akp genel bsk turkiyeyi yonetemez2

Öcalan neden sahnede ?

Ne oldu da sürekli olarak CHP’yi PKK ile özdeşleştiren Saray’ın, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Burhanettin Duran 

terörist başına Sayın diye hitap etmeye başladı ki, böyle bir şeyin Cumhurbaşkanına rağmen olması mümkün değil.

Yine ne oldu da Bahçeli birden "Bebek katili" demekten vazgeçip , tam İstanbul seçimleri arifesinde, “Öcalan avukatları ile görüşebilir” açıklamasını yaptı?

Keza ne oldu da epeydir PKK’ya karşı dik ve net duran Doğu Perinçek bu "Sayın" hitabına ve APO’nun ABD taleplerini seslendiren malum mektubuna kayıtsız?

İSTANBUL SEÇİMİ ÖNCESİ... 

Bitmedi…

Aynı şekilde ne oldu da Cumhur ittifakının 31 Mart öncesi dilinden düşürmediği beka istismarı birden bıçak gibi kesildi?

Evet amiyane tabirle neler oluyor da, Erdoğan-Bahçeli-APO-Perinçek isimleri bir arada zikrediliyor?

Hiç kimse beni, Tayyip Erdoğan için olmak ya da olmamak anlamını taşıyan İstanbul seçimi öncesi APO’nun aniden sahne almasının tesadüf olduğuna ikna edemez.

Yine hiç kimse Bahçeli’nin, Saray muhafızlığına soyunmasını normal göremez; zira Devlet Bey'in yakın geçmişte Tayyip Erdoğan için söyledikleri arşivlerde.

ŞİRKET BİLE BÖYLE YÖNETİLMİYOR !

İlk bakışta karmaşık gibi görünen bu dramatik manzara aslında , Türkiye’nin nasıl ve kimler tarafından yönetildiği ve kaht-rical (Devlet adamı ) fukarası olduğumuzun resmidir.

Üzgünüm ama Türkiye bırakın büyük bir devlet gibi, orta ölçekli bir şirket ciddiyeti ile bile yönetilmiyor… Amaç sadece iktidarı korumak ve bilinç altındaki hamasi saplantıları hakim kılmak olunca , böylesi günü birlik savrulmalar devlet yönetimine egemen oluyor.

İnsaf ve iz’an ile söyleyin, Türkiye’nin 17 yıldır şu konuda program ve politikaları oldu ve hala uygulanıyor diyebileceğimiz bir başlık var mıdır?

İHTİRAS TRAMVAYININ VATMANLARI…

Yoktur zira bu siyasi heyet ülkeyi yönetmeye değil ; rövanşa ,fethetmeye ve dönüştürmeye geldi.Üstelik bunu ilahi bir görev gibi görüyor.

Bu uğurda gün oldu PKK, gün oldu Fetullah, gün oldu Bahçeli’yi kullandılar.

Tek amaçları olan iktidarı korumak ve dönüştürmek için, yarın kimleri kullanacakları ve hangi elbiseyi giyecekleri meçhul.

Açık ve dürüst olalım, Türkiye bugün ihtiras tramvayının vatmanları ardında sürüklenen bir korku devletini çağrıştırıyor.

Öyle çünkü bu ülkede bir işadamı derneği , sadece doğru olan bir istatistik bilgisini paylaştı diye ard arda hedefe konulup tehdit edilebiliyor.

BİN YILDAKİ DÖRDÜNCÜ BÜYÜK YIKIM…

Geldiğimiz nokta ,Yeniçeri metodu olan “Söyletmen Vurun” susturmasının bile ötesidir.

Bir ülkenin Ana muhalefet lideri, siyaset tarafından gazlanan meczuplar tarafından linç edilmeye çalışılırken , lince kalkanlar iktidar tarafından kahraman gibi selamlanıyorsa, o ülkede bırakın demokratik rejim, birlikte yaşama bile tehdit altında demektir.

Bir ülkede eleştiri yapan gazetecilere saldıranlar ellerini kollarını sallayarak gezerken, sadece tweet attı diye onlarca genç hapiste ise, o rejime demokrasi denmez.

Devletlerin dini adalettir. Onu yok ederseniz devleti öldürmüş olursunuz.

Maalesef Türklerin bin yıllık Anadolu serüveninde Haçlı seferleri, Timur istilası ve Sevr belasından sonra bugün dördüncü bir yıkımla karşı karşıyayız. Dileriz bu vurgunu az bedelle atlatalım.

Sabahattin ÖNKİBAR – 17 Mayıs 2019

Son Yazılar