namik kemal lisesi5 1

Allah Bu Millete Bir daha İstiklal Marşı Yazdırtmasın!

İzmir’de Atatürk’ün ziyaret ettiği okullardan olan Namık Kemal Lisesi, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yılı’nı, Felsefe Öğretmeni Selda Işıktaş’ın 11-D sınıfı öğrencileriyle hazırladığı etkinlikle kutladı.

Sunumunu Fatma Yağmur Aksoy ve Yiğit Yıldırımkanlı’nın yaptığı etkinlik, Çanakkale Savaşı’ndan kesitler sunan görsel sunumla başladı.

Müzik öğretmeni Sinan Umar’ın hazırladığı grubun solistliğini Ömer Tuncer, Murteza Çağdaş Çilek bendir, Buse Eskara keman, Sinan Umar sazıyla eşlik ederek ‘’Selanik’’ türküsü seslendirildi.

İstiklal Marşı’nın yazdırılması hakkında bilgilendirmede bulunan öğrencilerin ardından, Emine Aksoy ve Murteza Çağdaş Çilek bir şiiri birlikte seslendirdi.

Öğrencilerin Çanakkale Savaşı hakkında yaptığı bilgilendirme sonrası, Ebru Acar sazıyla Çanakkale Türküsü’nü seslendirdi.

11-D öğrencileri, İstiklal Marşımızın iki kıtasını hep birlikte seslendirdi.

Etkinlik sonunda, katkı sunan öğrenciler Selda Işıktaş ile birlikte toplu poz verdiler. Öğrenciler salonu terk ederken, bir öğrenci Mehmet Akif Ersoy’un ‘’Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırtmasın’’ sözünü yüksek sesle haykırdı.

Haber              : Osman Gazi OKTAY - 17 Mart 2016 - İzmir
Fotoğraflar    : Elif Özgü SARI

namik kemal lisesi1

namik kemal lisesi2

namik kemal lisesi3

namik kemal lisesi4

namik kemal lisesi5

Son Yazılar