buyuk_anadolu_yuruyusu“Büyük Anadolu Yürüyüşü Bölücü Faaliyetlere Alet Edildi”

BÜYÜK ANADOLU YÜRÜYÜŞÜ EGE KERVANI OLARAK KERVAN SORUMLUSU VE İLETİŞİM SORUMLUSU BEN TOLGA YARICI

BU YÜRÜYÜŞ HİÇ BİR SİYASİ İDEOLOJİ ,DİN, DİL, IRK GÖZETMEKSİZİN SADECE DOĞA’YA KARŞI VERİLEN ZARARLARA VE VERENLERE DUR DEMEK AMACIYLA PLANLANMIŞTI VE GECE GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMIŞTIK.


MEZOPOTAMYA KERVANI TARAFINDAN HASANKEYF' DEN YOLA ÇIKILMIŞTI. İLK ADIMLAR BURADANDI. BU YÜRÜYÜŞ KAMUOYU ÖNÜNDE DURUŞUMUZU YANSITACAKTI.

ANCAK BU KERVANIN GÜNEYDOĞU'DA BARIŞ ÇADIRI ADI ALTINDA KURULMUŞ ÇADIRLARDA SAYGI NÖBETİNDE BULUNMASI, PKK' LI TERÖRİSTLERİN POSTERLERİ ALTINDA ERGANİ EŞLİĞİNDE EĞLENCELERE KATILMASI,EGE KERVANI YÜRÜYÜŞ RUHU İLE YÜRÜRKEN, HALK YOLDAYKEN, MEZOPOTAMYA KERVANI DİYARBAKIR’A GİRMİŞ, OSMAN BAYDEMİR TARAFINDAN  BASIN AÇIKLAMASI YAPTIRILMIŞ VE SİYASETE BULAŞTIRILARAK KİRLETİLMİŞTİR.

Bu gelişmelere istinaden, Bayrağım özgürce dalgalandığı için ve bu özgürlügü bana kazandıran değerler sayesinde hür,özgür ve laik bir türk vatandaşı olarak ANADOLU’YU VERMEYECEĞİM DİYORUM.AYNI DENİZ GEZMİŞ'LERİN RUHU GİBİ, BAYRAĞIMA LAF SÖYLETMEM.

Bayrağımı indirtmem, pkk lılar barış çadırında nöbet tutacak evrensellikten bahsedecek ama Afyon’dan geçerken şehitlikdeki saygı duruşumuz neden etiğe aykırı olacak?

16.04.2011 tarih ve 01:05 saat ile yürüyüşten çekildiğimi, yaptığım tüm seminer toplantı ve yürüyüşlerimde, bugün ege halkının duruşunu yansıttığım için dışlanarak saldırgan tavırlara maruz kalarak, yürüyüşü sonlandırdığımı, yürüyen kervanların ise tarafımla bir bağlantısı olmadığını, bu açıklamalarımıza rağmen, yoldaki mezopotamya kervanı tarafından sergilenmiş bu bölücü-ayrılıkçı eylemlere, karşı duruş sergilemedikleri için, ege kervanının bizimle bir bağlantısı ve ilgisi yoktur.

Yürüyüşün tüm duraklarındaki karşılayıcı halkın ve kamuoyunun bilgisine sunar iletişim ve sorularınız için :
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tolga YARICI - 20 Nisan 2011 - İlk Kurşun
http://www.ilk-kursun.com/

Son Yazılar