cetindogan_secim_burosu_acilisi

Cumhuriyet Güçbirliği İstanbul Bağımsız Milletvekili Adayı Çetin Doğan'a Çoşkulu Açılış

Cumhuriyet Güçbirliği bağımsız milletvekili adayı Emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın Beşiktaş'taki seçim bürosunun açılışı 500 kişilik coşkulu topluluğun katılımıyla yapıldı. Açılış konuşmasını Çetin Doğan'ın eşi Seçim Merkezi Başkanı Nilgül Doğan yaptı. Ayrıca Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Fevzi Durgun ve İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel de topluluğa hitap ettiler.


Nilgül Doğan, Balyoz davasında herşeyin kanıtlanmasına rağmen eşinin ve silah arkadaşlarının hala tutuklu olmasını eleştirdi. Doğan, “Ben umdum ki Çetin buraya gelip kendi bürosunu kendi açar fakat gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadık” dedi. Nilgül Doğan halkı duyarlı olmaya ve 12 Haziran'da sandık başına gitmeye çağırdı.

USİAD Başkanı Fevzi Durgun, Çetin Doğan'ı ziyaret ettiğini ve kendisiyle ilk kez karşı karşıya geldiğini belirterek, “Çetin Doğan'ı son derece dinç, enerjik sanki görevinin başında gördüm.” dedi. Durgun bugünkü durumu şöyle değerlendirdi: “Uzun süredirTürkiye'nin ulusal güçleri arasında oluşturulmaya çalışılan güçbirlikleri ne yazık ki bugüne kadar istediğimiz konuma ulaşamamıştı. Son altı aydır geldiğimiz nokta: Türkiye'de 31 seçim bölgesinde bağımsız adaylarımızla seçime katılıyoruz. Hedefimiz Meclis'te devrimci bir grup oluşturmak ve orta vadede milli hükümeti kurmaktır.”

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel “Silivri ve Hasdal cezaevlerinin üzerlerine biir korku imparatorluğu örülmüştür. O duvarların arkasına aslında bütün Türk milleti hapsedilmiştir” dedi. Önsel'in “ bu duvarları yıkacak mıyız?” sorusunu katılımcılar “Yıkacağız!” diye karşıladı.

Açılışta, katılımcılar hep bir ağızdan “Ne ABD, ne AB, Tam Bağımsız Türkiye”, “12 Haziran'da Güçbirliği Meclise”, “Cumhuriyet değil AKP yıkılacak” diye sloganlarla alanı çoşturdular.

Adnan Konukman, Emekli Emniyet Müdürü :

"Cumhuriyet Güçbirliği Bağımsız Adayı Çetin Doğan'ı destekliyoruz. Cumhuriyet Güçbirliği bağımsız adaylarının meclise girmesi gerekli. Siyasal iktidarın 12 Haziran seçimlerinde sandığa gömülmesi lazım ve Cumhuriyet Güçbirliği bağımsız adayların meclise taşınması lazım."

Ekrem Semercioğlu, Emekli Subay:

"Ben Çetin Doğan'ın sınıf arkadaşıyım. Seçim konuşmalarını dinliyorum. Altımızdaki vatan kayıyor. Buna kimsenin dikkat ettiği yok. Bu vatanı ayakta tutabilmemiz için arkadaşlarımızı o zindanlardan kurtarmalıyız. Onları da kendi aramızda bizim gibi hür olarak görmeliyiz. Fikirler hiçbir zaman hapsedilemez. Şu anda tüylerim diken diken oluyor."

İstanbul Cumhuriyet Güçbirliği - 11 Mayıs 2011

Son Yazılar