harcanan ise, toplam 540 milyon TL. Harcanan miktar, ayrılanın 9 katıdır. Şimdi ise milyarları bulmuştur. Fethullahçı Gladyo’nun donatımı ve beslenmesi uğruna, yasalar ve bütçe ilkeleri ayaklar altına alınmıştır.

Burada örtülü ödenek harcamasının onlarca kat artmasından daha vahim olanı, bu ödeneğin istihbarata harcanmasıdır. Devlet Bakanı Nazım Êrken bunu itiraf etmiştir.

İsrail’den alınan izleme ve dinleme cihazları ile donatılmış 13 araçtan sadece 11’i Emniyet Genel Müdürlüğü envanterine kayıt edilmiştir. İki araç ise envanterde yoktur. Yapılan iş öylesine yasadışıdır ki, gerek kullanılan araçlar ve gerekse istihdam edilen personelin tamamen gizli olması zorunlu olmaktadır.

SUÇ ÖRGÜTÜNÜN ÜZERİNE GİDİLMELİDİR!

Tayyip Erdoğan, 9 yıllık iktidarının sonunda yeni bir seçime giderken, bütün seçim stratejisini bu gizli örgütün ürettiği malzemeye dayandırmış bulunuyor.

Bir yandan Gizli Örgüt’ün ürettiği kasetler temel kampanya malzemesi olarak kullanılırken, öte yandan halkın kutsal dini inançları istismar ediliyor. Mezhep ayrımcılığı yapılarak oluşacak çatlaklar oya tahvil edilmek isteniyor.

Cumhuriyetin savcılarına ve mahkemelere buradan bir kez daha Cumhuriyet’e, Millete ve Vatan’a karşı olan sorumluluklarını hatırlatarak çağrıda bulunuyoruz.

Bu suç örgütünün üzerine gitmek başta kamu görevlileri olmak üzere bütün yurttaşların ama en başta sizin görevinizdir.

Mehmet Bedri GÜLTEKİN - 24 Mayıs 2011 - İşçi Partisi
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar