izmir_cumhuriyet_mitingi

Millet Ordusu'na Sahip Çıkıyor! İlk Tepki İzmir'den

Balyoz Tutuklamalarına Karşı İşçi Partisi'nden Anında Tepki!

İşçi Partisi İzmir İl Başkanlığı, Balyoz davasında yargılanan 163 komutanın tutuklanması kararının açıklanmasından yarım saat sonra protesto yürüyüşü düzenledi. 11 Şubat 2011 Cuma (dün) saat 23.00’da Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde toplanan İşçi Partililer, burada yapılan basın açıklamasından sonra Alsancak Orduevi'ne kadar yürüdü.


Gece geç saatlerde toplanan çok sayıda yurttaş, yürüyüşte “Tayyip sonun Mübarek olsun”, “Fethullahçı çete dağıtılacak”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Kahrolsun ABD, yıkılacak AKP” sloganlarını attı.

İşçi Partililer adına basın açıklamasını okuyan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı H. Tugay Şen,

“Mahkemenin verdiği karar Türk ordusuna yönelik yapılan bir operasyonun sonucudur. Türk ordusunda bir tek subay bile bırakmasanız, bu orduyu dağıtamazsınız. Bu ordu emperyalizme karşı ilk savaşı veren ordudur. Komutanlarımızın okuduğu harbiye marşı da bir irade beyanıdır. Bu, sizin kararınızı tanımıyoruz; bu kararı paçavra kabul ediyoruz demektir”
dedi.

Halkın “Millet-Ordu elele, Tam Bağımsız Türkiye” sloganlarıyla sık sık kesilen konuşmasına Şen, sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda Yunan ordusunun denize döküldüğü yerde bu konuşmayı yapıyoruz ama biz sizi Yunan ordusu gibi denize dökmeyeceğiz, sizi Silivri'ye tıkacağız. Dünyada diktatörlükler dönemi sona ermiştir, Mısır, Tunus bunun ispatıdır. Tayyip'in diktatörlüğü de son bulacak. Amaçları milleti ordusuz bırakmak ama halk ordusuna sahip çıkacak, halkımız bu yapılanların emperyalizmin bir tertibi ve ABD'nin bir oyunu olduğunun farkındadır. “

Türk milletine seslenen Şen, ordunun Türkiye’nin göz bebeği olduğunu ve Türk ordusuna sahip çıkmanın bir vatan görevi olduğunu söyledi. Kordon Orduevi'ne yürüyen grup olaysız bir şekilde dağıldı.

İşçi Partisi - 12 Şubat 2011
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar