buro is izmir2 1

Emperyalistler Hesap Verecek!

İzmir Adliyesi’ne yapılan silahlı saldırıda şehit düşen Birleşik Kamu iş Konfederasyonu’na bağlı,

Büro İş Sendikası İzmir Şubesi Üyesi Musa Can, Sendika Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu’nun da hazır bulunduğu törenle toprağa verildi.

Büro İş Sendikası Genel Sekreteri Hasan Şenkaya yaptığı açıklamada, trafik polisi Fethi Sekin’in insani ve kararlı tavrıyla, adliye çalışanlarını daha büyük acılardan kurtardığını, Fethi Sekin’in teröre göğüs gererek, çok daha fazla sayıda adliye çalışanının şehit olmasını engellediğini bildirdi. Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Büro İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Soner Sönmez, saldırının Amerikan Emperyalizmi tarafından, kuklaları İŞİD, PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerine yaptırıldığını, arkasındaki gücün ABD olduğunu bildiklerini, emperyalizmi döktüğü kanda boğarak, hesap soracaklarını açıkladı.

Terör olayından sonra, İzmir Adliyesi çalışanlarından KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, Bülent Okumuş, Necdet Sönmez, Turan Çağla, Ethem Dikmen, Selma Şen, Nevaf Arslan ve Yetiş Kaya’nın gözaltına alındıklarını söyleyen Sönmez, terörü öven ve destek verenleri savunmalarının mümkün olmadığını, ama gözaltına alınanların iyice araştırılıp, soruşturulmadan mağdur edilmelerini istemediklerini açıkladı.

Şehit polisimizin görev yaptığı kulübe, demokratik kitle örgütleri, sendika ve odaların bıraktığı çelenkler ve asılan bayraklarla süslenmişti.

Şehidimizin beslediği köpek, kulübenin kapısı önünde, şehidimizin gelmesini bekliyormuşçasına, kendilerini insan zannedenlerin, ondan alması gereken ders olduğunu hatırlatır gibiydi.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY – 11 Ocak 2017 - İzmir

buro is izmir1

buro is izmir2

buro is izmir3

buro is izmir4

buro is izmir5

Son Yazılar