soner_yalcinAKP’nin Tertip ve Saldırıları, Kaçınılmaz Sonunu da Yaklaştırmaktadır!

İşçi Partisi olarak Oda TV’ye yapılan bu baskını şiddetle kınıyoruz!
İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey tarafından basına geçilen açıklama şöyle:

Polis, bugün sabah erken saatlerde “Oda TV” internet haber sitesinin binasını, sitenin imtiyaz sahibi gazeteci Soner Yalçın’ın, Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun evini basarak arama başlatmıştır. Aramalara gerekçe olarak “Ergenekon Davası” gösterilmiştir.


Oda TV basılmadan önce, “bu görüntüler Ergenekon Davasının kaderini değiştirecek” başlığı ile bir habere yer vermiş, “Amerikalıların Ergenekon polislerine verdiği eğitimi” gündeme taşımış, Zir Vadisinde ele geçirilen mühimmatların sahte olabileceğini belirtmiştir.

AKP iktidarı, Türk Ordusunun 163 onurlu komutanını tutuklamakla yetinmemiş, ülkede çıkan bütün muhalif sesleri susturmak için tertip ve saldırılarını arttırmıştır.


Bunun adını artık açıkça koymanın zamanı gelmiş ve geçmektedir. Bunun adı, faşizm’dir. AKP’nin bu saldırıları, ülkemizde yaşanan faşizmi tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermiştir.

Bu tertip ve saldırılar, AKP’nin “ileri demokrasi” sinin aslında çıplak gözle görülebilecek bir faşizm olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

AKP, yokuş aşağı son sürat yuvarlanmaktadır. Bu arada önüne çıkan bütün muhalifleri yok etmeye çalışmaktadır.

AKP, yıllar önce bir AKP’li milletvekilinin dile getirdiği gibi, artık duramaz. Faşist baskı ve tertiplerden başka çıkış yolu kalmamıştır.

Ancak bu saldırılar, AKP’nin sonunu da her geçen gün biraz daha yaklaştırmaktadır.

İşçi Partisi olarak Oda TV’ye yapılan bu baskını şiddetle kınıyor, ayağı Türkiye topraklarına basan bütün partileri ve milletimizi AKP’nin uyguladığı faşizme karşı tek yürek olaya çağırıyoruz.

Hasan Basri ÖZBEY - 14 Şubat 2011 - İşçi Partisi
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar