canan_aritmanCanan ARITMAN : “Yeni CHP ile meclise girecek Milletvekillerinin çoğunluğu AKP’ye payanda olacak, AKP’yle birlikte hareket edecekler”

Çok değerli Kemalist ve yurtsever dostlarım,

Abdullatif Şener’in Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı iken bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun özel davetiyle “Yeni CHP”ye geçen ve “Yeni CHP”nin parti meclisi üyesi (yani genel merkez yöneticisi) yapılan ve 12 Haziran seçimlerinde seçilmesi garanti olan bir yerden Milletvekili adayı yapılan Bülent Kuşoğlu’nun tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını isteyen beyanatı sizleri endişeye sevk ederken beni binlerce kez kahretti.


Atatürk’ün kurduğu partinin yöneticisi olan birinin Cumhuriyetin, CHP’nin kuruluş felsefesi ve Atatürk ilkeleriyle bu denli çelişen, karşıt açıklamaları beni nasıl kahrediyor, içimi acıtıyor anlatamam.

Kuşoğlu’nun sözlerini telafi edecek açıklamaların Kılıçdaroğlu tarafından yapılması için benden ilgi ve yardım talep ediyorsunuz.

Kuşoğlu ve benzeri cemaatçi, tarikatçı kişiler bizzat Kılıçdaroğlu tarafından bilinçli bir şekilde bu ve bunun gibi sözleri söylemeleri için CHP’ye getirildi.

CHP’nin; Cumhuriyetin kuruluş felsefesine, Atatürk ilkelerine, Altı Ok’a sıkı sıkıya bağlı olan benim gibi Kemalist CHP’liler ise tasfiye edildi. Aday gösterilmedik.

“Yeni CHP”de Kemalistlere, yurtseverlere yer yok!

“Yeni CHP”nin Atatürk’ün kurduğu CHP’yle artık bir ilgisi kalmamıştır. Kemal’in partisi olmuştur.


“Yeni CHP”de artık Fetullah’çılar, tarikatçılar, liberaller, Soros’çular, ABD ve AB yandaşları, bölücüler, PKK avukatları ne isterseniz var ama CHP yok!


Yeni CHP ile meclise girecek Milletvekillerinin çoğunluğu AKP’ye payanda olacak, AKP’yle birlikte hareket edecekler. Ne yazık ki yaşanan ve yaşanacak olan gerçek budur.

Türkiye üzerindeki emperyalist emellerini gerçekleştirmek isteyen güçler CHP’yi ve Türkiye’nin siyasetini böyle dizayn ettiler.

Cumhuriyetin, devrimlerin, Atatürk İlkelerinin son kalesi olan CHP’yi işte böyle içten yıkıyorlar.

Şunu bilmenizi isterim ki bizler teslim olmayacağız, direneceğiz, mücadele edeceğiz. Yeter ki sizler de bu mücadelede bizimle olun.

En derin saygılarımla.

Canan ARITMAN (İzmir Milletvekili) - 27 Nisan 2011

http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar