tgb_logoFethullah Gülen TGB’ye dava açtı

Fethullah Gülen TGB’ye dava açtı. Geçtiğimiz ay, YGS’deki şifre skandalı üzerine TGB’nin önderlik ettiği eylemler büyük bir etki doğurmuştu. Türkiye çapında, TGB’nin binlerce genç ile yaptığı eylemler ve eylemlerle ilgili sitemizde yapılan haberler hakkında doğrudan Fetullah Gülen tarafından 14.05.2011 tarihinde dört arkadaşımıza 10,000 TL’lik tazminat ve site haberlerini durdurma istemli bir dava açıldı.


Hedef haber değil eylemler

YGS’deki “şifreleme”nin artık bir iddia olmadığı bizzat ÖSYM tarafından itiraf edildiği üzere gerçek olduğu açığa çıktı. Skandal, TGB’nin önderlik ettiği ısrarlı mücadele ve binlerce gencin gerçekleştirdiği eylemler sayesinde ortaya çıktı. TGB’nin yürüttüğü mücadelenin etkili ve hedeflerinin doğru olduğu bizzat Fetullah Gülen’in açtığı davayla anlaşılmış oldu.

Fetullah Gülen’in hakkımızda açtığı dava dilekçesini inceledik. Dava sitede yapılan habere açılmışsa da, dilekçenin gerekçelerinde kitlesel eylemlerin ve TGB’nin hedef alındığı ortaya çıkıyor. Eylemleri dava konusu haline getirmekten çekinildiği, haber üzerinden eylemlerin konu edinildiği açıkça anlaşılıyor.

Fethullahçılığın itirafı

TGB’den “yasal olmayan oluşum” olarak bahsedildiği dilekçede, internet sitemizde, YGS eylemlerine yapılan çağrılar da avukatının kendi ifadesiyle “saldırı” olarak nitelendiriliyor. Haberlerde geçen “Fetullahçı”, “Fetullahçı gelecek hırsızları” gibi ifadeler davaya gerekçe gösteriliyor. Bunun yanın sıra eylemlerdeki “Fethullahçı çete dağıtılacak” sloganı da saldırı unsuru olarak gösteriliyor.

Dilekçede ortaya çıkan somut olguları sıraladığımızda karşımıza şu sonuçlar çıkıyor:

1) YGS eylemlerinin Fetullahçıları rahatsız ettiği itiraf edilmiş oluyor.

2) Sitemizde eylemlere çağrı ve eylem haberleri yapılması engellenmeye çalışılıyor.

3) “Fethullahçı” ifadesinin sahiplenildiği, kabul edildiği açıkça belirtiliyor.

4) TGB, Fethullah Gülen ve Fetullahçılar tarafından doğrudan hedef alınıyor.

TGB’nin bırakın uşakları artık doğrudan efendileri tarafından hedef alınması da, gücünü, etkisini ve doğru yolda olduğunu göstermektedir.

Şunu açıkça belirtelim; Dost, düşman bilsin ki TGB, Cumhuriyet yıkıcılarına, Atatürk Devrimi’nin düşmanlarına, emek hırsızlarına karşı kararlı mücadelesini sürdürmekten vazgeçmeyecektir.

Tayfun TAŞLIOĞLU - 12 Mayıs 2011 - TGB

Son Yazılar