milli merkez225

Kemal KILIÇDAROĞLU’na saldırı ve linç girişimini şiddetle kınıyoruz…

Milli Merkez’den Saygıdeğer Kamuoyuna!

Ankara Çubuk’ta, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yönelik olarak gerçekleşen saldırı ve linç girişimini şiddetle kınıyoruz.

Milletçe tasada ve kıvançta bir olmamız gereken şehit cenazelerimize, siyasi kamplaşma, kutuplaşma ve ayrışmaların çirkin gölgesinin düşürülmesi asla kabul edilemez.

Ülkemizin içte ve dışta birçok hayati risk ve sorununu birlik ve bütünlük içinde aşabilmenin olmazsa olmaz şartı, iç cephede, milli meselelerde bir ve beraber olmaktan geçmektedir.

Yerel seçim sonuçlarının demokratik bir olgunlukla kabul edilmeyerek, hasmane bir dil oluşturmak, yurttaşları birbirine düşürebilecek kışkırtıcı ve düşmanca açıklama ve konuşmalar yapmak hiçbir sorumlu siyaset ve devlet insanına yakışmaz.

Bu tür söylemlerin ve provakatif suçlamaların, topluma yansıması ve sonuçları herkes için vahim olabilir.

Başta siyasi iktidar, ilgili Bakanlar ve bürokrasi yetkilileri olmak üzere; tüm toplum kesimlerini, siyasi liderleri, demokratik kitle örgütlerini ve medyayı, sağduyulu ve sorumlu davranmaya, toplumsal barışı ve huzuru sabote edebilecek söylem ve eylemlerden kaçınmaya, bu suretle de  Demokrasimize ve Cumhuriyetimize kararlılıkla sahip çıkmaya davet ediyoruz.

Unutulmasın ki, demokratik bir Kuvay-ı Milliye anlayışı bizi her türlü tehdit ve düşmanlığa karşı ayakta tutacak yegâne doğru tavırdır.

Saygılarımızla,

Milli Merkez Yönetim Kurulu

Son Yazılar