Hürriyet, Soner Yalçın'ı Tanımazdan Geldi

Ergenekon yalanıyla ülkenin muhalif ve demokratik güçlerinin üstüne gidenlerin son hedefi Odatv oldu. Yayımlanan bir haberi gerekçe gösteren polis, Odatv'de ve yöneticilerin evlerinde 12 saattir arama yapıyor.


Bu faşizan uygulamaya kamuoyundan büyük tepki var ancak tepkiler medya tarafından hakettiği ölçüde yansıtılmıyor. Doğan grubu, 163 üst düzey askerin bir gecede tutuklanmasını rutin bir haber gibi geçiştirmeyi tercih etti ve ne ilginçtir ki Hürriyet, Milliyet ve Radikal gazetesinden bir tek yazar bile konuya ertesi gün köşesinde yer vermedi; talimat aldıklarını düşündüren bir sessizliğe büründüler.

Yılmaz Özdil bile o gün köşesini İzmir hayvanat bahçesinde doğan fil yavrusuna ayırırken, Fikret Bila Hüsnü Mübarek'in İsviçre'deki mal varlığıyla ilgilendi..Fatih Çekirge'nin "Mıntıka temizliği" başlıklı yazısı ise oldukça manidardı..

Odatv'ye sabaha karşı benzeri 12 Eylül'de bile yaşanmamış bir baskın gerçekleştirildi. Sitenin yayın merkezi darmadağın edildi, yöneticileri gözaltına alındı. Gidişata bakılırsa tutuklanmaları da sürpriz olmayacak.

Medya, özellikle Doğan grubuna ait yayın organları bu olaya da tıpkı generallerin tutuklanmasında olduğu gibi "rutin haber" muamelesi yaptı. Mezarlıktan geçerken ıslık çaldılar...

Ve Hürriyet gazetesi...

Gazete, Soner Yalçın'ın kendi yazarı olduğunu tamamen unuttu. Yalçın'ın bu kimliğini bir kez bile belirtmedi, haberlerde kendisinden "Odatv'nin sahibi" diye söz edildi.

Habertürk ise ilginç bir sansür uyguladı. Habertürk televizyonu ve internet portalında Odatv'nin adından hiç bahsetmeden sürekli "bir internet sitesi" ifadesi kullanıldı.

Bu omurgasız tavrın, Doğan grubu ve güya "yandaş" olmayan medya kesimine hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Bu tavırlarıyla kendilerine yönelik olası operasyonları savuşturacaklarını ve zalimin hedefi olmaktan kurtulacaklarını düşünüyorlarsa bu zavallılığa güleriz....

Açık İstihbarat - 14 Şubat 2011

http://www.acikistihbarat.com/

Son Yazılar