gultepe3 

Gültepe Ayakta!

İzmir’in  Gültepe semtindeki  Gültepe Ortaokulu, imam hatip ortaokulu yapılmak istenmekte.

Gültepe Ortaokulu Aile Birliği, öğrenci velileri ve bu okul mezunları, okullarının imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesini istemiyor.

Konak Belediyesi Gültepe Nikah Salonu’nda toplanan halk, okuluna sahip çıktı. Gültepeli Devrimci Gazi Keskin’in sözcülüğünü yaptığı hareket, 3000 civarındaki imzayı önümüzdeki günlerde İzmir Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edecek.

Başarı sıralamasında Konak’taki ortaokullar arasında ilk on içinde yer alan okulun, imam hatip olmaması için her türlü demokratik mücadeleyi sürdürmekte kararlı olduklarını belirten Keskin, Gültepelileri okullarına sahip çıkmaya davet etti.

Gültepe’de devrimci mücadelenin önderlerinden olan Ramis Güler, Türkiye’nin ihtiyacından fazla imam ve hatip mezunu yetiştirildiğini, asıl amacın tüm okulları imam hatip yapmak olduğunu, ihtiyaç varsa çözümün; var olan okulları imam hatibe çevirme yerine,  yeni okul inşa edilmesi olacağına vurgu yaptı.

Yoğun katılımın gözlendiği değerlendirme toplantısı,  geri adım atılmadığında; Gültepe’nin, İzmir’in gündemini belirleyeceğinin işaretini vermekte…

Haber        : Osman Gazi OKTAY - 14 Mayıs 2016 - İzmir
Fotoğraf   : Ramis GÜLER

gultepe1

gultepe2

Son Yazılar