ued eylemde2

Emperyalizmin Yedeğindeki Darbeler...

Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi gelenekselleşen dayanışma yemekli toplantılarının bir yenisini,

27 Mayıs 2016 tarihinde İnciraltı’ndaki Kocaman’ın Yeri’nde düzenledi.

Büro İş Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Soner Sönmez, Eğitim İş Konak Temsilcilik Başkanı Cengiz Oktay, CHP Konak Emekli Komisyonu Örgütlenme Sekreteri Kerim Ay, Buca Rumeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Oskan Cenger, Dalgıçlar Ekmek Fabrikası emekçisi Akif Turgut, mobilya ustası Salih Cenger ve pek çok kişi geceyi onurlandıran konuklardı.

Gençlik, aydın ve ordu kaynaşmasıyla, D.P iktidarını alaşağı ve ordu içerisindeki Amerikancıları (Gladyo) tasfiye hareketinin yıldönümünde düzenlenen yemekli toplantıda; İzmir Şube Başkanı Osman Gazi Oktay yaptığı açış konuşmasında, katılımları nedeniyle konuklarına teşekkür etti.

Oktay, ‘’Halka ve emekçiye hak ve özgürlükler sunan 1960 Anayasası, iyi anlatılamaması nedeniyle; kısa sürede mazlumlarını yaratarak, 1965 yılında A.P’nin iktidara gelişiyle, bu gömleğin halka bol geldiği gerekçesiyle tırpanlandı’’ Amerikancı 1970 ve 1980  faşist diktatörlükleriyle eş değerde gösterilmeye çalışıldı. Bunda da başarılı olundu’’ dedi.

Ana-babası Köy Enstitüsü mezunu olan dernek yönetim kurulu üyesi Dr. Nebil Gürhanlı, yaptığı konuşmada, çocukluğunu yaşadığı o döneme ilişkin anılarından söz etti. 27 Mayıs’ı bir küçük burjuva devrimi alarak tanımladı. O dönemde M.B.Komitesi’nin, halk yararına yürüttüğü çalışmalardan söz etti.

İşletmecinin özverili hizmeti, konukların geceden memnun şekilde ayrılmasına neden oldu.

Haber ve fotoğraf  : Osman Gazi OKTAY - 01 Haziran 2016 - İzmir

Yemek3

Yemek4

Yemek5

yemek2

yemek6

Son Yazılar