putin suclulari cezalandiracagiz225

Putin: Suçluları cezalandıracağız!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ve Fransa'nın, Paris ve Rus uçağına yönelik terörist saldırılardan sorumlu kişilerin bulunması ve cezalandırılması konusunda uzlaşı içinde olduklarını açıkladı.

Rusya'yı ziyaret eden Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile görüşmede teröre karşı mücadele konusuna öncelik verildiğini belirten Putin, her iki ülkenin Paris ve Rus uçağı saldırılarından sorumlu kişileri bulup cezalandırma niyetinde olduğunu söyledi.

Vladimir Putin, "Bu bizim ortak trajedimizdir. Suçluları bulup cezalandırma niyetinde müttehidiz” dedi.

'TERÖRİSTLERLE FLÖRT ÇABALARI ALEYHLERİNE DÖNECEK'

Putin: G20, IŞİD'in finansörlerinden!

Bazı ülkelerin teröristlerle flört ederek çıkarları uğruna onlardan yararlanma çabalarının aleyhine döneceğini vurgulayan Putin, Rusya ve Fransa'nın terörle mücadele alanında ortak çalışmaları güçlendirme ve bilgi değişimini artırma konusunda anlaştıklarını söyledi.

Vladimir Putin, terörle mücadelede geniş bir uluslararası koalisyonun kurulması fikrini benimseyen ülke sayısının da arttığını kaydetti.

'KARA OPERASYONU OLMADAN MÜCADELE BAŞARILI OLMAZ'

Suriye'de kara operasyonu olmadan teröristlerle mücadelenin başarılı olmayacağını belirten Rusya lideri, kara operasyonunun sadece Suriye hükümet ordusunun sağlayabileceğini vurguladı.

Putin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın geleceğine Suriye halkının karar vermesi gerektiğini ifade ederek, "Suriye'de kara operasyonları olmadan terörizmle mücadele edilemez. Esad ordusu dışında Suriye'de bunu yapabilecek güç yok ve bu nedenle Esad terörle mücadelede doğal müttefik konumunda" dedi.

'S-400'LER AMERİKAN KOALİSYONUNA KARŞI DEĞİL'

S-400 hava savunma sistemi Suriye'de konuşlandırıldı!

Suriye'de konuşlandırılan S-400 hava savunma sistemlerinin sadece Rus savaş uçaklarını koruyacağını belirten Putin, "ABD önceliğindeki koalisyon ile yaptıklarımıza hiçbir şekilde aykırı değil" diye konuştu.

Suriye'deki Rus savaş uçaklarını S-400 sistemlerinin yanı sıra diğer araçlarının da koruyacağını ifade eden Rusya Devlet Başkanı, bombardıman uçaklarına jetlerin eşlik edeceğini ve elektronik savaş gibi yöntemlerin kullanılacağını da sözlerine ekledi.

'ANKARA'NIN BİLMEDİĞİNE İNANASIM GELMİYOR'

IŞİD’in Türkiye’ye kaçak petrol boru hattı mı var?

Türkiye yönetiminin Suriye'deki teröristlerden yasadışı yollarla Türkiye'ye petrol ihraç edildiğini bilmediğine inanmak için güçlük çektiğini söyleyen Vladimir Putin, "Eğer bilmiyorlarsa, şimdi bilsinler" dedi.

Rusya lideri, Suriye'den Türkiye'ye endüstriyel ölçeklerde gece gündüz yasadışı yollarla petrolün pompalandığını kaydetti.

Putin, "Teröre karşı çifte standart uygulayanlar, IŞİD ile ekonomik ilişki kuranlar ateşle oynuyor" diye konuştu.

'TÜRKİYE'NİN SU-24 KONUSUNDA BELİRSİZ AÇIKLAMALARI ÜZÜCÜ'

Putin: Uçağımız teröristlerle savaşıyordu!

Putin, Türkiye'nin trajediden kaçmak için ortak çalışmak yerine belirsiz açıklamalar yapmasından ve hatta özür dilememesinden dolayı üzüntü duyduğunu bildirdi.

Türkiye'nin Su-24'ü vururken uçağın Rus uçağı olduğunu bilmemesinin imkansız olduğunu söyleyen Vladimir Putin çünkü uçağın üzerinde semboller olduğunu belirtti.

"Türkiye'den böyle bir hamle beklemiyorduk" diyen Putin, "Türkiye'yle sadece komşu değil aynı zamanda dosttuk" şeklinde konuştu.

HOLLANDE: RUSYA VE FRANSA BİRLİKTE HAREKET ETMELİ!

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Sina Yarımadası'nda Rus yolcu uçağına yapılan saldırıyla ilgili olarak Vladimir Putin'in, Paris'in desteğine güvenebileceğini söyledi.

Putin ve Hollande'dan teröre karşı geniş koalisyon açıklaması!

Hollande, "Fransız halkına ilettikleri taziyeler, sergiledikleri sempati ve dostlukları için Devlet Başkanı Putin'e ve Rusya halkına teşekkür ediyorum. Sayın Putin'e bir kez daha diyorum ki, Rus yolcu uçağına saldırıyla ilgili olarak Paris'in desteğine güvenebilirsiniz" dedi.

Fransa'nın IŞİD'in yok edilmesi çalışmalarına daha etkili bir şekilde katılabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Hollande, teröre karşı mücadelede Rusya ve Fransa'nın birlikte hareket etmesi gerektiğini kaydetti.

Rusya ve Fransa'nın IŞİD'e yönelik hava operasyonlarını koordine edeceğini vurgulayan Hollande, Suriye'de teröre karşı mücadele çerçevesinde bilgi değişimini artırma konusunda anlaştıklarını da sözlerine ekledi.

'IŞİD'İN GELİR KAYNAKLARI VURULMALI'

Hollande: Düşmanımız Esad değil IŞİD!

IŞİD'in gelir kaynaklarının vurulması gerektiğini söyleyen Hollande, "Öncelikle petrol altyapısı vurulmalı. Bu onların temel gelir kaynağıdır" dedi.

IŞİD'den petrolü alanların teröristlere kontrolsüz miktarda para verdiğini belirten Hollande, "Biz, bu TIR konvoylarını ve IŞİD'in temel gelir kaynağı olarak hizmet eden rafinerileri vuracağız" diye konuştu.

Hollande, Rusya ile sadece teröristlere hava operasyonlarını düzenleme konusunda anlaştıklarını, vurulmaması gereken grupların belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Sputnik - 27 Kasım 2015

Son Yazılar