emekciyle oynanmaz1 1 

Demir’den Emekçiye Müjde!

DİSK Genel İş Sendikası İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Engin Demir, İzelman’da çalışan

emekçilerin sosyal haklarının %50 oranında eksik olduğunu belirterek sohbete başladı.

Yönetime geldiklerinde ilk ele aldıkları bu sorunu, hafta içinde yaptıkları protokolle imza altına alarak, işçi lehine çözdüklerini açıkladı.

Demir, ‘’Toplu sözleşmenin 39-43 ve 47. maddelerindeki %50 eksik faydalanır maddesini düzelttirerek arkadaşlarımızsın maaşlarına brüt 240-250 TL. arası artış sağladık’’ dedi.

İşverenle imzalanan bu protokol ile, 2015 yılında yapacakları toplu sözleşme öncesi, işçi arkadaşlarına güven, işverene de özlük haklarına sonuna kadar sahip çıkacakları mesajı vermek istediklerini vurguladı.

2013 yılındaki sözleşmenin bağıtlanması talebiyle işverence YHK’ya gönderildiğini anımsatan Demir, açtıklar davayı yerel mahkemede kazandıklarını, yüksek mahkemenin kararını beklediklerini, Yüksek Hakem Kurulu’nun ellerinden almak istediği grev kararını, yeri ve zamanı geldiğinde kullanmaktan asla vazgeçmeyeceklerini duyurdu.

2015 yılı toplu sözleşmesi için taslak çalışmalarına başladıklarını, tasarıyı tabana yayarak tartışmaya açacaklarını, bu şekilde işveren karşısına çıkacaklarını söyledi.

Engin Demir, ‘’Örgütümüz adına yapılan protokol, tüm emekçi dostlarımıza hayırlı olsun. Kazanımlarımızı, sağlık ve mutluluk içinde çoluk çocuğuyla harcasınlar ‘’ diyerek konuşmasını tamamladı.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY - 29 Kasım 2014 - İzmir

emekciye mujde1

emekciye mujde2

Son Yazılar