orduya_kalkan_eller_kirilacakOrduya Kalkan Eller Kırılacak!

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Malatya, Muğla'da Binlerce Yurttaş Türk Ordusu'na Saldırıyı Protesto Etti!

TÜRK SUBAYI SAHİPSİZ DEĞİL!

İşçi Partisi'nin çağrısı ile Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Malatya, Muğla'da Orduevlerinin önünde toplanan binlerce yurttaş, Türk Ordusu'nun 163 kahraman subayının kanunsuz olarak tutsak edilmelerini protesto etti.


ANKARA
İşçi Partisi Genel Merkezinden yürüyüşle düzenlenen yüzlerce yurttaş Ankara Sıhhiye Orduevi önünde toplandı. Burada yürüyüşçüleri bekleyen ve aralarında çok sayıda subay yakınının da bulunduğu yüzlerce Ankara'lı da eyleme katıldı. Burada bir basın açıklaması yapan İşçi Partisi Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey'in konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi. Yurttaşlar, "Orduya Kalkan Eller Kırılacak!", "Ordu-Millet elele Tam Bağımsız Türkiye", "Tutsak Komutanlar Serbest Bırakılsın!", "Türk Milleti Ordu’na Sahip Çık!", "Ergenekon, Balyoz, Kafes, Amerikan Yalanı!", "Direnmek Hakkımız, AKP’yi Yıkarız!" sloganları attılar.

İSTANBUL
Fenerbahçe Orduevi önünde toplanan 600 yurttaş, tutuklamaları protesto etti. Burada İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel bir basın açıklaması yaptı. Bu sırada Orduevinden Harbiye Marşının çalınması dikkat çekti.

İZMİR
Konak Meydanında toplanan 700 İzmirli, İP Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen'in basın açıklamasının ardından sloganlarla Oruevi önüne yürüdü. Burada da Tugay Şen ve bir tutuklu Albay'ın babası konuşma yaptılar.

ANTALYA
Orduevi önünde toplanan 250'li Antalya'lıya Orduevinden çıkan 50'yi aşkın ordu mensubu da katıldı. Eylemde İP Antalya İl Başkanı Bilal Şimşir bir konuşma yaptı.

ADANA
Adana'daki eylemde Orduevindeydi. Adana İl Başkanı Hayrettin Çavuşoğlu'nun basın açıklaması yaptığı eyleme çok sayıda Adana'lının yanı sıra DSP ve Yeni Parti yöneticileri de destek verdi.

BURSA
Fomara meydanında toplanan yurttaşlar sloganlarla tertibi ve tutuklamaları protesto ettiler. Eylem İP İl Başkanı Mehmet Alanbel'in konuşmasıyla sona erdi.

MALATYA
Malatya'da Orduevi önünde toplanan yüzü aşkın yurttaşa asker aileleri de katıldı.


İşçi Partisi - 12 Şubat 2011
http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar