alcaktan ucun demisler

Malezya Havayolları : "Uçak,Ukrayna hava sahasına girdiğinde,mürettebattan alçaktan uçmaları istendi!”

Malezya Uçağı'na Ukrayna komplo yaptı!

Dünya Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk Bölgesi’nde düşürülen MH-17 sefer sayılı Malezya yolcu uçağının şokunu yaşıyor.

15’i mürettebat 298 kişiye mezar olan Malezya Havayolları’na ait Boeing-777’yi kimin düşürdüğü belirsizliğini korurken Malezya Havayolları'nın yaptığı açıklama kafaları karıştırdı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna’da vurulan yolcu uçağının Ukraynalı kontrol kulesi görevlilerinin talebi üzerine uçuşplanında belirlenenden daha küçük irtifada uçtuğu belirtildi.

Malezya Havayolları, tarafından yapılan yazılı açıklamada

“Plana göre MH17 seferi saylı uçak, Ukrayna hava sahasında, 35 bin feet (10.668 metre) yükseklikte uçmalıydı. Uçak, Ukrayna hava sahasına girdiğinde, mürettebattan 33 bin feete inmeleri (10.058 metre) istendi” denildi.

Malezya Havayolları Başkan Yardımcısı Kheib Gorter, “Uçağın iyi durumda olduğunu, son kontrolün 11 Temmuz 2014’te yapıldığını kaydetmek isterim. Uçak radarlardan kaybolmadan önce tüm iletişim sistemleri normal çalışıyordu” dedi.

BİR AÇIKLAMA DA RUSYA SAVUNMA BAKANLIĞINDAN: DÜŞEN UÇAK UKRAYNA HAVA SAVUNMANIN ETKİ ALANINDAYDI!

Rusya Savunma Bakanlığı, Malezya uçağının uçuş güzergahı ile düştüğü yerin Ukrayna’ya ait iki uzun menzilli S-200 hava savunma füze sistemi ve 3 orta menzilli Buk-M1 bataryalarının etki alanında olduğunu açıkladı.

Rusya'nın Sesi'nde yer alan habere göre; Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında Rusya ordusuna ait aeroteknik araçlarının 17 Temmuz günü boyunca Ukrayna’nın doğusundaki Donetsk kentine 30 kilometre mesafedeki Stıl köyü yakınlarında yerleştirilen Buk-M1 hava savunma sisteminin “Kupol” RLS-9s18 radarının çalıştığını tespit ettiği belirtildi.

Buk-M1’in teknik özelliklerinin, bir taburun bataryaları arasında havadaki hedefler hakkında bilgi alışverişinin gerçekleşmesine izin verdiğini ifade eden Rusya Savunma Bakanlığı, “Böylece füzeler, Donetsk kenti yakınlarında konuşlandırılan tüm Ukrayna bataryalarından fırlatılmış olabilirdi” dedi.

Kiev yönetimi, faciadan milisleri suçlarken milisler söz konusu irtifada uçak vuracak araçlara sahip olmadıklarını savunuyor.

SES KAYDI MONTAJ!

Tek taraflı olarak Ukrayna’dan bağımsızlık ilan eden bölgelerin Yeni Rusya adını verdikleri birliğinin parlamento başkanı Oleg Tsarev, Malezya uçağının milisler tarafından vurulduğu iddia edilen ses kaydının Ukrayna Ulusal Güvenlik Servisi tarafından montaj edildiğini açıkladı.

Tsarev, “Rossiya 24” televizyonuna demecinde, “Anladığım kadarıyla bu bir montaj. Muhtemelen konuşmanın bir kısmı gerçek, orada vurulan Su tipi savaş uçağından bahsediliyor. Aynı gün vuruldu” dedi.

Ukrayna Ulusal Güvenlik Servisi, internette bir ses kaydı yayınlayarak, kayıttaki sesin Donetsk Bölgesi’nin Gorlovka milis birliği komutanı Igor Bezler’e ait olduğunu iddia etmişti. Kayıtta sesi duyulan kişi, Malezya uçağının Çernuhin kontrol noktasındaki milisler tarafından vurulduğunu açıklıyor.

Halk Cumhuriyetleri Birliği parlamentosunun başkan yardımcısı Aleksandr Kofman, “Rossiya 24” televizyonuna demecinde, “Konuşmaların hep aynı ifadeyle, “Evet, binbaşı” ifadesiyle başladığını fark ettiniz mi? Yani bu parça çoğaltılarak iki bölüm olarak kullanıldı. Konuşmanın ikinci bölümünün ilkiyle hiçbir ilgisi yok. Bu, çıplak gözle görülüyor. Yani bu, oldukça beceriksizce yapılan bir montaj” dedi.

“Normal kontrol noktalarımızda BUK hava savunma sistemleri dursaydı, büyük ihtimalle diğer topraklarda savaşıyor olurduk” diyen Kofman, “Çernuhin kontrol noktasında BUK varmış, bu bir saçmalık. Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetlerinin topraklarında işler durumda bir BUK yok” diye ekledi.

Odatv - 19 Temmuz 2014

Yorumlar :

GERÇEK(PRAVDA) - Suç oluşturup,Rusya'nın üzerine atmak.

Misafir - derindengelen - Yandaş basın ve malum kişilerin suçu Rusya'ya atmasından dolayı bu olayı amerika ve amerikancıların gerçekleştirdiği belli olmuştur. Amaç Rusya'yı katil gibi gösterip uluslar arası kamuoyu nezdinde taraftar toplamaktır ama yemezler! Çünkü bu numaralar artık bayatladı!

Misafir - esen - Sadece alcaktan ucmasini degil,500-600 km planli yolun disina cikarilip ,savas bolgesinin uzerinden ucuruluyor.Onceden vurup,Rusya yanlisi milislerin uzerine atmayi planlamislar gibi duruyor.

Misafir - Facia - Doğru füzé ilé vuruldu.Ama yanlışlıkla.Aynı koridoru kullanan Başkan Putinin uçağı sanılarak.Çünkü uçakların césaméti boyasına kadar aynı.Aşağıdaki ajan uçakları karıştırdı.(Bu hususdaki habér Rusya Today-Tv'nin wéb sayfasındada zatén mévcut.)

Son Yazılar