antiemperyalist cephe2 1

Antiemperyalist Güçlerle Bir Cephede!

Sağlık emekçilerini örgütleyen, memur hareketinin sendikalaşmasında büyük emeği olan,

emekliliği sonrası Tüm Sağlık Der Genel Başkanlığı yapan, Emek Platformu sözcüsü Hasan Fehmi Mavi, düzenlediği basın toplantısıyla 20 yıldır üyesi olduğu CHP’den istifa etti.

Kılıçdaroğlu yönetiminin ülke sorunlarına ve parti ilkelerine yabancılaşarak sağcılaştığını, AKP diktatörlüğünün, emekçileri iliklerine kadar sömürmesine, milyonları işsizliğe mahkum etmesine, on milyonun üzerinde emekçinin asgari ücretten iş ve işyeri güvencesi olmadan ölümüne çalıştırmasına, sendikasızlaştırarak örgütsüzleştirmesine göz yumduğunu, partiyi emperyal güçlerin istekleri doğrultusunda tarikatlara ve Kürtçülere teslim ettiğini iddia eden Hasan Fehmi Mavi, ‘’Kılıçdaroğlu ülkemizin parçalanma ve halkımızın bölünmesi taşeronluğuna soyunduruldu. Atatürk’ün halkçı ve devrimci CHP’sini tarihi bir enkaz olarak görmektedir. Emperyalizmin ve işbirlikçilerinin CHP’yi soktuğu bataklığın girdabında Kılıçdaroğlu ile baş başa bırakıyoruz. YCHP yönetiminin suçuna ortak olmamak için partiden ayrılıyorum’’ dedi.

Mavi, Bunda sonraki süreçte, CHP’nin temel ilkelerinden hareketle, Mustafa Kemal’in yarım kalan  Demokratik Devrimlerini, kuvayyi milliye ruhuyla örgütlü olarak gerçekleştirmek için tüm antiemperyalist güçlerle birlikte bir cephede: omuz omuz yürüyeceklerini belirterek konuşmasını bitirdi.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY - 06 Şubat 2015 - İzmir

antiemperyalist cephe1

antiemperyalist cephe2

Son Yazılar