mit isid parali asker

MİT’ten IŞİD’e paralı asker!

ÖKK’nın emekli askerleri IŞİD için savaşıyor!

Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan emekli bir grup askerin hükümetin bilgisi dahilinde IŞİD için savaştığı ortaya çıktı. IŞİD’e Konya’daki bir şirketten de lojistik destek verildiği belirtildi

Daha önce Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapan emekli bir grup askerin AKP’nin bilgisi dahilinde IŞİD için savaştığı bildirildi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın hiçbir konuşmasında terörist demediği IŞİD’in lojistik desteğinin de Konya’da bir şirket tarafından karşılandığı belirlendi.

Musul’da Türk konsolosluk mensuplarını ve Türk şoförlerini kaçıran IŞİD’in içinde hükümetin bilgisi dahilinde Türklerin de savaştığı ortaya çıktı. Aydınlık’ın edindiği bilgilere göre, çoğunluğu emekli ÖKK mensuplarından ve emekli olmalarına rağmen sefer görevi devam eden askerlerden oluşan bu kişiler yüksek maaşlarla IŞİD içinde savaştırılıyor. IŞİD içinde savaştırılan bu kişilerden bazıları devre arkadaşları tarafından görüntülerden teşhis edildi. Yapılan araştırma sonrasında bu kişilerin MİT’in de bilgisi dahilinde bölgede para karşılığı savaştırıldığı belirlendi. Bu kişilerden tespit edilenleri telefonla arayan arkadaşları da onların Irak’ta IŞİD saflarında savaştıklarını öğrendi.

TSK’DA RAHATSIZLIK!

Bir emekli asker Aydınlık’a, “Bu iş organize bir şekilde Libya operasyonu ile ortaya çıktı. Hatta bu iş o kadar aleni hale geldi ki Türk televizyonlarına demeç verenler bile oldu. Bu ekibi MİT organize ediyor. Suriye’de de görev verdiler. Geçtiğimiz günlerde Keseb’in muhaliflerin eline geçtiği saldırıda bunlar görev aldı. Hani şu maskeliler vardı ya onların büyük bölümü bunlardan. Yüzler tanınsın istenmediği için bu sıcakta maskeli dolaşıyorlar. Şimdi de Musul civarında IŞİD saflarındalar. Lejyoner gibi görev yapıyorlar. Bazıları sıcaktan maskelerini çıkarınca açık verdiler” dedi. Genelkurmay’ın da olaydan haberdar olduğu, birçok üst düzey komutanın bu işe sıcak bakmadığı ifade ediliyor. Aydınlık’a bilgi veren kaynaklar, terör örgütleri içinde bazı ülkeler hesabına savaşan bu kişilerin önümüzdeki dönemde Türkiye’ye büyük zarar verebileceğini vurguluyorlar. “Suriye’de tutuklu Türk askeri” iddialarına da dikkat çeken kaynaklar, bu kişilerin Türk askeri gibi algılanmasının da doğru olmadığını belirttiler.

Bu arada Türk diplomatlarına yönelik saldırının da, Türk Bayrağının indirilmesinin de bölge operasyonundaki senaryonun bir parçası olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu kaydeden kaynaklar, önümüzdeki dönemde planların bozulabileceğine ve Irak Merkezi Hükümetinin birçok bölgede kontrolü yeniden alabileceğine dikkat çektiler. Kaynaklar, bu durumun gündeme gelmesi halinde Türkiye’nin büyük sıkıntıya girebileceğine vurgu yaptılar.

LOJİSTİK DESTEĞİ KONYA’DAN!

IŞİD’in lojistik desteğinin önemli bir bölümünün Konya’da emekli bir binbaşının şirketinden karşılandığı da gelen haberler arasında. Aydınlık’a bilgi veren kaynaklar silah hariç, silah yedek parçası, hafif silah mühimmatı, askeri giysi vb. gibi ihtiyaçların bu şirket tarafından temin edilip IŞİD’e ulaştırıldığını söylediler.

Aydınlık - 07 Temmuz 2014

Son Yazılar