bayrak inmez3 1

Bayrak İnmez Vatan Bölünmez!

Diyarbakır 2. Ana Jet Hava Üssü’nde gönderden indirilen Bayrak nedeniyle;

yurdun pek çok ilinde olduğu gibi İzmir’de 3. miting düzenlendi.

Cumhuriyet İçin Güç Birliği tarafından düzenlenen, ‘’Bayrak ve Birlik’’ yürüyüşü, 14.06.2014 tarihinde saat 18.00’de Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden başladı.

Yürüyüş kolu, ‘’Kahrolsun ABD, İşbirlikçi AKP, Bayrak İnmez Vatan Bölünmez, Kahrolsun PKK, İşbirlikçi AKP’’ sloganları eşliğinde Gündoğdu Meydanı’na, 1. Kordon’dan Cumhuriyet Meydanı’na yöneldi.

Yürüyüş kolunu, Cumhuriyet Meydanı’nda bayrak nöbeti tutan Anadolu Kartalları, karşıladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi. Basın açıklamasını, Cumhuriyet İçin Güç Birliği dönem sözcüsü Ömer Değirmenci okudu.

Değirmenci, Hükümetin Soma’yı, Gezi’yi,17-25 Aralık’ı, Muavement adlı geminin başına gelenleri, ordunun başına geçirilen çuvalı, Kumpasla yıllarca cezaevlerinde tutulan asker, gazeteci ve aydınları, Suriye’ye gönderilen gizemli tırları, yurt dışına kaçırılmış kirli paraları, bunlar ve vergi kaçıranlar için çıkarılan afları, cemaatle yaptıkları işbirliğini, yargı bağımsızlığını ve bağımsız medyayı nasıl ortadan kaldırdıklarını, ülke topraklarını ve Kamu İktisadi Teşekküllerini emperyalizme peşkeş çekişlerini, doğal güzelliklerimizi, villalar, AVM ve HES’lere kurban ettirişlerini unutturmak istediğini belirtti.

Şimdi de AKP’nin, gönderinden indirilen bayrak olayını unutturmaya çalıştığını vurgulayan Değirmenci, ‘’Bayrak indirilmiş, ülke topraklarına saldıran insanlar yurttaşlarımızı rehin almış, şimdi biz sormayacak mıyız nerede bu devlet diye? Nerede Genel Kurmay Başkanlığı, nerede Dışişleri Bakanlığı diye? Tabi sorabiliriz, soruyoruz da… ‘’ dedi.

Ömer Değirmenci konuşmasını, ‘’ Milletimizin isyan duygularını galeyana getiren bu elim olayın altında, tarih bilincinden yoksun, köklerinden kopmuş, emperyalist taşeronu bir terör örgütü ve onun iç ve dış destekçilerinin olduğunu biliyoruz. İndirdikleri bayrağın, yalnızca etnik kökeni Türk olanların bayrağı olduğunu sanan, hatta bunu açıkça ifade eden gafiller; Türk ulusunun etnisite üzerinden tanımlanmadığını, tersine anayasal vatandaşlık bağıyla bu devlete bağlı olan herkesin ulusun bir parçası olduğunu ve dolayısıyla gönderinden haince indirilen bayrağın, emperyalistlere karşı birlikte mücadele eden ve cumhuriyeti birlikte kuranların ortak bayrağı olduğunu bilmelidir’’ diyerek sonlandırdı.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY - 15 Haziran 2014 - İzmir

bayrak inmez1

bayrak inmez2

bayrak inmez3

bayrak inmez4

bayrak inmez5

bayrak inmez6

Son Yazılar