ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz5 1

Atatürk’ü Unutmayacağız, Unutturmayacağız!

Emekli olduktan sonra Atatürk portreleri çizmeye başlayan öğretmen Nur Benlioğlu,

Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde 3 kişisel sergisini açtı.

Art Contest İnternational yarışmalarında eserleri 1 ve 2.’lik alan Nur Benlioğlu’nun sergisinin açılışını, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur yaptı.

Narlıdere Belediyesi meclis toplantısı sonrası, Narlıdere Belediyesi meclis üyelerinin de katılım gösterdiği etkinliğe ilgi yoğundu.

Nur Benlioğlu açılış öncesi yaptığı kısa konuşmada; resim yapmaya başlamasında en büyük etkenin, Atatürk’ü unutmamak ve unutturmamak olduğuna vurgu yaptı. Kendi yazdığı şiirini okudu.

Abdül Batur, Atatürk Devrim ve İlkelerini gençliğe ulaştıracak her türlü etkinliğe destek vermenin görevleri olduğunu, bunu yapmada hiçbir gücün kendilerine engel olamayacağını belirtti.

Birleşik Kamu İş’e bağlı Büro İş Sendikası Genel Merkez Yöneticisi Hasan Şenkaya, Narlıdere Belediyesi Meclis Üyesi Meryem Şenkaya, Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi Başkanı Osman Gazi Oktay,  Öğretmen Dünyası Dergisi Mersin Temsilcisi Müsellim Pesen ve pek çok Atatürkçünün katıldığı etkinlikte 10. Yıl Marşı birlikte söylendi.

Ressam Nur Benlioğlu’nun korodan arkadaşları, mutlu gününde onu yalnız bırakmayarak Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdiler.

Verilen kokteylde yapılan koyu sohbet, dostlukları daha da perçinledi

Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde 15 gün açık kalacak sergiden, Atatürk’ün birbirinden güzel portrelerini edinmek olası.

Haber        : Osman Gazi OKTAY - 03 Kasım 2014 - İzmir
Fotoğraf   : Özkan SUCUOĞLU

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz1

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz2

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz3

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz4

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz5

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz6

ataturk unutmayacagiz unutturmayacagiz7

Son Yazılar