narlidere belediye meclisi1

Narlıdere Belediyesi Meclis Üyeleri Durmuyor!

Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi, hazırladığı anket çalışmasını, Narlıdere Belediyesi

Meclis Üyeleri Meryem Büke Şenkaya ve Neriman Gürbüz’e sundu.

Ağ donanım kursu ile ilgilenen Meclis Üyeleri Meryem Büke Şenkaya ve Neriman Gürbüz, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay ile birlikte, Güzelbahçe Belediyesi’nin düzenlediği kursun hocası Şafak Surkultay’dan bilgi almak amacıyla Güzelbahçe’ye gittiler.

Kurs açma konusunda gerekli bilgileri alan her iki meclis üyemiz, konuyu Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’a ilettiler.

Türkiye’de kadın cinayetleri ve şiddet olaylarının artması nedeniyle; öncelikle öfke kontrolü üzerinde yoğunlaşan meclis üyeleri, bu konudaki çalışmaya öncelik verdiler.

Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi’nden alanında yetkin kişilerin bulunarak, ilçelerinde bir panel düzenlenmesini önerdiler.

Kendini mesleğine adamış, otizmli çocuklarla birlikte müzik grubu oluşturarak ODER’in kuruluş yıldönümünde şarkılar seslendiren Sanatçı-Özel Selin Atasoy Aile ve Danışmanlık Merkezi Sahibi Psikolog Doktor Selin Atasoy, hiçbir maddi talepte bulunmadan, gönüllü olarak ‘’Öfke Kontrolü’’ konusunda, arkadaşları Psikolog Öznil Terzi ve Uzman Aile Danışmanı Deniz Karpat’ı da alarak 9 Mayıs 2015 tarihinde Diyarbakırlılar Derneği Lokali’ndeki etkinliğe katıldı.

Etkinliğe Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, meclis üyeleri ve dernek üyeleri katıldı. Katılanların memnuniyetlerini başkana iletmeleri üzerine; belediye çalışanları içinde bir çalışma başlatılması istemi ortaya çıktı.

narlidere belediye meclisi2

Narlıdere Belediyesi, katkıları nedeniyle Sahil Evleri’ndeki Mavi Su Restoran’da konuşmacılar ve düzenleyiciler için yemek verdi.

Yemeğe katılan, Selin Atasoy, Öznil Terzi, Deniz Karpat, Narlıdere Belediyesi Meclis Üyeleri Meryem Büke Şenkaya, Nurhayat Kaya, Sibel Sessiz ve Osman Gazi Oktay, önümüzdeki dönem Narlıdere’de birlikte yapılacak çalışmalar konusunda bilgi alışverişinde bulundular.

Büro İş Sendikası Genel Sekreteri Hasan Şenkaya ve Meryem Büke Şenkaya’nın kızları Gamze Şenkaya ve belediye personeli Arzu Gültekin, yemeğe zenginlik kattılar.

Haber : Özkan SUCUOĞLU - 22 Mayıs 2015 - İzmir

Son Yazılar