CHP-Yeni-Yonetim

KILIÇDAROĞLU’nun “Yeni CHP”si

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni CHP diye adlandırdığı, partinin yeni yönetimi nasıl bir bileşim?

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun “birlikte çalışmak istediğim ekip” diyerek atadığı isimler ve özellikleri…listedeki isimleri tek tek irdeleyince Kemal Derviş ekibi etkin konumda…


GÜRSEL TEKİN – ÖRGÜTLENME SORUMLUSU
Önder Sav’ın elinde bulunan tüm yetkiler; yeni tüzükte Örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı’na devrediliyor.

Geçmişte, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul İl Başkanlığı yapan Tekin’in yıldızı, son birkaç yılda parladı. Tekin, çarşaflı kadınlar için partide katılım töreni düzenledi. Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adaylığı sürecinde de birlikte çalıştılar.

HURŞİT GÜNEŞ – İDARİ VE MALİ İŞLER
Partinin idari ve mali yönetiminin teslim edildiği Hurşit Güneş, eski bakanlardan Turhan Güneş’in oğlu. Yakın geçmişte, Bahçeşehir Üniversitesi’nde iktisat dersleri verirken Milliyet gazetesinde de köşe yazarlığı yapan Güneş, mevcut yönetimdeki en sıkı Kemal Derviş’çi olarak da niteleniyor.

UMUT ORAN – EKONOMİK VE MALİ POLİTİKA

Tekstil sanayicisi olan Umut Oran, bundan sonra partinin ekonomi politikalarına yön verecek! Serbest piyasa ekonomisinin hızlı savunucularından Oran, geçmişte Deniz Baykal’a rakip olmuş ancak sonuç alamamıştı. Kılıçdaroğlu, Oran’ı önce parti meclisine aldı, şimdi de genel başkan yardımcısı yaptı.

SENCER AYATA – AR/GE BYK PLATFORMU

Sosyoloji profesörü olan Sencer Ayata, Kemal Kılçdaroğlu’nun genel başkanlığa seçildiği kongre sürecinde CHP’ye katıldı. Partinin bilim kurulunun başına geçirilen Ayata’nın ilk icraatı, türban açılımı oldu. Üniversitelerde türban serbestisi için başlatılan çalışmanın başında yer aldı.

SÜHEYL BATUM – GENEL SEKRETER

Genel Sekreterlik görevinin yanı sıra, aynı zamanda parti sözcülüğüyle görevlendirilen Süheyl Batum, anayasa hukukçusu. CHP’nin son kongresinden hemen önce partiye katıldı ve parti Meclisi’ne seçildi.

İZZET ÇETİN – MESLEK KURULUŞLARI, SENDİKALAR

İzzet Çetin, eski sendikacı. Harb-İş Sendikası Genel Başkanlığı görevinin ardından 3 Kasım 2002 seçimleriyle Kocaeli’den milletvekili seçilmişti.

MESUT DEĞER – SEÇİM VE HUKUK İŞLERİ

Yeni görevi seçim ve hukuk işleri olsa da Mesut Değer, güneydoğu ve kürt sorunu konusunda yürüttüğü çalışmalarla tanınıyor. SHP döneminin Kürt Raporu’nu CHP için yenileyen Değer’in adı son olarak, Hanefi Avcı’yı cezaevinde ziyaret etmesiyle gündeme gelmişti.

OĞUZ OYAN – DIŞ İLİŞKİLER/YURTDIŞI ÖRGÜTLENME
Akademisyen ve eski bir bürokrat olan Oğuz Oyan, ekonomi politikaları konusunda yaptığı çıkışlarla tanınıyor.

İSA GÖK – TANITIM, BASIN VE PROPAGANDA

İsa Gök, partinin hukukçu milletvekilleri arasında yer alıyor. Gök, Hükümetin yargı konusundaki suistimallerini her fırsatta dile getiren vekillerden biri olarak tanınıyor.

MEHMET ALİ ÖZPOLAT – HALKLA İLİŞKİLER

İsa Gök dışında parti yönetiminde görevlendirilen ikinci milletvekili Mehmet Ali Özpolat. Özpolat, Kılıçdaroğlu’yla yakınlaşması, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da belediye başkanlığına aday olduğu dönemde başladı.

Partinin yerel yönetimlerden sorunlu genel başkan yardımcısı Alaattin Yüksel, partinin eski İzmir İl başkanıydı.

Partinin kadın örgütlenmesi ve kadın kollarından sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Didem Engin, AB fonları ile yürütülen projelerin ihalelerini düzenleyen Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin kuruluşunda görev almış ve bir yıl kadar da ihale yöneticisi olarak görev yapmıştı. Parti içi eğitimden sorumlu olan Melda Onur, Kılıçdaroğlu’nun belediye başkan adaylığı döneminde seçim kampanyasını yürütmüştü.


Ulusal Kanal - 04 Kasım 2010
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar