add konak2 1

Mesele Memleket Meselesidir!

ADD Konak Şubesi, Başkanlık Sistemi’nin 2 tur oylaması öncesi, İzmir’de işgalcilere karşı ilk kurşunu atan Hasan Tahsin’in anıtı önünde bir basın açıklaması yaptı..

ADD Konak Şubesi Başkanı  Selçuk Yılmaz yaptığı basın açıklamasında; yaşanan tehlikenin Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesi olduğunu, Amerika’nın, başkanlık sistemini BOP kapsamında bir dayattığını, iktidarın buna boyun eğdiğini, Irak, Sudan, Libya, Yemen’in fiilen bölündüğünü, Suriye’nin bölünmeyle karşı karsıya kaldığını, Türkiye’nin de bölge ülkeleri gibi Anayasa oylamasıyla bu sürece sokulduğunu, SEVR’i kabule zorlandığını, Anayasa taslağının tüm yetkilerin tek kişide toplandığı diktatoryal, ceberut ve keyfi bir yönetim oluşturmaya, Atatürk Cumhuriyeti’ni parçalamaya yönelik olduğunu belirtti.

Milletvekillerimizi  1 Mart 2003 Irak Tezkeresi’nde olduğu gibi, emperyalizmin oyununu bozmaya davet etti.

Yılmaz, ‘’Başta siyasi partilerimiz olmak üzere, tüm kitle örgütlerine sesleniyorum. Artık mesele parti meselesi değil, memleket meselesidir! Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakalım. Başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konan Sevr’i yırtıp atalım’’ çağrısında bulundu.

Haber ve fotoğraf  : Osman Gazi OKTAY – 18 Ocak 2017 - İzmir

add konak1

add konak2

add konak3

Son Yazılar