Ankara TGB Liseli Suç Duyurusunda Bulundu

YGS skandalına tepkiler büyürken, bir tepki de Ankara TGBLiseli’den geldi. Bugün Adliye önünde toplanan liseliler adına açıklama yapan Can Aslan, basına dağıtılan kitapçıkta açıkça görüldüğü üzere, soruların belli bir eleme sistemine tabi tutulduğunda rahatlıkla çözülebildiğini vurguladı.

TGBliseli olarak sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Can Aslan sözlerine şu şekilde devam etti:

“ÖSYM Başkanı Ali Demir’in yaptığı açıklamalar konuyu aydınlatmamıştır. Aksine oynanan oyunu daha da açığa çıkarmıştır. İstanbul’daki okullarda kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınava girmesine tesadüf diyen ÖSYM Başkanı, bu skandala da tesadüf demiştir. Şıkların bu şekilde yan yana gelmesi olasılığını matematik bilenler hesaplayabilir: Olasılık 25 milyonda birdir.

1 milyon 700 bin öğrencinin kaderiyle oynama pahasına bu yolsuzluğu yapanlar kimdir? Bu derece organize ve tertipli bir şekilde hareket edenler kimlerdir?

Kamuoyu bu soruların yanıtı bilmektedir. Liselilerin kaderiyle oynayanlar daha önce Polislik Sınavında, KPSS’de olduğu gibi organize bir şekilde kopya çekenlerdir. Neden cemaat dershaneleri bir bir böyle bir şifreleme skandalının olmadığını açıklamaktadırlar. Aynı dershaneler daha önce de aynı açıklamalarda bulunmuşlar sonra gerçeklerin ortaya çıkmasıyla ortadan kaybolmaya çalışmışlardır.

FEM dershanesi öğrencilerinin soruları sınavdan önce aldıklarına dair açıklamaları 3 Nisan 2011 Pazar günü Aydınlık gazetesinde yer bulmuştur.

Cemaatin dershaneleri önce soruları vermişler sonra da öğrencilerden soruları okuduktan sonra yakmalarını istemişlerdir.

TGBliseliler olarak bu soyguncuların, liselilerin geleceğini çalan hırsızların peşindeyiz.

Sorumluların kim olduğunun farkındayız. TGBliseliye vatandaşlarımızın gönderdiği bilgileri değerlendiriyoruz, süreci izliyoruz.

Kopya çekenlerin araştırılmasını istiyoruz. FEM Dershanesi’ndeki felsefe hocasının söyledikleri nereye dayanıyor? FEM Dershanesi kopya skandalı ile ilişkileri nedir? Sınavdan bir gün önce medyan-mod çalışılmasını söyleyen mesaj atıldı mı? Şifreleme sistemi birden fazla soru kitapçığına uyduğu ortaya çıktı. ÖSYM Başkanı şifreleme sisteminde yeri nedir?

Bütün bunların araştırılması için savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz.

Cemaatin şifrelerini çözdük. Geleceğimizi çalmalarına izin vermeyeceğiz.

Bu yolsuzluğun hesabını soracağız.

TGBliselinin nefesi bu hırsızların ensesindedir.”

Ankara TGB Liseli - 05 Nisan 2011

http://www.tgb.gen.tr/

Son Yazılar