Polisler Görevli Olmadıkları Okullarda Oy Kullandı

Seçmenler halkoylaması için sandık başında. Ancak oy verme işleminde bazı şüpheli durumlar yaşanıyor. İstanbul'da kimi polisler İlçe Seçim Kurulu onaylı, görevli kağıdı olmadan oy kullandı.


İstanbul'un bazı ilçelerinde Polisler görevli kağıdı olmadan oy kullandı. Oysa emniyet güçleri görevli oldukları yerlerde oy kullanabiliyorlar. Bu görevlerini de İlçe Seçim Kurulu'nun mühürlü kağıdıyla ispatlayabiliyorlar.

Üsküdar'da, Tayyip Erdoğan'ın da oturduğu Emniyet Mahallesi'ndeki Nursen Fuat Özdayı İlköğretim okulunda en az 70 civarında polis'in bu şekilde kanunsuz oy kullanıldığı belirtiliyor. Okulda bazı sandıklarda bu şekilde oy kullanılmasına izin verilmezken bazılarında da ne kadar polisin bu şekilde oy kullanıldığı kayıt altına alındı. İşçi Partisi İlçe Seçim Kurulu'na itiraz bulundu. Polislerin minübüslerle okullara getirilerek oy kullandığı ve okul okul dolaştırılarak oy verdikleri iddia edildi.

Beşiktaş Anadolu Lisesin'de görev kağıdı olmamasına rağmen 80 civarında polis oy kullandı http://viagraindian.c..... Bazı sandık başkanlarının izin vermemesi üzerine polisler deyim yerindeyse sandık sandık dolaşarak oy kullanmak için uygun yer aradılar. Yaşanan olay tutanakla da belgelendi.

Bakırköy'de Gadyan İlköğretim okulunda polisler görev kağıdı olmamasına rağmen oy kullanmak istedi. İtiraz üzerine oy kullandırdılmadı.

Kartal'da da polislerin oy kullanmasıyla ilgili benzer görüntüler yaşandı.
Kozyatağı İMTAŞ Lisesin'de de çok sayıda polisin oy kullandığı görüldü.

Ulusal Kanal'a konuşan  İşçi Partisi seçim gözlemcisi Nizamettin Özben ve bazı gözlemciler, aynı polislerin başka okullarda da mükerrer oy kullandıkları kuşkusunu dile getirdiler.

Ulusal Kanal - 12.09.2010
http://www.ulusalkanal.com.tr/

Son Yazılar